SağlıkRüya

Ne yapayım Çocuk geceleri uyku çekmiyor. Bebeği geceleri iyi uykulaştırmak için ne yapabilirim?

Genç ve tecrübesiz ebeveynler sürekli olarak onlar için yeni görevleri çözmek zorundalar. Genellikle çocuğun kötü rüya meselesidir. Bebeği hastaneden getirirken, bebeklerinin gece uykuda olmadığını fark ediyorlar. Bu davada ne yapmalı? Bir bölge çocuk doktoru veya hemşireye danışmadan herhangi bir önlem almayın!

Bir çocuğun uyku problemleri her bir ebeveyni tanıyor.

Uyku güçlüğü her yaştadır. Bebeklerde, istisnai durumlarda sadece fonksiyonel sağlık bozukluklarıyla ilişkilidirler.

Küçük bir çocuğun geceleri uyku çekmediğinden korkmayın. Bu davada en başta ne yapılması gerekiyor? Gerçekten uyanık olup olmadığını anlamak için. Büyük olasılıkla, daha yakından incelendiğinde, ebeveynin korkuları abartıldığı ortaya çıkıyor. Gün boyunca bebeği izledikten sonra, yeterince dinlenmiş olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer aktifse, meraklı, iyi yemek yiyor ve harekete geçmiyor, o zaman yeterince uyuyor. Her insanın uykuya ihtiyacı olmasına rağmen, fizyolojik özelliklerinden dolayı çocukların ebeveynlerinden daha fazla uyku çekmeleri gerekir.

Farklı uyku süresi yaşa ve diyete bağlıdır

Bir yıla kadar bir rüya ihtiyaçları çok hızlı bir şekilde değişir. İlk ayda çocuk neredeyse sürekli uyur ve beslenme için yalnızca yirmi dakikalık mola veriyorsa, yavaş yavaş uyanıklık aralıkları artar. Anne göğsüne herzaman erişme imkânı olan anne sütüyle beslenen bebekler sıklıkla asla uyku izlenimini verir. Aslında bebek her zaman göğsünü tutabilir ve aynı zamanda uykuda uyanır, ancak süt yeni bir kısmı biriktikten sonra uyanır. O emiyor ve meme başına çiğneme tekrar uykuya dalmaktadır. Annem hiç uyumadığını düşünüyor, fakat aksine, neredeyse her zaman uyuyor.

Bir cazibeye tanıklık ederseniz, ebeveyn bebeğe daha önce olduğu gibi sıklıkla yiyecek almamak için daha büyük porsiyonlarla doymuş olmasını öğretir. Bu nedenle, uyanıklık aralıkları giderek artar. O zaman çocuğun günün farklı saatlerinde davranışını ne kadar farklı hale getirir - çıngıraklarla oynar, bacaklarını komik gıdıklar ile yakalar, konuşmaya çalışır (gulit) veya annemin göğsünde sessizce tıkanır. Endişe verici bir soru ile panik yapmadan ve doktora gitmeden önce: "Bir aylık bebek geceleri uyuyamıyor. Ne yapmalıyım? ", Düşünün - belki bebeğiniz göğsüne koyulduğunda gücünü geri kazanır? Genellikle çıkıyor.

Neyin çocuğu rahatsız ettiğini nasıl öğrenebilirim?

Bir çocuğun gece iyi uyuyabilmesi için ne yapacağınızı anlamak için bebeğin neye bulaşabileceğini bulmanız gerekir. Annenin küçük çocukların tedavisinde deneyimi yoksa, ilk çocuğuyla büyük sıkıntılar yaşar, çünkü kendisi onu neyin etkilediğini nasıl bileceğini bilmiyor. Annenin yardıma ihtiyacı var. Daha yaşlı bir akrabası, aynı sorunları olan bir kız arkadaşı ve bir bölge doktoru olabilir.

Bebek uyku olmadığında, çığlık atıyor, huzursuz hareket ediyor - bunun onun için kötü olduğu anlamına geliyor. Bir şeyler yapmamız lazım. Yetkili biriyle konuşma fırsatı yoksa, genç annelerin ansiklopedik kılavuzları ve İnternet kaynakları çoğunlukla çok iyi yardımcılardır. Onlardan farklı yaştaki çocuklar için hijyen kurallarını öğrenebilir, yenidoğan ağlamanın olası nedenlerini öğrenebilir ve bir çocuğun geceleri uyurken, gün boyunca iyi yediğini vb. Için ipuçları bulabilirsiniz.

