OtomobilArabalar

Ne tıklama veya eğer bir VAZ-2107 marş dönüşüyor? Onarım ve yedek marş VAZ-2107

VAZ-2107 veya klasik "Lada", "Yedi", - araba oldukça eski ama güvenilirdir. Daha sürücülerin bir nesilden fazla, bu arabanın direksiyon başında "arttı". herhangi bir ulaşım olduğu gibi, VAZ zaman mülk kırmaya zaman vardır. Oldukça sık bir aperatif olarak, özellikle, bu türden parçaların içinde, ateşleme sisteminin başarısızlığı ile ilgilidir.

Başlangıç: Cihaz ve çalışma prensibi

Başlangıç ana işlevlerinden biri gerçekleştirir üzerinde VAZ-2107 dahil olmak üzere tüm arabalar, - motoru çalıştırın. motoru çalıştırmak için, krank milini döndürmek ve bu şekilde bir silindir içinde flaş yakıt karışımı oluşturmak için gereklidir. Motor sürekli alternatif akım olduğunu - ve bunun için bir marş ihtiyacı var.

Kontak anahtarı kontakları kapalı olduğunda, bobin boyunca akar. elektromıknatısın çekirdek çekilir ve bu Vites kolunu Bendix hareket bağlanır. Aynı zamanda, bu temas kapatır çekirdek levha, üzerinde baskı oluşturduğunda bir volan ile giriş dişlisi geçebilen. kapalı kontakları üzerinden akım motor sargısı üzerine alır ve krank mili döner bir manyetik alan oluşturur. Motor zaten çalışıyorsa zaman, marş devre dışı bırakmanız gerekir. anahtar kontak kilidi manyetik alanın kaybolduğu, geri döndürülebilir ve dinlenme durumuna geçer edilir.

Yapısal olarak başlangıç elemandan oluşur: bir elektrik motoru, geri çekme röle dişli (Bendix) ile serbest. Her bileşen, belirli bir işlevi vardır ve bir şey bozulursa, tüm sistem çalışmaz.

Starter VAZ-2107 büküm değildir: arıza nedenlerini

Marş kırıldığında motor sırasıyla makine hareket etmez, başlatılamaz. cihazdaki "sin" önce, emin olmak gerekir pil şarj ve çalışma düzeni. Genellikle basit bir pil tüketimi farklı dökümleri ile karıştırılmamalıdır. Pil şarj edilmişse, sebebi marş arızası başka yerde aranmalıdır. yani:

 • retraktörü röle veya taşıt ağırlığına Gevşek kablo bağlantısı.
 • Marş kötü bağlama vardır.
 • Oksitlenmiş retraktörü rölesi.
 • Aşınmış başlangıç parçaları (rulmanlar, demir kol).
 • Röle tertibat plakaları içinde yanmış.
 • Kilitli bobin çapa.
 • Bir geri çekme marş röle ile ilave bir röle bağlayan tel sarkan.
 • Kırık sarma ayırıcı rölesi.

Nasıl bir marş arızaları tanımak?

Her zaman değil aradıkları yerde olabilir hasarına yol açar. Araba çalışmıyor hemen marş suçlamıyorum. Belki de bunun nedeni başka yerde yatıyor. hepsi aynı dedi cihaz için suçlama VAZ-2107 yılında bu tür şeylere dikkat etmelidir emin olmak için:

 • Starter döner fakat araba çalışmıyor (retraktörü rölesi ile ilgili sorunlar).
 • Kontak marş anahtarı çevirerek "sessiz." By
 • Cihaz birkaç başarısız denemeden sonra başlar.
 • Motor çalıştırıldığında ve marş çalışmaya devam eder.
 • arabadan, garip sesler (gürültü, taşlama, vurma) sürüş sırasında.

Bu bulgulardan en az bir tane olduğunda, marş ve hasar için daha ayrıntılı bir çalışma da kaldırmanız gerekir. Cihaz bunu düzeltmek için varsa, ya da belki de değiştirebilmektedir.

Onarım marş VAZ-2107

Onun ömrü 5-6 yıldır. öğe yeterli uzunsa, bunu onarmak için hiçbir mantıklı. Daha kolay ve daha güvenilir bir yenisini satın almak. Ortalama olarak, 2500-3000 ruble mal olacak. Ancak bu olur ve böylece, her zaman yeni bir cihaz satın almak için parası yoktur, ya da marş yaşta değil ve hala efendisini hizmet edebilir. Sonra, tabii ki, yedek düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

kilitlenme meydana tam olarak nerede olduğunu bulmak amacıyla, birim çıkarılması gerekir ve görsel olarak, kontrol, özellikle, başlangıç ve demir sarma çekme röle inceleme.

Starter röle 2107 pili kullanılarak kontrol edilir. Negatif ile - pilin pozitif terminali ve başlangıç gövde ile "50" çıkışını bağlamak için gereklidir. Röle doğru çalışıyorsa, bir tık sesi duyuluncaya ve dişli ön kapıdan kayar. herhangi bir değişiklik varsa - röle arızalıdır ve değiştirilmesi gerekir. Yeni parçaların maliyeti 600-700 ruble olduğunu.

sargı armatürü kontrol edin ve marş multimetre aracılığıyla olabilir. bir sarma terminal veya armatürün bağlantı plakaları ile - Bu amaçla, bir sonda cihazı gövdesine, ve ikinci bağlanır. Sarım direnç hangi bir devre 10 ya da daha fazla birim olmalıdır. kapatılması söz Yükseğe direnci. Böyle bir arıza ile baş etmek mümkün değildir. Geriye kalan tek şey - Yeni bir marş satın almak.

serbest tekerlek debriyajı kontrol etmek için, vites döndürmek gerekir. çapa sahip - bu vardır bir yolu, başka serbestçe kaydırılan ve edilecek. Herhangi bir sapma bu kısmın bir sorun olduğunu gösterebilir.

onun yerine marş yüklemeden önce de yaptığı fırçalarını giymek için kontrol edilmelidir. yüksekliği Çalışma 12 mm olmalıdır.

Söz konusu cihaz monte edilmeden önce her bir bileşen parçası zımpara kağıdı kullanılarak kir ve oksidasyon temizlenmelidir.

marş kendi ellerini değiştirme

bu parçaların biri, bağımsız bir şekilde, her bir sürücü yerine - VAZ-2107 başlatıcı üzerinde. Eski kaldırmak ve yeni yedek parçası yüklemek için bu prosedürü takip etmelidir:

 • Pili (negatif terminali) ayırın.
 • Anahtar ile 10 № marş tutan alt cıvatasını bükülmüş.
 • makineyi hareket ettirmek mümkün olduğunu böylece 13 Aşağıdaki üç cıvata anahtarı, gevşetilir.
 • Filtre gövdesi havaya kaldırın.
 • , Nöbet çıkar marş pozitif kutbundan tel ayırın. Aynı çekiş röle ile yapılmalıdır.
 • Marş çıkar.
 • ters bir yeni cihazın montajı.

(- farketmez VAZ-2107 ya da başka herhangi bir model) - değiştirmekte marş, görebileceğiniz gibi sorun çok basittir.

Sonuç

Her şoför giderilir aracınızı ve zamanı teşhis etmek gerekir. VAZ-2107 araba marş - bu seyrek olsa, ama yine de kırık olduğu parçasıdır. Onarım veya cihaz zor hatta acemi sürücüler olmayacak değiştirin. Buna ek olarak, bu iyi bir para tasarrufu olduğunu. Sonuçta, hizmet istasyonunun basit değiştirilmesi için fahiş fiyatlara "koparmak" olabilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.