ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Makine dikiş: Sınıflandırma ve performans teknolojisi

dikiş makinesi üretim hatları ve dikişler son yer değil işgal eder. Terzi bunları bilir ve tam olarak nasıl yapılacağı bilir ne kadar iyi, tüm ürünün görünümünü bağlıdır. Ama bilmek iyi olması, sen sınıflandırma ve icra teknolojisinde farklılıkları anlamaları gerekir.

çeşitleri dikişler

bağlı iş hedefleri, ürünleri bulunmaktadır ve kaliteli kumaşlar farklı montaj teknikleri seçin. sınıflandırmasına göre makine dikişleri konektörler, kenar ve dekoratif bitirme vardır. Bunlar ürünün farklı bölümleri için geçerlidir.

Bağlama dikişleri organik bir bütün haline ürünü toplamak. Bu giyim sanayi dayandığı temeldir. Bu damarların olmadan bir şey yapmak mümkün değildir.

Sınır bitmiş ürün, düzgün bir görünüm serbest uçlarını vermek için tasarlanmıştır. Bu makine dikişi dekoratif elemanlar olarak değil, aynı zamanda hızlı aşınmaya karşı bir koruma olarak değil sadece hizmet eder.

dikişler tamamlanması özel tasarım özellikleri taşımaz. Bunun yerine, ürünün bütünlüğünün güçlendirmek için bir yol daha fazla bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir.

dikişleri oldukça çok, hepsi belirli gereksinimleri var olmasına rağmen. Birinci satır, mutlak düzlüktür. İğne katlanmış veya desenleri reçete bile, merkez çizgisi düz ve olmamak taraftan diğer tarafa atlamak gerekir.

Ve ikincisi - Bir performans doğruluğu. Sen istediğiniz ürünü, karalamak olamaz. Tasarımcı önceden yapılıyor yerini hesaplamak için. Bitmiş ürünün bozulmasına planlanan sonuçlardan çekilme.

Dikişler Parçaları birbirine

Makine eklemlerin Herhangi sınıflandırma bağlantısı ile başlar. Türlerin çok sayıda belirledi. Her ne kadar, açıkçası, bu türlerin her 2-3 ana dikişleri üzerine inşa edilmiştir.

En önemli - stachnoy dikiş. Tüm ürünlerin% 80'i bunlara bağlanır. Obtachnoy dikiş - önceki bir varyantı, bu büyük sürtünme sağlayacak olan yerlerde zımbalama ürünler için tasarlanmış

iç kullanılan Vyvorotny çift dikiş, özellikle yatak. O yüksek dayanıklılık ve gerçekleştirmek için nispeten basit vardır. Bu belirgin bir ön ve arka taraf etmez olarak Zaposhivochny dikiş, dekoratif da adlandırılabilir. gerekli yamaları birbirlerine empoze burada Waybill dikiş kullanılır. O ürünün ön tarafında gerçekleştirdi.

şeması profesyonel terzi bilinen tüm diğer makine dikiş - yukarıdakilerden daha karmaşık bir versiyonu. Onların faydası sadece bireysel durumlarda haklı ve bunların uygulanmasına ait teknolojinin cehalet az becerikli forewoman gelmez.

Ana bağlantı eklemler

Stachnoy dikiş makinesi bir kez bile dikiş makinesi oturdu herhangi bir kadın yapabilir. Bu gibi yapılır: Her iki parça yüzü içeriye doğru oluşan ve normal çizgi dikilir. Bu noktada, kavramı var "ortak genişliği." Bu hat geçen yere ürünün kenarına olan mesafedir. Normal koşullar altında, bu 0.5-1 cm eşittir, ama kumaş bağlı olarak ve ürünün kendisi, ya daha kalın veya daha ince olabilir.

dikiş şeridi kesmek sırasında daha yapmak gerekir, veya ürün boyutu başlangıçta planlanandan biraz daha küçüktür.

Obtachnoy dikiş - bu seçenek stachnogo. İki parça stachnym dikiş katılmasıyla, içlerinde orada çok koltuk bükme hattı geçer noktada tam olarak bu açın. Böylece kolluklar, cepler, kayışı yok. dikiş genişliği daha küçük obtachnogo olup. Bu 0.3-0.4 cm eşittir.

