ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Hangi buzdolabı satın almak daha iyidir? Marka buzdolapları: özellikleri ve uzman yorumu

Şöyle olur: Yalnızca hafif arabalar pencereden gitmek duymak ... etrafta bir odada sessizlik otur. Aniden, keskin bir tık - ve drawl hırıltı başladı. Hayır, komşular onarım yapıyoruz değil, ama sadece kısa bir mühlet sonra buzdolabını çalışmaya başladı. Bir başlangıç işareti Böyle sahipleri birden fazla on yıl işletmek Sovyet birimleri. Ama aygıt düzgün çalışıyor olsa bile, çok sık konuşma ortaya çıkmasıdır hatta "emekli" için istifasını yalvarır.

Eninde sonunda, aynı arzu edilen aygıt olarak değiştirme zamanı. Ama zorluklar olmayacak "yaşlı adam" atmak, ama yeni bir seçim - bu bütün şeydir. buzdolaplarının bugünkü yelpazesiyle deneyimsiz alıcı belirlemek çok zor olacaktır. Tüm üreticiler iyi olmak için yavrularını öğretmek için acele. Bu durumda, belirli bilgilere sahip ve bir buzdolabı satın almak en iyi olanı bilmek gerekir.

geçmiş

Teknik sektöründeki ilerlemenin kaçınılmaz insan varlığının tüm alanlarında kök alır. Değil geçti ve gıda depolama aygıtı için. Bu sadece ek bir fırsattır - Şimdi buzdolaplarında ürünlere depolama eğer, düşünmek zaten mümkün, birçok fonksiyona sahiptir. Bu nedenle, açıkça buzdolabında ilk etapta ne olması gerektiğini kendileri için karar vermelidir. Sonuçta, bu "çan ve ıslık" çoğu uzun zaman uygulamalarını bekleyecektir. Ve onlar zaten ödemek zorunda kalacak.

Böl ve yönet

Gerekli ve isteğe bağlı yer "ev yardımcı" özelliklerini bölmek için gereklidir. Öyle ki daha kolay gözler tekliflerin kaçmak süpermarket elektronik, geldiklerinde, buzdolabı satın almak daha iyidir hangi modeli karar vermek. Hatta hatırlamak yaprak noktalarında kendinizi kaydedebilirsiniz. Deneyimli bir satıcı En iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacaktır. Eğer bir yabancı doğru seçim vermek istemiyorum Ama eğer bireysel özelliklerini göz balık ve bir karar vermek zorunda.

buzdolapları tasarımları Türleri

bir buzdolabı satın almak en iyi olanı anlamak için, her şeyden önce, onun manzaralı karar vermeniz gerekir. Üreticiler buzdolapları meclislerinin alıcılar için çeşitli seçenekler sunar.

  • Tek odacık, burada herhangi bir dondurucu bölme vardır. O bir açılış kapı ile bir dolap. İçinde o ürünler için raflar monte edilir ve bunlar kapısında mevcuttur.
  • Çift kamara. İçinde düşük sıcaklıklar için her zamanki birim, hem de bir dondurucu olduğunu. İkinci ana bölümü içinde yer alabilir, ya da ayrı bir kapı yapabilir.
  • Sözde "yan-yana» (yan-yana) Önceki sürümlerde olduğu gibi kameranın tüm içerir, ama bir gardırop gibi açılır. Bu durumda, bir kapı dışarı sol ve diğer sağa.
  • bireysel her haznedeki sıcaklık verilmiş olup, burada çok sayıda kapı ile türevi.
  • Dahili modelleri. Onlar mutfak mobilyası doğrudan yüklenmek üzere tasarlanmıştır. Onlar büyük bir boyuta sahip ve emriyle çoğu durumda sattı.

türlerin isimlerinin yanı sıra orada şarap buzdolabı, dolaplar puro için, hem de peynir ve sosis. Ama bu oldukça pahalıdır çok özel modeller vardır.

Tek kapı buzdolapları

en kolay ve en uygun fiyatlı seçenek - tek kamera ile bir buzdolabı. Kullanımı son derece kolaydır. ürünlerin tazeliğini korumak için uzun bir süre için kullanın, fakat onları donma yok. Özellikle uzun süre Ürünlerinizin vermedi olanlar için uygundur. dondurma fonksiyonu olmadığı için, negatif sıcaklık gerekli olan yarı-mamul ürünleri, et ve diğer ürünleri, orada depolanmaz. En iyi buzdolabı satın aldığı şirket bilmiyorsanız, Samsung veya LG üreticiden tek odasını seçebilirsiniz. Bu markalar, yorumlar, mükemmel tek odacıklı cihazlar yapmak.

