KanunDevlet ve hukuk

Ne için sorumludur: işverenin kusuru ile Pprostoy?

işin geçici süspansiyon basit olarak yasa koyucu tarafından düzenlenir. işletmelerde (kurumlar) kolay herkesi dokunabilir işveren tarafından yol açmasına karşın, sadece bir kaç işçi etkilenebilir. Bu durumda, yasa açıkladı aradan itibariyle çalışan bilgilendirmek ihtiyacı için, düzgün çalışması için mümkün olmayacaktır sağlar. işverenin fay çalışma süresini belirlemektir basit olarak dolayı, çalışanların gözlemlemek gerektiği anlamına gelir emek disiplini. Aynı zamanda, personel ile anlaşarak uygun durumlar gibi bir yönetici onları uygun siparişi (sipariş) veren kuruluş bulunmaları ve duruma müdahil astları gözden izin veremez.

işveren ile oluşan kesinti ikincisi geçici diğer çalışmalara çalışanın (yazılı onam gerekli değildir), ama en fazla 1 (bir) ay taşınmaya hakkı verir. işi yapmak için bir ast arızası o nakledildi için, bir ihlali olarak ele alınır ve disiplin cezası her türlü tabidir. Ancak, bu durumda çeviri sadece olay mümkün olduğunu neden işverenin kusuru basit insan yapımı felaketler, yangın veya sel doğal karakteri, - genel olarak, insanların normal bir yaşam ve iş tehdit eden durumlara.

İlginç bir nokta daha var: örgüt başının süspansiyon zaman çalışanları göndermeye karar verir genellikle de ödeme (içerik) ücretlerin olmadan bırakın. Böylece o bir iş ilişkisi ihtiyacı tutmaya çalışır, ancak ödemek değildir. İş Kanunu sağlamak için yasaklanmış ve daha zorla onun saldırıya yol açan nedenler ne olursa olsun, çalışmalarında zorla kesinti başka tür yanı sıra nedeniyle işverenin kusuru basit için ücretlerin ödeme (içerik) olmadan izinli göndermek. Kafa para cezaları ve ceza şeklinde cezalar getirilmesi söz konusu olabilecektir böyle ihlalleri için, onlar, mahkemede işçiler tarafından zorlanmaktadır eğer.

mevzuat belirli bir miktarda işten zorla mola için ödenen çalışan garanti, bu nedenle, anapara fiili bir kesinti nedeniyle nakit çıkışlarına reddetme hakkı yoktur. Değil az 2/3 den - işverenin basit arıza için ayarlanmış bir ücret. Ödeme oranında yapılır ortalama kazanç. aynı boyutta zorla molası nedeniyle işverenin nedenlerden olmayan nedenlerden oluflanlarda için ayarlanır. Bununla birlikte, toplu sözleşme bir boyut organize sabit faiz oranı ifade miktarı ayarlanabilir. Ödeme takımda yapılabilir ne olursa olsun karar, boyutu tarafından dikte daha küçük olmalıdır unutulmamalıdır çalışma mevzuatı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.