ÇirkinlikInşaat

Kirişleri Asma: çeşitleri, montaj

En önemli adımın herhangi inşaatta bir çatı oluşturmaktır. Kış aylarında kar mekanik basınç, önemli rüzgar yükleri ve yağış etkisi oluşturuyor. üretim sürecinin çatı azami hassasiyet ve doğrulukla tüm eserlerin dikkat ve uygulamayı gerektirir nedeni budur.

farklar

Çatının yapımı, hem de evin inşaat diğer eserlerin çoğu gibi çeşitli aşamalardan ayrılmıştır. asılı kirişleri cihaz bunlardan biridir. Sistemin teknolojik özellikleri üzerinde bir kafes kiriş önemli ölçüde değişebilir unutulmamalıdır.

Ana fark, her diğer yapısal mauerlat ve altında veya sırt parçasının üstünde asılı destek elemanlarının bir düzenlemesidir. Yani hangi olmadan naslonnoy sisteminin oluşumunda yapamaz, dikey destek olmadan bulunur vardır.

Binanın iç duvarların yatak yokluğunda bu tür bir düzenlemeyi kullanmak uygundur. Gerekirse, tavan alanı kullanımını kullanmak da mümkündür. tavan arası bir örnek yapı olarak.

asılı kirişleri tasarımı mekanik yük patlama binalar duvarlarda taşır - bu dikey desteklerin kompozisyonda yokluğunda kaçınılmaz maliyetleridir. Bu nedenle, bu tür bir kafes kiriş sistemi düzenlemesi olarak adlandırılan şap olmadan değildir. Bu çatı kirişleri overtighten yatay olarak yerleştirilmiş bir unsurdur, bu duvarın sayesinde patlama az stres tabidir. Bu şap düzeneğinin azaltma seviyesi etkinliğini artırdığını dikkati çekiyor.

haysiyet

Kafes sistemi, bir asma düzeneği ile yapılan olumlu operasyonel performansın bir yeri vardır. Kalite ve yetkili uygulama yeterli çatı güç vermek ve bunun üzerine uygulanan etki yüklerini azaltmak. naslonnoy sistemi ile karşılaştırıldığında, bu ev temelinde sırasıyla duvar yapıları üzerinde genel yükü azaltır ve daha az ağırlığa sahiptir.

Daha az bileşenlerin uygulama sayesinde daha az malzeme asılı kafesler oluşturmak için gereklidir.

Naslonnye ve asılı kirişleri

Evin bir sermaye iç duvar varsa, en yaygın bir destek yapısı olarak çatı yapımında sistemini naslonnaya kullandı. Bu önemli bir farktır ki kolon veya iç yatak duvarına ağırlık sahip olan ilave bir iç elementin varlığında gerçekleştirilir. Sonuç olarak, yük yalnızca virajda transferi aktarılır. Bu inşaatın avantajları arasında, onun nispeten düşük ağırlık ve inşaat için malzeme az miktarda kullanma ihtiyacı fazlalaştı.

Bazı durumlarda, birden fazla alanı kaplayan üzerinde bir çatı rejenerasyonu, örneğin naslonnyh sistemler ve süspansiyon hem de aynı anda kullanılmasını gerektirir. Çatı makası, bu düzenlemede naslonnoy yapı düğümler başka bir sistem yerleşme, yok sırasıyla iç destek vardır, evin bir kısmının, kullanılır.

Ereksiyon aşamaları

kafes kirişlerin türünü belirledikten sonra gerçek yapımı için alınabilir. Başlamak için, şematik çizimi yapılır. Hemen o bu alanda gerekli uzmanlık ve deneyime sahip olduğu için, profesyoneller emanet etmek arzu edilir olduğunu belirtmek gerekir. layman düzeyinde hesaplamalar Derleme - tasarım beri oldukça tehlikeli aktivite sonra bütünlüğünü değiştirmeye yol açabilir hatalar yapılabilir çatı sisteminin veya yıkıma.

Çizim oluşturulduktan sonra, daha da görevleri yani kurulum mauerlat gerçekleştiren başlar. 20x20 sm bir enine kesite sahip olan, bu ahşap kirişler için uygundur, çevre duvarları ve daha güçlü üzerine yerleştirilir. Özel bir malzeme altına yerleştirilmiştir böylece mauerlat için, örneğin, nemden çatı malzemesi korunmaya muhtaç olmasına dikkat etmek gerekir.

ve bunun çevresi de beton şap bir tesviye gerçekleştirmek için gerekli duvar montajı için bir bloğun veya tuğlanın kullanıldığında ancak o zaman mauerlat koyabilir.

çatı kirişleri için malzeme kesit 20X5 cm tahta takoz kullanın. Gerekirse en iyisi gibi özel kesintileri alt tarafı bir katı mauerlat durdurmak sağlamak için yapılır ile, o uygun bir uzunluğa uğurladı.

Asma kirişleri e ek yapısal sertlik kazandıran bir sırt kullanılarak monte edilebilir. Üst kısmına bağlantısı olmadan çatı makasları organize odaklı yapılmış ve üst üste değil edilmelidir.