Sadece bu iki dikiş bilerek, o giysilerin çoğunu yapmak üzere zaten mümkündür.

Vyvorotny dikiş

Uygulamada, makine dikiş uygulanması daha zor olabilir. Vyvorotny çift dikiş en zor değildir, ancak mükemmel olmak için biraz beceri gerektirir.

iki parçayı birbirine ters tarafıyla koyarak başlayın. 0.5 cm geleneksel stachnoy dikiş genişliğini yapma, o zaman aynı stachnoy dikiş yapmak ters tarafında zaten çok ürün geçebilir ama önceki aşamada mi, 1 mm daha fazla. Bu nedenle, çapraz-bağlanabilir bileşenlerin kenarı kumaş güvenilir bir cepte elde edilir.

daha geleneksel bir ürüne göre daha çok serbest kenarı üzerinde, sık yıkamaya tabi öncelikle yatak, bu çift dikiş, ve dolayısıyla yük kullanın.

Aynı zamanda ama önden, bebek kıyafetleri üzerinde görülebilir. Bu şekilde, yara izleri deri ve özensiz kenarın iç kaldırılır.

Zaposhivochny dikiş

Dikişler bağlayan makineleri dekoratif olabileceği kanıtlanmıştır. Bir örnek zaposhivochny (aka kot) ek yeridir. İkinci adı o çünkü kot pantolon sık kullanım aldı. Bilindiği gibi, bu ürünün iç dikiş çok sağlam ve güvenilir olmalıdır.

onun yürütme teknolojisi o kadar zaten ve basit, ama aynı zamanda en zor değildir. Bütün iş parçaları kenarına eşit göre oluşturulduğu gerçeği ile başlar. alt kısım yaklaşık olarak 7 mm çıkıntı gerekir. üst kenar parçaları 7-8 mm basık dikilir. Bundan sonra, dikiş alt kenar sarılmış ve üst parça ile kaplanır. İlki yan dikişli Bütün bu tasarım, sonra diğeri.

Eğer bakarsanız, dikiş - vyvorotnogo çeşit. tüm kıvrımlar ürün ile aynı düzlemde kalması için sadece burada hat yapılır.

Az çok kullanılan bağlantı eklemler

En popüler - biz düzeni yukarıda kabul var makine dikiş, bağlama. Bunlar çoğu durumda kullanılır. Ama hayır az ilginç ve diğer vardır dikiş türleri.

Ilk şey faturası dikişi dikkat etmek. Dekoratif ve bitirme ile çevrelenmiştir, aynı zamanda iki bölümden bağlamak için hizmet vermektedir. O ön tarafta gerçekleştirilir. Bir gizli kenarı ve ücretsiz: İki tipi vardır. yukarı bakacak şekilde kumaşın ön tarafında, dikmek istiyorum o ayrıntıyı bindirilmiş. Onlar eğer içeride flaş önce kapalı ya da bölge telafi edilecektir.

Bu şekilde, cepler, boyunduruğu ve dekoratif yamaları dikmek.

Üst dikiş - dekoratif seçenek stachnogo. Ürün dikilir sonra, dikiş kenarlarının yumuşatılmış ve bunun aynı mesafede ana dikişe tamamen paralel bir ile dikilir.

Ürünün kenarları bitirin

Makine dikişi daha da sınıflandırma olarak adlandırılan sınır ifade etmektedir. Bunların başlıca görevi, böyle bir gölgelik etek, kelepçeli pantolon veya yaka gibi, nesnenin serbest kenarının tasarımdır. ne kadar doğru ve güvenilir o yapılacaktır On ürünün görünüşü ve bunun uzun ömürlü bağlıdır.

etek ve kenar: İki ana tipi vardır. doku ekstra kanatlara kullanmaz kesme vuruşu. çalışma serbest kenarı ile yürütülür. kenar için, ana ürün olarak, veya başka bir yamalar aynı kumaştan yapılan aynı kenarlara sahip olmalıdır. Bu orijinal fikirlerin tasarımcısı kalmıştır.

