BilgisayarlarEkipman

Nasıl bir fare olmadan fare kontrol edilir? Nasıl bir fare olmadan bilgisayarı kontrol etmek?

Nasıl bir fare olmadan fare kontrol edilir? Ne yazık ki, kullanıcıların oldukça yaygındır Garip soru. ayarlandıktan rağmen, belirtmek gerekir, okuma yazma bilmiyor. Bir fare olmadan imleci nasıl kontrol edileceği hakkında sormak daha uygun.

genel bilgiler

Bir fare, hiçbir klavye veya fare olmadan nasıl kontrol edileceği sorusu unutulmamalıdır Dokunmatik panel kontrolü, cevap birçok kişi biliyor değil. Ve eski saniyeden daha fazla yaygındır ve daha sonra odak noktası olacaktır çünkü. Nedeni ne olursa olsun teknik bir arıza nedir - USB kablosu kırdı, sürücüler ile ilgili sorunlar, ya da başka bir şey.

genişletilmiş klavye varsa, arızayı atlayabilir. Ancak bu belli yazılım gerektirmez. Ne genişletilmiş klavye denir? Bir Num Lock tuşu ve sayıları varsa, o zaman biz ihtiyacımız olan - onun sağ tarafında bak. Bir fare olmadan fare nasıl kontrol edileceği sorusunun cevabı çok basit, ama çok az insan tarafından biliniyor.

Kısayollar

Bu imleci kontrol etmek çok yönlü yollarından biridir. Anahtar kombinasyonu, fırlatma programlarda zaman israf istediğiniz seçenekleri belirleyin ve hatta fare gibi ek donanımları varlığı yanılsama yaratmak değil sağlar. Yani, sıcak tuşlarını kullanarak imleç modunu etkinleştirmek için, NumLock parmak kaldırmadan, dur, soldaki Alt tuşuna Shift tuşunu basılı tutun.

Bu Sinyal sesinden sonra ve küçük bir pencere masaüstü klavye ile işaretçi kontrol etme yeteneğini içerir sunacak olan yayımlandı olacak görünür. Varsayılan "Evet" ise mutabakat vardır tahsis etti. Bu fonksiyon klavyeyi etkinleştirmek için, düğmeye enter tuşuna gerekir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için NumLock basın sadece zaman gerekir. Böyle bir fırsat süresi numaralarını girerek imkansız klavye olacak uzantısı kullanmak unutulmamalıdır.

Daha sonra ne yapmalı?

mod etkinleştirildiğinde, ancak hiçbir sonuç - Makalenin okuma sırasında bizim ipuçlarını kullanın olanlar her şeyin doğru yapılması gibi görünüyor fark etmiş olabilirsiniz. Aslında tam anlamıyla piksel piksel hareket edebileceği ile bu itme tipi mekanizması, olmasıdır. Ve bir fare olmadan imleci kontrol etmek nasıl konuşursak, işaretçi önemli bir mesafeye taşımak için, eğer uygun tuşa basılı gereklidir, bu özellikle dikkat edilmelidir.

Küçük bir örneği ele alalım. Bu yüzden bilgisayar yüklenir ve imleç ekranda ortalanır. Ve biz solda bir program kısayolu çalıştırmak istiyorum. Bir fare gibi kullanım klavye modunu aktive edecek ve biz NumLock'u altında 3 numaralı basın. Başlangıçta, imleç pek hareket edecektir. Ama birkaç saniye sonra, o çok iyi bir hıza izlerler ve etiket seçilebilir.

emülasyon yönetimi

Biz bir fare olmadan fare nasıl kontrol düşünmeye devam ediyoruz. İmleç biz zaten biliyoruz hareket eder. Ama nasıl bir şey ile etkileşim? Nasıl, örneğin, aynı kısayol seçin ve etkinleştirmek için? Bu NumLock'u altına, sayı beş yardımcı olur. Oh evet, bir şey hakkında daha söylemek unuttum! Shift kullanarak Ctrl artırabilir ya da imleç hareket hızını azaltabilir. Eğer fare bir işareti bulmak için ihtiyaç sağ alt köşede, bu ayarları değiştirmek istiyorsanız, onları değiştirmek, açılır onu ve benzetim parametre penceresini seçin. Eğer çift tıklama istiyorsanız, o zaman artı düğmesini, aynı NumLock'u yerleştirilen tüm yardımcı olacaktır.

