Haber ve ToplumDoğa

Akasya sarı - bakım gerektirmeyen bir bitki

"Acacia'yı" denir bitkilerin iki tür vardır. Bunlar farklı türlere ait ve görünüşe gibi değildi. İlk - çekirge veya salkım ağacı. Bu 25 metre boyunda ve 1 m çapa kadar büyüyen bir ağaçtır. Bu bölmeler içine düz siyah veya gri fasulye ile oluşturulduğu sonra Mayıs, açan.

kökeni nedeniyle, aynı zamanda "Güney Akasya." denebilir Çiçek, genç filizler ve bitkinin yapraklarının kabuğu yaygın tıbbi amaçlar için kullanılır. Zehirli olduğundan, ancak büyük miktarlarda kullanılırken, ciddi zehirlenmesine yol açabilir.

bitkinin ikinci tip Caragana arboresan veya sarı akasya olduğu. Bu yüksekliği 2 ila 7 metre büyüyen çalı. Çoğu zaman, tesis bir engel olarak kullanılır.

Sarı gösterişsiz akasya, rüzgar geçirmez, dayanıklı ve gölgede iyi gelişir. Toprak kalitesi, kuru ya da ıslak zeminde de aynı ölçüde rahat olan, aynı zamanda kritik değildir. Genellikle kentsel yeşillendirilmesi için kullanılmaktadır.

Kuru Yaz aylarında sarı akasya yaprakları dökümü. Bu nem miktarı, buharlaştırıldı ve bitki kolayca çok sıcak hava tolere azaltır.

Çalı aittir baklagil ailesi. Toprakta azot birikebilir. yapraklar 8 cm uzunluğunda elde etmek ve 4 ila 8 olan, eşleştirilmiş ucunda bir ucu ile dikdörtgen ya da oval bırakır.

Sarı akasya çiçeği haziran mayıs sonu veya başında doğru başlar ve 2-2.5 hafta çiçekli devam eder. sürecin kuzey bölgesinde uzanıp 3 hafta olabilir. Sarı çiçekler dışa bir kelebek benzer. Onlar birinde büyüyebilir veya 3-5 adet demetler halinde monte edilebilir.

meyve çiçekli sonra oluşmaya başlar. Onlar sadece bitkinin 4 yıl ömrü görünür ve 5-6 cm uzunluğundadır. Her fasulye Temmuz ayında olgunlaşır en fazla 8 küçük tohumları vardır. Daha kapakları açık ve bükülmüş. Yani, çünkü kendi küçük boyutları toprağa tohumlar, rüzgar uzun mesafelerde onları uçurmak edebiliyor.

Akasya sarı çarpar kaymalar ve oldukça hızlı büyür. kapakları rengini değiştirmek ve katı olmaya ne zaman başlıyor, daha olgunlaşmamış bölmeleri yırtılma, nazik onları Hasat.

Sonraki yıl, ilkbaharda tohum birkaç saat suda ıslatılır ve daha sonra hazırlanan toprağa ekildi. Sarı Akasya genişlik olarak büyür. Bu nedenle, süs bahçecilik kullanıldığında, o senede 1-2 kez kırpmak. kökler ve akasya kollarının kabartma iyi tolere edilir. 70 yıl kadar yaşayabilir.

apiary damızlık için de çok popüler çalı. O mükemmel bir bal bitkisidir. Arıcılar bu bitkinin çok sever. Med akasya kaliteli elde edildi ve açık san bir renge sahiptir.

Çiçeklenme sürgünler, kabuğu ve bitki yaprakları uygulanmış ve tıbbi amaçlar için edilmiştir. Bir banyo için ücretlere ağızdan alınan veya eklenen haşlama ve decoctions şeklinde kullanabilirsiniz. Bunlar solunum hastalıkları, ateroskleroz, mide yanması, baş ağrısı, karaciğer hastalığı olan çok yardımcı olan ve metabolizmayı hızlandırır. beyaz aksine, sarı akasya zehirli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.