O ferah ve elektrik çok tüketmez. değil, sıcaklık sıfırın altına düşmemesine gibi donma parçalar oluşur. Buna ek olarak, neredeyse hiç ses yayar. Nedeniyle kompresör üzerindeki küçük yük nedeniyle, üretilen buzdolaplarının en dayanıklı türlerinden biridir. Bu ünitede garanti uzun olacaktır. Eğer marka ve bir kamera yeterince üzerinde karar verdik, ancak buzdolabı "Atlas" En Çok ne tür bilmiyorsanız Örneğin, tek bir odasını seçin. Üretici 10 yıldır bunun üzerinde bir garanti verir.

buzdolabı

İki odacıklı cihaz çocukluk tüm aşinadır. Bu buzdolaplarının en popüler türüdür. Eğer satıcı mağaza sorarsanız: "Daha iyi ne bir buzdolabı satın tavsiyelerde" çoğu durumda o ilk iki odacıklı versiyonu gösterecektir. Düşük sıcaklık ve dondurucu ile ana bölme birleştirir. Bu gerektiren bazı gıdalar dondurmak için izin verdiği bu kombinasyon, çok yararlıdır. Genel olarak, dondurucu sıcaklığı sıfırın altında ve -26 dereceye kadar düşebilir.

Küçük boyutu, herhangi bir mutfak yerleşimi sağlar. kombinasyon odalarının çeşitli türevleri vardır.

  • Ana bölme içinde dondurucu.
  • Ana üstünde ve altında ayrı bir kapı ile Dondurucu.
  • Önceki sürüm, sadece alt dondurucu.

kendi yöntemleriyle rahat Her türlü. buzdolabı satın almak daha ne olduğunu anlamak için, kendi tercihlerine güvenmek gerekir. Bir politika karar varsa Ama, bu seçeneği, dondurucu dibe seçmek en iyisidir. Bu tasarım sayesinde yüksek pompa soğutucu gerekmez kompresörünün, üzerindeki yükü azaltmak için yapar.

Buzdolabı "yan-yana"

Bu seçenek pahalı buzdolapları biridir. Size çeşitli ofisleri göre sıralanabilir ürünlerin çok sayıda yerleştirmek için izin verir. bunun gibi, ana bölme ve derin dondurucu, derin dondurucu bölmesine ek olarak. Çok uzun süreli depolama için meyve ve sebze dondurmak için kullanabilirsiniz. Mali yönü çok endişeli ve bir buzdolabı satın almak en iyisine karar gerek değilse, geri bildirim bu konuda yardımcı olacaktır. Çoğu durumda, kullanıcıların en uygun ve işlevsel olarak bu seçeneği gözlemlemekteyiz.

Bu formda sıcaklığının ayarlanması için ayrı bir kamera. Bu ayrı sıcaklık kontrolü gerektirir özel ürünler için kullanılabilir.

Bu tür, bir yandan, bir avantaj da söz konusu olabilir, büyük, ama diğer yandan - bir dezavantaj. Her mutfağın büyüklüğüne bağlıdır.

Bu gibi değişiklikler çoğu zaman soğutma içecek ve buz vermek için harici bir cihaz ile donatılmıştır. Bu özellik sıcak ülkelere sakinleri tarafından takdir ya da sadece yaz aylarında kullanacak olanların edilecektir.

Ayrı kapılı varyantı

tek tek odacıklar içinde, mahfaza içinde düzenlenmiştir - bu tip buzdolaplarının özelliği. Bu seçenek, farklı gıda tercihleri birkaç kişi yaşayanlar için idealdir. Bu kameralar ürünlerini farklılaştırmak için izin verir.

O bir "yan-yana" gibi bir şey, ama sadece daha fazla kapı var. biraz daha fazla o kadar al. Birkaç ailelerin yaşadığı bir buzdolabı satın almak daha iyidir bir soru varsa, bu seçeneğe dikkat değer. Onun kamera tümü arasında bölünebilir.

buzdolapları

mutfak mobilyası gömülü Seçeneği, tasarım bütünlüğü takdir bu kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Bu görünüm, tamamen buzdolabı varlığının çok gerçeğinin gözlerden gizlemek için izin verir. Birim tasarım muhafazanın içine tamamen paketi sağlar. Dekoratif paneller onun ön tarafı koru ve diğer mobilyalar ile bütünlük etkisi yaratmak.

Bu tür bir buzdolabında, herhangi bir dış duvar, ayrı bir model kullanılır vardır. operasyon sırasında görünür olmadığından Onlar gerekli değildir. Buzdolabının bu tip dış tasarımının yanı sıra diğer özelliklere sahiptir. Bu nedenle, üzerindeki ana etken ankastre buzdolabı mutfak mobilyaları sağlayacak, satın almak daha iyidir.

Modern modellerinde soğutma teknolojisi

ürünlerinde bir sıcaklık hızlı bir şekilde azaldıktan için, özel bir fan odası içine soğutulmuş hava pompalar. Ayrıca Ultra hızlı soğutma modunu seçebilir. Bu durumda, buzdolabı duvarları ve raflarda değil yoğuşma meydana gelir. Bu havanın nemi özel filtreler aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu kompresör bölmesine akar ve dışarı buharlaşır.

