KanunDevlet ve hukuk

Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Sicilinden çıkarmanın geçerliliği. Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Kayıtlarının bir özü için başvuru

Tüzel kişilikle ilgili resmi bilgileri bulmak istiyorsanız, tek bir devlet siciline girdiyseniz, bir ekstraya ihtiyacınız var. Bu, 2002 yılından bu yana yetkili bir kayıt organı haline gelen vergi servisinden edinilebilir.

Kim ve nasýl bir ekstre alabilir

Vergi dairesi, iktisadi kuruluşun resmi verisinin ilgili kişiye gösterildiği bir belge çıkarabilir. Tüzel Kişilerin Birleşik Devlet Siciline eklenmesinin çoğunlukla kuruluşun kendisi tarafından yapıldığı açıktır. Tahkim Mahkemesine başvurular yaparken, ihale, ihale (belediye veya devlet hizmetiyle temasa geçmeyi planlıyorsa), pazar organizasyonu için kağıtlar gönderirken araziyi bir kategoriden diğerine aktarma başvurusunun yönlendirmesine ve diğer davalara katılmak için bu belgeye ihtiyaç duyarlar . Ayrıca bu yazı bankacılık kurumlarına, istatistik bürosuna, kayıt servisine, notere gönderilir. Resmi bir belge alabilmek için, vergi dairesine bir talep yapmak, kurulu devlet ücretini ödemek ve el altında damgalı mühür ve dikişli tabakalar almak gerekiyor.

Fakat sadece tüzel bir varlık hakkında bilgi sahibi olabilecek girişimin kendisi değildir. Böyle bir talep, doğal, yasal veya girişimci olmak üzere herkes tarafından yapılabilir. Verilen vergi verileri, örneğin, gelecekteki ortakla ön görüşme yapmak için gereklidir. Örneğin, bir şirkette iş bulursanız, bir özü bir birey olarak bile elde edebilirsiniz. Böylece, bunun vergi ödeyen resmen varolan bir ticari varlık olduğundan emin olabilirsiniz.

Kağıtların alınması için gereklidir

Vergi resmi belgesinden yararlanmak için keyfi bir formda bir istekte bulunmanız ve ödemeyi onaylayan bir belge eklemeniz gerekir. Talep halinde, şirketin veya vergi mükellefinin Vergi Numarası Kimlik Numarasının kayıt numarasını göstermek gerekir. Bu bilgi sizin tarafınızdan bilinmiyorsa, bilinen diğer verilerden de öğrenebilirsiniz. Ancak, aynı zamanda, ilgilendiğiniz bir vergi mükellefi hakkında isme göre (veya bir işletme durumunda) adıyla bilgi tanımlamak imkansız olduğunu unutmayın.

Tüzel Kişilik Birleşik Devlet Kayıtnamesinden bir ekstraktan bu talep kişisel olarak bu bilgileri vermeye yetkili herhangi bir vergi makamına girilebilir veya postalanabilir. Kayıt defterinden belgelerin kopyalarına ihtiyacınız varsa, o zaman ilgilendiğiniz iş tüzel kişiliğine hizmet veren servise başvurmanız yeterlidir.

Menkul kıymetlerin icrası ve alınması

Vergi servisinin bir ekstre edinmesi için belirlediği süre , talebin alındığı tarihten itibaren 5 günü aşmamaktadır. Aynı zamanda, ilgilenen bir kişi 200 ruble'lik bir devlet ücreti ödemelidir. Ancak, beklemek için zamanınız yoksa, 400 ruble ödeyebilir ve Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Sicilinden bir özet sipariş edebilirsiniz. Bu durumda, ilgili talebi aldıktan sonra vergi servisinin bir sonraki iş gününden geç olmadan size verilecektir.

Acil olarak alınan belge, her zamankinden farklı olmayacak. Unutmayın, Tüzel Kişilerin Birleşmiş Devlet Kayıtları (EGRIP), sicilde bulunan kağıtların kopyaları ya da yokluğunun bir sertifikasından bir ekstrakte edilebileceğini unutmayın. Her belge için ödeme yapılır. Örneğin, birkaç sertifikalı kopyasını edinmeniz gerekiyorsa, her biri için ödeme yapmanız gerekecektir. Gerekli miktarı doğru bir şekilde hesaplamak için önce vergi dairesine başvurabilir ve Tüzel Kişilerin Birleşik Devlet Sicili'nde bulunan tüm belgelerin listesini öğrenebilirsiniz. Bu tür bilgiler ücretsiz sağlanmaktadır.