Diğer tuşlarını kullanın. Yani, sol düğme moduna gidecek üzerinde / fare öykünme basarsanız. sağa anahtarı - "" kullanın. Biz * tıklarsanız, emülasyon hem düğmelerin modunda çalışacaktır. Onları, gitmesine izin vermek istiyorsanız bir şey basın 0. tutmak için "" için için kullanılır. mevcut durum ve faaliyet ekipleri sistem tepsisine görünmelidir bilmek için. Ama emülasyon belirli eylemleri gerçekleştirmek için gerekli değildir. Nasıl bir fare olmadan klavyeyi yönetilir? Fitness ekipmanları belirli eylemleri gerçekleştirmek için bile standart modda yardımcı olacaktır. Tek soru ne olduğunu. Ve bu işlevselliğin yeterli olacak mı?

Her zamanki klavye etkileşimi ile

Nasıl sadece bir düğme ile bir fare olmadan bir bilgisayarı yönetmek için? Bunu yapmak için, kullanılabilir Ne cevap anahtarları bilmemiz gerekir. Böylece, giriş düğmesine (aka Enter) başarıyla çift tıklama yerine geçer. Çöp kutusuna öğeyi göndermek istiyorsanız, silmek (Sil) olacaktır. Farklı etiketler, doküman ve dosya arasında hareket Gerekirse Tab kullanın. Ama bu çoğunluğun bilinen olağan düğmeleri vardır.

Bilmen gerekenler hakkında başka bir şey var mı? Evet, ve bu kombinasyon. Eğer Win + L tuşuna basarsanız, o zaman bilgisayar engellenecektir. Win + E kombinasyonu fırlatma aracı olur. Biz Win + F kullanırsanız, hala görüntülenen ve bir arama çubuğu edilecektir. Win + R basılması iletişim "Çalıştır" açılır. Eğer bu nesnenin içerik menüsüne erişmek istiyorsanız sistem tepsisine odağı geçmek için, Win + B'nin bir arada kullanması gerekir Shift + F10 kullanabilirsiniz (veya basitçe sağ fare tuşu simüle).

Eğer, bkz farklı cevaplar oldukça çok gibi bir fare olmadan bir bilgisayarı çalıştırmak için nasıl sorusu üzerine, vardır. Klavye düzeni önemli olmadığını belirtmek gerekir. Sonuç aynı olacak İngilizce basılı R olsun veya Rus K önemli değildir.

Hızla kısayolları etkinleştirmek

Bir fare olmadan bir bilgisayarı çalıştırmak için nasıl bahsedersek, bu programa bir meydan okuma olarak, böyle ilginç bir konuyu göz ardı etmek zor. Bu masaüstünde kısayol tuşları ve kısayollar vasıtasıyla yapılır. Başlamak için Özellikler iletişim kutusunu açın. Bu "etiketi" Sonra sekmesine gitmek gerekir ve "Hızlı Arama" denir alanında, imleci yerleştirin. Böylelikle belirli bir tuş kombinasyonuyla tıklamanız gerekir. Örneğin, Ctrl + . Sıcak kombinasyonları çok sayıda hatırlar hiçbir kesinlik yoksa, o zaman küçük bir hile gitmek mümkündür. Başlangıçta, tüm kombinasyonlar yazılacak masaüstü, bir sıçrama yapmak gerekir. Ve en kısa Win + D yardımıyla sineğin kafasının bazı kombinasyonu olarak, hızlı bulabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, çok zor değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.