Bu özellik Frost Free denir. Bu teknoloji buzdolabında çalışırsa, özel etiket üzerinde bulunur. Bir numara yazılması halinde, No Frost, bu özellik çalışır ve dondurucuya. Zaten daha önce çalışma modunda kaldırıldı beri bu nedeniyle, buzdolabı defrost moduna girmesi durumunda, pratikte, nem bırakmaz. Bir soru, şirketin bu özelliği ile satın almak daha iyidir buzdolabı varsa, neredeyse hepsi o aynı prensiple çalışır akılda ve belirli bir fark edilmelidir.

Pahalı modeller de çok kanallı soğutma teknolojisini kullanır. Bu nedenle çeşitli noktalardan soğuk hava beslenir ve hızlı bir şekilde ürün işler.

Kullanım kolaylığı için Teknoloji

buzdolaplarının fiyatına bağlı ek özelliklerle donatılmış olabilir. Örneğin, makinede tüm işlemleri kontrol eden bir elektronik kontrol kurulabilir. Şirket "Samsung" Böyle yeniliklerin yaygın kullanımı. O üretime bu teknolojiyi tanıtmak için ilk biridir. Hangi buzdolabı "Samsung" starbucks karar vermek istiyorsanız Yani, güvenli bir şekilde e-yönetişim tercih edebilirsiniz.

Bu sistemi kullanarak ekonomik modu veya orta programlanabilir. tatile gider olanlar için, uyku modunda buzdolabı çalışması ile çevrilmiştir özel bir seçenek yoktur.

Buna ek olarak, kapıyı kapatmak unutmamak amacıyla bir otomatik alarm sesi duyulur. fanlar ekranda mesajlar bırakmak için ailesi ile mini sohbet yürütmek için bir yer vardır. Bu mıknatıslar notlara bir alternatiftir. Sıradan işaretleyici boyanabilir bir modeli de vardır.

Faydalı özellikleri

en iyi seçeneği buzdolabının kalitesini ön kontrol ve seçim için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Her şeyden önce "A +" güç tasarrufu modunu destekleyen modellere tercih vermek. O olsa biraz cihazın maliyetini arttırır, ancak operasyonda birkaç yıl elektrik büyük miktarda tasarruf edecek için.

buzdolabı «Ag +» bir etiket varsa, onun iç mikropları önleyen gümüş, ile tedavi anlamına gelir. Bu kaplama sırasında fazladan ödeme zorunda kalacaktır. Ama etkinliği oldukça tartışmalıdır. Buna ek olarak, bu uzmanlara göre, operasyonun yaklaşık bir yıl neredeyse çalışmayı durdurur edilir.

Bir seçerken nelere bakmak

Seçilen modele, ona yakın bir görünüm gitmek. yontma boya olabilir kenarları, dikkat edin. Ayrıca yapıştırılmış etiket veya bant bile, bunu gözyaşı deneyin. Boya yerinde kalırsa, o zaman her şey yolunda.

Ayrıca biz kolu üstlenmek ve bir taraftan diğer tarafa taşımak için deneyin. Hiçbir squeaks, sonra emniyetli şekilde bağlanmış. Kapıyı açın ve dikkatlice iç astar inceleyin. Herhangi bir usulsüzlük kalitesi üzerinde şüphe edilmelidir.

Biz kapı mühür bak. Yumuşak, ama sarkma olmamalıdır. Köşelerde hiçbir kırışıklıklar olmalıdır. Şimdi açılışında mühür bak. çaba Kapıyı tutmak zorunda kaldı.

Bu satıcıya kompresör imal nerede hakkında bir soru sormalısınız. menşe ülke ise - Çin, o zaman daha ileri gidip, "Avrupa" arayın. Tüm buzdolabı Asyalı yapılmış olsa bile, güvenilir çalışma için Avrupa kompresör olmaktır. Bir buzdolabı satın almak en iyi olanı sorusu belirleyici bir unsur olmalıdır.

üretim ve değerlendirme liderleri

buzdolaplarının en çok satan markalar Samsung, LG, Bosch, Beko ve diğerleri vardır. Lider markaların uzun uzmanlar ve kullanıcılar arasında prestij fazlasıyla hak etmişlerdir. Onlar kalite ve iyi işlevselliği bir kombinasyonudur.

Örneğin, soru bir aile için LG buzdolabı satın almak en iyi nasıl ise, o deneyimin kalitesi gerekli değildir. Montaj ve ek özellikler tipini tanımlamak için gereklidir.

Tabii ki, seçmek ve modelleri diğer üreticilerden olabilir. Ancak bu durumda, dikkatli tüm incelemek gerekecektir.

Eğer kolay bir seçenek ihtiyaç, ama bir buzdolabı satın almak daha ne bilinmiyorsa - Uzman yorumları size yardımcı olacak. Ve uzmanlar planı da lider marka destekler. Bu kalite sadece üst seviye modellerinde önemli, ama aynı zamanda basit bir kez daha kanıtlıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.