Ödeme için Gerekenler

Birleşik Devlet Tüzel Kişilik Kayıtlarından bir ekstrayı nasıl alacağınızı anlarsanız, şimdi ödemeyi sıralamak gerekir. Gerekli bilgileri veya belgelerin birer nüshasını kayıt defterinden almak için, gerekli tutarı ödediğinizi onaylamanız gerekecektir. Şu anda bunun yapılabilmesinde iki ana yol vardır. Dolayısıyla, vergi servisinde bir ödeme emri oluşturmak için teklif alabilirsiniz. Federal Vergi Servisinin sitede gerekli ayrıntıları bulabilirsiniz, bunlar konunun konumuna bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Buna ek olarak, vergi servisi, ortak bankalar tarafından sunulan özel bir çevrimiçi hizmet yardımıyla devlet görevini yerine getirme fırsatı da sunmaktadır. Vergi kimliği ve ikametgah adresi gibi kişisel bilgilerinizi bir ödeme yapmanız gerekecek. Bu bilgilere uygun olarak, bankalardan herhangi birinde nakit olarak ödeyebileceği veya World Wide Web aracılığıyla ödeme yapabileceği bir belge oluşturulacaktır. Ancak, ikinci metodu kullanmak için bağlı İnternet bankacılığına ihtiyacınız olacaktır.

Belgelerin geçerliliği

Federasyonun mevzuatı, Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Sicilinde bulunan özlerin kullanılması için bir zaman çerçevesi oluşturmaktadır. Alınan menkul kıymetleri kullanabileceğiniz süre, hangi menkul kıymetlerin alındığı amaçlara bağlıdır. Dolayısıyla, vergi mevzuatı, Hükmün Birleşmiş Devlet Kayıtlarından çıkarmanın geçerlilik süresini belirlemez. Ancak, bu belgeyi sunmak için çeşitli durumlarda mecbur olan normatif belgeler, geçerli olduğu kabul edilen bir zaman çerçevesi oluşturmaktadır. Bu periyodu, sertifikanın verileceği gövdede doğrudan belirtmek en iyisidir.

Örneğin, bütçenin parasal bir meselesi olduğu yarışmalara ya da açık artırmalara katılmak için Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Kayıtlarından çıkarma süresinin altı aydan fazla olmaması. Tahkim Mahkemesi için, 30 takvim gününü aşmaz. Notere bir notaya ihtiyaç duyulursa, geçerlilik süresi bu uzmanın onaylaması gereken eylemlere bağlıdır. Bazı durumlarda, 10'dan fazla olamaz - diğerlerinde - 30 gün, ancak önemli olmadığı durumlar vardır.

Makalelerin belgelenmesi: vergi servisinde yeni belgelerin alınması gerekip gerekmediği

Tabii ki, Tüzel Kişilerin Birleşik Devlet Sicilinden çıkarma tarihinin önemli olduğu tüm durumlar hakkında noter size en iyi anlatacaktır. Ancak, önceden bilgi alma fırsatınız yoksa veya toplantı için kendinizi hazırlamak istiyorsanız, aşağıdaki bilgiler kullanışlı olacaktır. Temsilcinin LLC'deki hisse senetlerinin devrilmesiyle uğraşması gerekiyorsa ve bunları ilgili sertifikalı sözleşmenin bir kopyası temel alınarak elden çıkarabilirse, bu durumda USRLE'den ekstrenin geçerliliği 10 gündür. Ancak bu durumda noter işlemi onaylama hakkına sahiptir. Yetkili sermayenin bir bölümünün geri çekildiği tüm diğer durumlarda, temsilcinin yetkisini 30 günden fazla olmayan bir özet yardımı ile teyit etmek mümkündür.

Örneğin, diğer eylemlerin tasdiklenmesine ihtiyaç duyarsanız, örneğin kayıt defterinde değişiklik yapmak için başvuru üzerinde imza teyit ederseniz, USRLE'den maddenin geçerliliğinin yasal olduğu süre sınırlı değildir.

Kayıt defterine elektronik erişim

Şu anda, bireyler, girişimciler ve işletmeler, vergi servisinde ücretli sertifikalı belgeler sipariş edemezler. İnternet üzerinden ilginç bilgileri bilgisayarlarından görüntüleme fırsatı buluyorlar. Vergi servisinin web sitesi, her işletme tarafı için yapılan resmi açıklamaları sağlamıştır. Bir başvuru yapmış ve veritabanına erişim için ücret ödenen herhangi bir kişi ya da tüzel kişilik, gerekli bilgileri görüntüleyebilir, indirebilir ve yazdırabilir. Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Sicilinden alınan bu tür bir çıkarım, ilgili menkul kıymet ihraç edildiğinde Internet vasıtasıyla sağlanmaktadır. İstediğiniz zaman sizin için uygun olanı bulabilirsin. Doğru, burada bulunan bilgiler, işletmeyle ilgili gerekli bilgileri tanımak ve açıklamak için kullanılabilir. Mahkemede bir belge olarak vermek veya noter çalışmaz.