Günlük uykunun uzunluğu bebeğin yaşına bağlıdır. Yenidoğan günde on sekiz saat uyur, yalnızca sabun olmak için uyanır. Her iki ayda bir bir yıla kadar gerekli uyku miktarı bir saat azaltılır. Bu sürecin tutarlı olduğunu anlamalıyız. Sadece çocuğun meydana geldiği değişikliklerden hemen sonra ilk üç ayda görünür durumda. Şu anda, dış faktörlere az bağımlı. Annesi karnında olmayan yeni gerçekliğe alışmaya yetecek kadar çok şey yiyor, uyuyor, arındırıyor ve harcıyor.

Halsiz davranışın nedeni yorgunluktur

Büyüdükçe, çocuk çevreye daha aktif tepki vermeye başlar. Yeni yiyecekler, oyuncaklar ve insanlardan gelen yeni gösterimler, hava değişiklikleri (atmosferik basınç atlamaları) - bu durum bebeğin refahını önemli derecede etkiliyor. Üzüldüğünü söyleyemediği için, birkaç yolu ile ebeveynlere bilgi aktarma fırsatı buluyor.

Her şeyden önce, bu bebeğin ruh halidir. Eğer kaprisli ise, onunla oynamaya çalışmak için zayıf bir şekilde tepki gösteriyor, sert çığlık atıyor, yeterli hareketler olmuyor, bazı ebeveynler diyetini, uykusunu ve uyanıklığını yeniden düşünmenin zamanının geldiğine inanıyorlar. Dengesiz bir modda, çocuğu gece çok kötü uyur. Önce ne yapmalıyım? Diyet ve günlük rutini değiştirmeden önce cildin kıvrımları, kasıkları, bebek bezi döküntüleri yakınında veya çok sıcak giysiler arasında görünüp görmediğini kontrol edin. Çoğu durumda, işe yarıyor çünkü küçük kızarıklıklar bile çocuk ağrısına neden oluyor. Bebeğin sıcak suda dönüş sırasıyla bir bardak su ile yıkanması, iltihaplanma yerlerinin deniz yosunu yağı veya özel bir çocuk merhemi ile yağlanması ve artık sıkı sarılmaması için yıkanması gerekir. Çok sıcak bir odada, kıyafet olmadan bir beşikte kalmasına izin verebilirsiniz. Gelecekte, iç çamaşırın tazeliğini dikkatle izlemeliyiz ve bezleri ve bezleri zamanında değiştirmeliyiz.

Çocuğun rüyasını ayarlarsak, ailede gelecekte ilişkiler kurarız

Bebeğinizde bebek bezi döküntüleri ile ilgili herhangi bir sorun yoksa, ancak kötü planlanmış rejim nedeniyle çocuk geceleri çok iyi uykusuzdur, daha rahat ve daha yetişkin bir günlük rutine alışması için ne yapılması gerekir?

Temiz havaya yarım saatlik bir yürüyüş yapmak için yatmadan önce çok faydalıdır. Bebeğin uyuduğu oda sabah ve akşam havalandırılmalıdır. Kötü uyku genellikle oksijen açlığının bir sonucudur. Çocuk yatak odasında bir hava ionizer ve balıklı bir akvaryum yüklenmesi önerilir. Bu odada gündüz oyunları oynamamak iyi olur. Bütün mobilyaları barış, rahatlama ve uyku hissi yaratmalıdır. Dairedeki oda sayısı, ailenin her bir üyesi için ayrı yatak odaları ayırmanıza izin vermese bile, o zaman küçük bir çocuk ortaya çıktığında, odalardan birisi kendisi ve ailesi için sessizlik, ferahlık ve huzur vahası haline gelmelidir. Bırakın annesiyle babası ve çocuğu onunla yatın. Bildiğiniz gibi, ebeveynlerle birlikte çocuklar daha iyi ve daha güçlü uyurlar. Gece korkuları yüzünden acı çekmezler; yalnız ve terk edilmiş hissetmezler. Buna ek olarak, uykuya gitmeden önce yapılan günlük ritüel büyük önem taşıyor.

Çocukların yetiştirilmesinde her zaman ve dünyanın her yerindeki genç anne-babalar aynı problemlerle karşı karşıyadır: bir yenidoğan, bir yaşındaki veya daha yaşlı bir çocuk geceleri uyumaz. Ne yapayım Zevkle sağlıklı bir bebeğin annesiyle, babaannesinde, büyükannesinde veya büyükbabasında uyku çekip yatacağı açıktır; ancak onunla birlikte olmak her zaman mümkün değildir. Ve talihsiz ebeveynlerin odayı sessizce terk etmeye yönelik tüm girişimlerini hassas bir şekilde izliyor. Bu anlamda modern anneler ve babalar öncekilerden çok daha iyi. Bunlara elektronik cihazlar yardımcısıdır. Bebeğin uyurken, gadget'a kulaklık bağlayıp film seyretme, bilgisayar oyunu oynama, ilginç bir çevrimiçi dergiyi veya bir kitabı okuma fırsatı buluyorlar. Bu kullanılmalıdır. Geçmiş zamanlarda, çocuklara, özellikle haşhaş ekstraksiyonu, alkol tentürleri gibi yatıştırıcı ilaçlarla ıslanmış meme uçları verildi. Sonuçta, erkenden yetişkin bir kişiye sekiz ya da dokuz saate kadar uyuyordu, ancak bebek yalnız kalmak istemiyor.