İki montaj seçenekleri şunlardır: a sırtla ayak ilk iki dış çiftlerinin kurulum ve sonra sırayla ya kalanını koydu. buna bağlı olarak zaman tasarrufu gibi yükler birçok türde kararlı bir daha güvenilir bir tasarım elde edilebildiğinden daha fazlası, birinci uygulamasını tercih edilir.

nefes imalatı için aynı malzeme kullanıldı kirişleri. yatay konumda monte edilmiş Sıkma. Daha önce belirtildiği gibi, konumu alt, daha iyi özellikleridir. Hesaba katın tavan boşluğu işletmek planlıyorsanız özellikle önemlidir bu gerçeği, almak gereklidir. Parmak eklem kesici geçerli olabilir sıkılaştırma oluşturmak için uygun bir boyut kereste yokluğunda.

tasarım ve bileşenler: kirişleri Asma

Süspansiyon sistemi kurarken düğümleri bağlayan önemli bir yoludur. somun ve cıvata ile mevcut bileşik olduğu, vida veya çivi ile tespit ek olarak, delikler, belirli yerlerde, bu amaç için delinir.

Teknolojik kesimler çalıştırmak için zorunludur. Her bir bileşik, kafes için sistem elemanları, en az iki tutturma elemanları yapılmalıdır. Bir örnek olarak, iki çekim takip ettiği bağlama vidalar veya tırnaklar, sıkma dişli çubuk.

perde elemanları

Sistem asılı kirişleri monte edildiğinde, saçak oluşumu hakkında hatırlamakta yarar var. Onların başlangıçta uzunluğu nedeniyle bu artışa kirişleri büyüklüğü, ancak inşaat maliyetine yattığını arzu edilir. bütçe üretim çıkıntılar tatbik için kenarlı tahta, olan parametreleri ihtiva 10x5 cm. "çekirge" bundan oluşturulmuş dişli parçalar ile de en az 50 cm. tutturma elemanı üstündeki kirişleri üst üste şekilde, bunların uzunluğu seçilmelidir .

mauerlat yürütülen kesikler içinde sıkı bağlantı için gerekli boyutu. Orta "çekirge" artan mekanik mukavemet kazandırmak için yine saçağa tarafında ve üst kısmı mauerlat sabit referans çubuğu küçük boyutu, sabit.

Bileşik kafes örtüşen ve kıç gerçekleştirilir. ilk düzenlemede, asılı kirişleri ile birbirine tespit edilir civatalama. ikinci kuvvet düğümleri metal bir plaka veya levha olarak hizmet plakaları, ekli.

Pervaz bileşiği kafes ve sıkma düğüm ortogonal önden bir tek ya da çift diş sahip olan yiv açma, hem de tabak veya kart gerçekleştirilir.

Belden üçgen kemer

kafes kirişlere bu tür bir düzenleme, en kolay yoldur. Üç elemanlarının kemerlerin temeli: bir yatay kiriş (sıkma) asılı giderir merkezinde ya da alt kirişleri ve üst birleştirilmiş iki eğimli çatı kirişleri bacakları kapsar. çelik çubuklar ya da ahşap kirişlerin oluşturulan Sıkma, yani ev dikey bir yük dış duvarlarına iletilen ön gerilim kuvvetinin üstlenir. Bu nedenle, bu duvar yapısı üzerinde çiftlik destek bölümüne çok daha kolay hale gelir: mevcut yükü yeniden dağıtmak için kullanılan her zamanki mauerlat kurulu, yerine monte edilir.

çatı kirişleri tabanında yerine bir tavan zemin oluşturma gereği sıkma yerleştirilir. Bu altlıklar desteklemek için kullanılır. Diğer durumlarda, sıkma daha yüksek bir düzeyde monte edilir. Böylece üzerine düştüğü çekme gerilmesi artan fakat yayılma kafes içinde eğme kuvvetlerini daha azaltılır.

cıvata ile mafsallı kemer

Bu çiftlik görsel bir benzer Beşikçatıda bir üçgen şeklinde, yukarıda tarif edildiği gibi, asılı kirişleri ile. Temel fark, duvarda kullanılan destek bulunmaktadır. mauerlat mevcuttur oluklar sabit aynalık kemer vakıf kirişleri,. Duvarlarında, dikey kuvvetlere ek olarak, aynı zamanda gelecek ve aralama. orta mesafede (bu yöntemde, bu ölü cıvata olarak adlandırılır) ve sıkıştırma için kullanılan sıkma monte edilebilir. Sonuç olarak, daha basit kirişleri ve kirişler monte.

Arch belden süspansiyon

asılı tavan kirişleri fazla 6 m'lik bir genişliğe sahiptir, basit bir üç öğeli bir çiftlik donatmak için yeterli zordur. Birincisi, bu boyutta sıkma üretimi için çıtayı arama çok zaman alır. Ağır ağırlık merkezinde İkinci olarak, uzun puf sarkmalar. merkezi ve kemerin üst sıkma birleştiren bir ayrıntı - Dolayısıyla, süspansiyon bir ek kemer olarak kullanılmaktadır. Sıkma elemanı vidalanarak, iki bölümden oluşmaktadır. Ahşap süspansiyon sık sık büyükannesi adlandırılan ve metal edilir - tyazhem.

parantezi ile Arch menteşe tipi

Kirişler mevcut sapma, azaltmak için, kemer süspansiyonlar yayılma merkezinde eğimli elemanlar durgun kirişleri olan ilave edilir. Böylece dayanma kendileri süspansiyonlar için de kullanılır.

Sonuç

Yukarıdaki Sonuç olarak yapılması gereken ödemeler ve toplam işlerin düzgün bir şekilde yürütülmesi için, Performans asılı kirişleri naslonnym vermez dikkati çekiyor. stabilitesi ve yüksek mukavemet ilave olarak, bu yapı kullanımı, ticari ya da başka amaçlarla kullanım için uygun olan tavan alanı oluşturmasına izin verir. Bir mansart çatının düzenlemesi durumunda, bu makas sistemi ideal bir seçenektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.