Şartlı olarak ücretsiz hizmetler

Aynı zamanda, birçoğu, Tüzel Kişilerin Birleşmiş Devlet Kayıtlarından bir özetin ücretsiz olarak verilebilecek olup olmadığını ve basitçe bastırılarak yazdırılabilmesini istemektedir. İlgili vergi servisine erişim izni verdiyseniz, işletme birimleri hakkında gerekli bilgileri kolayca elde edebilirsiniz. İstisnalar yalnızca kişilerin pasaport verileri, girişimcilerin ikametgahı ve hesaplarla ilgili bilgiler için yapılır.

Ancak, bu tür ifadelerin alınmasının, doğru bilgiyi bulmak için "özgür" bir yöntem olarak adlandırılması zordur, çünkü veritabanına ön erişime ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla, her bir işyerini USRLE ve EGRIP için ayrı ayrı hizmet etmek için 150 bin ruble harcamak gerekecek. Kayıt defterine bir kerelik erişim 50 bin ruble'ye mal olacak. Güncellenmiş bilgileri almanız gerekiyorsa, 5 bin rublelik daha ödersiniz.

Veritabanına nasıl bağlanılır

Etkinlik sırasında birçok işletme hakkında sıklıkla bilgi edinmeniz gerekiyorsa, kayıt defterine bir kere bağlanmanız ve tüm ilgili bilgileri, sizi ilgilendikleri bir anda izlemesi daha kolaydır. Aynı zamanda, her zaman Tüzel Kişilik Birleşik Devlet Kayıtlarının bir özü için elektronik bir biçimde bir başvuru yazmanız gerekmez.

Yıllık aboneliği almak için ödeme belgesinin orijinalini göndererek ödeme gerçeğini doğrulamanız ve başvuru formunu yazmanız gerekir. Bu belgeler şahsen Federal Vergi Servisine gönderilmeli veya postayla gönderilmelidir. Aynı zamanda, bu bilgilerin bireylere, tüzel kişilere veya girişimcilere elektronik taşıyıcılarda sağlanmadığını lütfen unutmayın.

Veritabanına erişim

İlgili başvuruyu aldıktan ve ödeme gerçeğini teyit ettikten sonra, vergi servisinin çalışanları, sicil kullanma imkânı verme kararı alırlar. Bunu yapmak için, başvuran, kendisini tanımasına izin verecek bir isim, şifre ve diğer veriler verilir. Bu bilgi, mutlaka alıcıya gönderilmesi gereken bildirimde bulunabilir. Verilen erişim nitelikleri 1 yıl 6 ay geçerlidir. Bu durumda sonuncusu ilk giriş için sağlanır. Kararın verildiği tarihten itibaren yalnızca 6 ay boyunca mümkündür. Kayıt defterinin kullanım süresinin bitiminde, bilginin kullanımdan kaldırılması. Yeni erişim elde etmek için aynı belge paketini yayınlamanız gerekir.

Devlet kurumları için bilgi

Birçok devlet kurumunun faaliyetlerinin, yalnızca vergi servisinde edinebilecekleri işletme birimleri için bilgi edinmesini sağlamak. Onlara göre, Tüzel Kişilerin Birleştirilmiş Devlet Sicilinden bir özet ücretsiz sağlanır. Aynı zamanda, İnternetteki kayıt verilerini kullanabilir ve elektronik ortam hakkında gerekli bilgileri alabilirler.

Federal makamlar, veriden veri edinmek için Federal Vergi Hizmetiyle ya da bölgedeki muayene etmelidirler. Yalnızca orada uygun erişimi sağlayacaklardır. Yerel öz-yönetim veya bölge yetkililerinin görevlileri, Federal Vergi Hizmetinin yerel yönetimiyle iletişime geçebilir.

Aynı zamanda, bunların herhangi biri vergi servisince onaylanan formda bir başvuru göndermelidir. Merkez Bankası, tüm hükümet organları ve yerel öz yönetim için erişim geçerlilik süresinin sağlanmadığı, sınırsız olduğu unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.