Elektronik yardımcıyla aşırıya geçmemeniz önemlidir. Çocukla olan canlı iletişim, gelişiminde ve gelecekteki aile içindeki ilişkiler için büyük önem taşır. Buna ek olarak, iletişim becerilerinin kazandırılması için, yetişkinlikte yaşamı zorlaştırmak gerekir. Bir yaşındaki bir çocuk geceleri iyi uyuyamıyorsa, bunun bir an evvel uykuya dalmasına neden olmak için ne yapmam gerekir? Beslenme, tencere üzerine dikim, emekli ebeveynler için her uyanış ile bir yürümeye başlayan çocuk ile oynama ve iletişim kurmak çok zordur. Er ya da geç bebeklerin geceleri uyku çekmeleri ve uyanık olmaları, oynamaları ve gün içinde iletişim kurmaları gerektiği için alışması gerekiyor. Yani bizim dünyamızda.

Uyku için nasıl hazırlanır

Bebekler ve oyuncak ayılar gibi sakin ve rahatlatıcı oyunları yapmaya yardım edin. Akşam sınıfları dikkatleri zorlamamalıdır. Gündüz için yoğun gelişim aktiviteleri bırakılmalıdır. Plazma veya sıvı kristal ekranlar da hariç tutulmalıdır. Elektronik medyadan gelen resimlerin (filmler, anime vb.) Düşünülmesinin çocukların psikolojik gelişimini olumsuz etkilediği söylenmelidir. Ona bir kitap okumak veya bir hikaye anlatmak daha iyi. Sinir sistemini sakinleştirecek ve dinlenmek için kuracaktır.

Bitkiler rahatlamaya yardımcı olur

Fitoterapi uykuya dalmakta zorluk çekenler için vazgeçilmez bir yardımcıdır. Papatya, sivrisinek, nane veya balsam ekstraktları, çam iğneleri, sedirler, sedirler ekstraktları ile çok rahatlatıcı banyolar. Papatya, ıhlamur, ahududanı, ahududu veya bu otları toplayan akşam çayı, yatmadan yarım saat önce, banyo yaptıktan sonra yararlı olur. Kuru kaynamış uçları olan bir yastık çocuğa ve ebeveynlerine güçlü ve sağlıklı bir uyku verecektir.

Evcil hayvanların yararlı yararı

Çocuklar evde beslenen hayvanlarla derslerle sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Eğer balıklı bir akvaryum ise, beslenebilirler, nasıl yüzdükleri, bunun hakkında konuşurlar, su mırıltılarını dinlerler. Çocuğu yatağa yatırın, onu su dünyasının sakinlerini gözlemlemeye davet edin. Zayıf bir ışıkla aydınlanan akvaryum, psişeyi sözsüz olarak yalnızca görsel temas yoluyla etkileyen harika bir rahatlatıcı çaredir.

Mobil oyunlarla çok pasifleşerek yatmadan önce çocuğa hamster, tavşan, köpek veya kedi de işgal edecektir. Bu tüylü hayvanları sevkedebilir, besleyebilir, nasıl taşındıklarını görebilirsiniz. Rumbling cat en çevik bebeğin bile uyuyacaktır. Bir hayvan suyunun kaplumbağası veya yavaş bir iguana, egzotik böcek veya kuş gibi bir hayvanın, hatta bir sürüngenin evinde varlığı daima yatıştırır. Çocuğunuz gece uyumak istemiyor mu? Ne yapayım Evcil hayvan başla. Hijyen kurallarına çok dikkatli bir şekilde uymaya çalışın.

Sakinleşin ve bulmacadan önce kendinizi çekin, çocuğu nasıl uyku haline getireceksiniz ve "Ben ne yapayım?" Sorusunu sormaya çalışın. Aç, aşırı kızgın veya incitilecek bir şey varsa gece çocuğu uyuamıyor. Çocukların gizli canavarlardan korkmaları kurmaca. Çocuklar, TV ya da başka bir aygıtı görene kadar onlar hakkında bir şey bilmiyorlar. Bebeğinizi korku filmleriyle eğlendirmiyorsunuz değil mi?