Herhangi bir işlem pratik değildir olmadan herhangi bir kumaş dış oldukça negatif bir etkisi olan, ufalanıp çiçeği gibi, kenar ürünler boş giysi şeklinde ve iç çamaşırı.

Ana makine dikişleri kenar

Ürün etek - çok sorumludur. Bu arka tarafına kumaş yattıktan ile yapılır. Birkaç çeşit etek dikişleri vardır. sadece kumaş eğmek ve bükme elde açık dikiş kenarından yaklaşık 0.5 cm uzaklıkta için dikiş edin. O ışık ve pozitif olmayan şekilde etek ve elbiseler hem üzerinde iyi görünüyor. Ama serbest kenar aşınmasını önlemek overlochit hala daha iyidir.

aşağıdaki gibi gizli kenarıdır. Kumaş içeri doğru yaklaşık 0.5 cm katlanır ve daha sonra bir kez daha, ancak 1-1.5 cm. hattı, yaklaşık 1-2 mm'lik bir dikiş genişliği ile yanlış taraftan yapılır. Bu kenarların güvenliğini sağlar.

Ve son bir yol kesme vuruşu - çift dikiş. O öncekiyle aynı şekilde gerçekleştirilir, ancak her iki virajlarda tarafından zastrochka işledi. Sonuç iki hat tarafından sınırlanan jantın kenarı üzerinde yer almaktadır. Bu yöntem, en çok kot pantolon ve kaba kullanılır. Sadece elastik eklemek için bir cebi olun.

Kenar kullanma

Ürün Kenar - oldukça pratik bir zorunluluk daha dekoratif bir harekettir. Daha etek dikişleri kullanımını haberdar, ama her zaman estetik görünümlerini haklı değildir ve nasıl kumaş bu şekilde muamele davranır.

onlara daha fazla oynaklığı yapmak formaları, yanı sıra hafif bluz kullanılan Edging.

dikiş yöntemi kenar Teknoloji yürütme makinesi kompleksinin kategorisine aittir. Bunun nedeni - Aynı anda birbirleri ile mükemmel bağlamak gereken üç unsurları kontrol eder. Bu nedenle, Kant iç dekorasyon kenarı gizlemek için gerekmektedir.

bunlar güvenli ters tarafını tutun ki ütülenir kenarları Fringe kapağı üzerinde başlatmak için görevi kolaylaştırmak için. Sonra ürünün ve yalnızca bu başlangıç satırdan sonra bütün parçaları süpürüp gereklidir. kenar 0.1-0.2 cm eşittir derz genişliği, bu Terzi belirli bir beceri gerektirir.

dekoratif dikişler

Modern dikiş makinesi birden fazla makine dikişi ve birkaç düzine çıkarabilir. Bu satır fark olacak yerlerde, mutlaka düz bir çizgi yapmaz anlamına gelir. Uygunsa, bir zikzak, dalga ya da hilal koyabilirsiniz. Bu giysi dışında daha sıradışı ve çekici hale getirecektir.

Dekoratif dikişler Basit küçük nakış unsurları olarak kullanılabilir. Bu makinenin dikişi bu tip belirli bir dokuda nasıl davranacağını anlamak için biraz uygulama olabilir. o yazarın tekniği olağan nakış dikiş makinesi bir tür olacaktır çünkü egzersiz Birkaç dakika, bir çok sıradışı bir sonuç verecektir.

Dekoratif dikiş makinesi

En önemli şey bilmek gerekir: Süs dikişleri daima görebilir. Bu nedenle, eğer, sadece yüzde yüz kalitesi.

Bir patchwork etkisi veya GAMBESON yaratarak ürünün uzunluk ve genişlik dikiş, sahte cebi yapmak ve açık vermedi fermuar, dikmek: Onlar her yerde uygulanabilir.

Önemli olan - deneme ve sonuç bunu vermek veya bitmiş bluz veya pantolon üzerine, fazladan satır ne yaklaşık anlamak için korkmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.