Diş çıkarma, yaygın bir uykusuzluk nedenidir

Küçük kızı besledin, kafasına, sırtına ya da karnına vurdun, ancak bebeğiniz geceleri iyi uyuyamadı. Bu durumda ne yapmalı? Sıcaklığı ölçün. Belki de hastaydı. Emziren ve dış enfeksiyonlardan izole edilmiş çocuklar ile, bu çok nadiren olur. Çoğu zaman, sıcaklığın artması dişlerin patlamasına işaret eder. Bu durumda bebek salgılamayı artırır, ağzına bir şeyler almaya çalışır; keskin bir çığlık atar. Anne göğsü onun için en iyisi yatıştırıcı ve anesteziktir. Bazı durumlarda, dişeti yağlamak için anestezik bir jel kullanılabilir, ancak diş hekimi ile istişarede bulunulduktan sonra verilebilir. Bir aylık çocuk geceleri uyuyamadığında ne yapmanız gerektiği, aynı doktor size söyleyecektir.

Eğer karın ağrıyor, bebek huzur içinde uyuyamıyor

Çocuklarda bebeklik döneminde genellikle kolik veya gaz muzdariptir. Durumu rahatlatmak ve bağırsakları serbest bırakmak, anüs içine ince bir tüp yerleştirilmesine yardımcı olacaktır. Çukur ve pürüzsüz kenarlara sahip olmalıdır. En kolay yol, küçük bir bebek şırıngacından gelen bir plastik ucu kullanmaktır.

Kolik acı çeken yeni doğan bir bebek geceleri uyuyamaz. Ebeveynler, kendi gazlarını boruyla almaktan korktukları zaman ne yapmalıdır? Bebeği arkaya koyun, yumuşak bir bezi karnınıza koyun ve avuca saat yönünde basarak karnınızı sürün. Göbeğin etrafında küçük bir daireyle başlayın ve spiralin çapını kademeli olarak arttırın.

Bükme ve bacaklar dizlerinin uzatılmasına yardımcı olabilir. Bu egzersiz "bisiklet" olarak bilinir. Çocuğu arkaya yatırın ve bacaklarından birkaç hareket edin. Yardımcı olmalı.

Ne yapmalı - çocuğu besledikten sonra gece uyumuyor mu? Bu durumda, havayı kontrol altına almak gerekiyor. Çoğu zaman yeni doğan bebekler, nasıl düzgün emileceğini bilmemek için çok fazla hava yutar. Bu onlara rahatsızlık hissi verir. Çocuğu kollarına koyun, dik tutun, ona hafifçe basarak. Sırtta vuruş. Büker girmez iyi gelir ve uykuya dalabilir.

Aşılar kısa vadeli sorunlar yaratır, ancak kaçınılamazlar.

Ne yapmalısınız - çocuk aşı olduktan sonra gece yatmıyor mu? Bu ortak bir durum. Korkacak bir şey yok. Sadece beklemek zorundasın. Çoğu çocuğun bu işlemden sonra ateşi vardır, huzursuz olurlar, çok bağırırlar. Elinde bir bebek giyen daha fazla zaman, ani sıcaklık değişikliklerine karşı koruma, birkaç gün dışarıda yürümek için onunla gitmez. Aşılama küçücük bir kişi için zor bir testtir, ancak gereklidir. Bazı ebeveynler çocuğunu çocuk felci, kabakulak, kızamıkçık ve diğer hastalıklardan aşılamayı reddetmekte hata yaparlar. İyi bir doktor, eğer çok zayıfsa ya da sağlığı için bir tehlike varsa, onu aşıya göndermez.

Tıbbi ürünler

Kendi kendine ilaç kabul edilemez! Soru ortaya çıkarsa yapılabilecek oldukça güvenli yollar var: "Bir çocuk ne yapmalı - geceleri uyku çekmiyor?", Fakat çocuk doktorunun izniyle alınmalıdır.

Birçoğunun çoğu zaman anne-babalara glisin yardımcı olduğu bilinmektedir. Hafifçe ifade edilen bir sakinleştirici ve sakinleştirici eylemi vardır. Psikoanaliz stresini ortadan kaldıran, glisin uykuyu kolaylaştırır ve uykuyu normalleştirir. Uykudan önce yarım saat boyunca bir hap yetecek kadar.

"Sanason" ve "Persen" de zararsız sakinleştiricilerdir. Şifalı otlar temelinde yapılırlar, ancak doktorun onayı olmadan sağlıklı bir çocuğa verilemezler. Bunlar, kediotu kökleri özü içerir ve bu bitki alerjik reaksiyona neden olabilir.

Dişlerin patlaması sırasında bebeğin acilen ek kalsiyuma ihtiyacı vardır. Eksikliği artan sinir ve psiko-duygusal heyecanlanma ile kendini gösterir. Çocuk doktorundan sizin için uygun ilacı reçete etmesini isteyin.

Bir başka güvenli yol, sodyum bromürün bir çözeltisidir . Şimdilik, nadiren reçete edilir, çünkü bireysel reçeteyle sipariş yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.