KanunDevlet ve hukuk

Filo Denizcilik. Rus Donanması

Tüm zamanlarda, savaş insan faaliyetinin ana sanat biriydi. Tabii ki, onun sonuçları her zaman, son derece olumsuz olmuştur ancak sosyal ortamda oldukça popüler memnun. Bunun nedeni birçok uluslararası siyasi çatışmaları çözmek için askeri harekat yardımıyla, savaş yoluyla toprak, güç, kaynak elde etmek mümkündür, ve ek olarak böyle devam eder. N. gerçeği etmektir. Böylece silahlı mücadele sosyal aktivite önemli bir parçasıdır.

Tarih boyunca toplumun savaş sanatları alanında yeteneklerini yükseltti. Bu hala günümüzde kullanılmaktadır bina kuvvetlerinin standart kurallar, yol açtı. deniz, kara ve hava: bunlardan birine göre, herhangi bir ülkenin tüm silahlı kuvvetleri üç bileşene ayrılmaktadır. Bu yazıda yazar, şu anda bu birliklerin Dünya sıralamasında önemli bir yere sahip Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri, bahsetmek istiyoruz.

Donanma nedir?

Bugün Rusya'da doğa, hedefleri ve işlevleri farklıdır askeri birliklerin, çok sayıda vardır. Donanma Deniz şudur: Dolayısıyla, oldukça mantıklı bir soru var? Özünde bu durumda Rusya Federasyonu içinde, herhangi bir Devletin deniz kuvvetleri ayrılmaz bir parçasıdır. su ve su altı: Bu bileşen iki ana elemanlarına ayrılır. Oluşumun gelenek ve özelikleri çok sayıda denizcilik ilişkilerinin ve ülkenin bölgesel özelliklerinin gelişmesine büyük oranda olduğuna dikkat edilmelidir. Aşağıda açıklanacağı gibi bu konuda Rusya Federasyonu, deniz askeri güçlerin gelişiminin oldukça uzun bir geçmişi vardır.

Rus İmparatorluğu'nun Filo

Rus İmparatorluk Filo 1721 den 1917 kadar dönemde var olmuştur. Bu süre boyunca, oluşum birçok yer aldı deniz savaşlarında. Buna ek olarak, İmparatorluk filo su üzerinde savaşta muharebe eğitimi ve performansı yüksek seviyesine sahiptir.

Mahkemenin oluşumunun ilk temsilcileri Kuzey Savaşı çerçevesinde mücadele operasyonları için inşa edildi. Şu anda emperyal filo yönetimi ana bazlar Kronstadt Revel, özelliği geli ve Helsingfors idi. 1745 yılı başında Majesteleri güçleri deniz 130 gemiler, 36 doğrusal ve 9 fırkateyn ve gemi tiplerinde oluşuyordu. Rus İmparatorluğu'nun Donanma özel şartı yaşadı.

İmparatorluk Donanması Tarihte gibi birçok tanınmış şahsiyet vardır Amiral Nakhimov. Bu adam 1854-1855 yılında Sivastopol kuşatması' sırasında seçkin kahramanlık ve yetkili inşaat taktik savunmadır. Bugüne kadar, Amiral Nakhimov Rus filosunun resmi olmayan sembolüdür.

Ayrıca formasyon-Kırım Rus ve Japon savaşlarda kullanılan unutulmamalıdır. Buna ek olarak, deniz İmparatorluk Donanması gelişiminin son aşaması Birinci Dünya Savaşı'nda katılımının oldu.

Sovyet Donanması

Sovyetler Birliği'nin askeri kuvvetleri, deniz dayalı, 1918'den 1992'ye kadar mevcuttu. Fleet temel amacı dış saldırıya karşı ülkenin sınırlarını korumaktı. yapı denizaltılar, deniz havacılık, yüzey gemileri, füze ve topçu birlikleri ve deniz piyadesinin birimlerinin oluşumu oluşuyordu. Komut Moskova şehrinde bulunan Donanma karargahı, üretilen. İkinci Dünya Savaşı - varlığını sırasında, filo en büyük ölçekli askeri çatışma katıldı.

160 yüzey gemileri, 113 denizaltı, 83 füze yanı sıra Deniz Kuvvetleri yaklaşık 12 bin personeli: oluşumun parçası olarak 80'lerin sonunda teknolojinin şu sayısıydı. gelişiminin doruk, SSCB Donanma 1985 yılında vardı. Bu süre boyunca ABD'den sonra, gemilerin sayısında ikinci sırada yer aldı.

Mevcut aşamada Filo görev

Rusya Federasyonu'nun Modern Donanma devletin silahlı kuvvetlerinin ana unsurlardan biridir. Buna göre, doğada belirli amaçların bir dizi kare uygulanması düşer:

- Denizde silahlı kuvvetlerin herhangi bir kullanım kapsamlı caydırıcılık;

- devlet sınırlarının yanı sıra münhasır ekonomik bölgesi ve alanlarında Rusya Federasyonu egemenliğin gerçek zamanlı koruma kıta sahanlığı ;

- okyanusların doğanın topraklarında deniz ekonomik faaliyetlerin uygulanmasında güvenlik;

- sağlanması ve dünya okyanuslarında yaygın Rus askeri varlığını sürdürmek;

- barış ve askeri görevlerine katılım onlar Rusya Federasyonu'nun çıkarlarını karşılamaları halinde;

Gördüğümüz gibi, Donanma Deniz Rusya ana görevleri oldukça geniş spektrumlu her yerde uygulanmaya sahiptir.

Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri yapısı

Filo deniz RF su üzerinde askeri operasyonların bu formun etkililiğini sağlayacak bir yapıya sahiptir. Ama Deniz Kuvvetleri yapısında da, oldukça spesifik fonksiyonları bir dizi sahiptirler, birimler, çok sayıda olduğunu belirtmek gerekir. Filo Denizcilik Rusya şu öğelerden oluşur:

Çalışma yüzeyi vasıtası kullanılan birimleri, örneğin gemi içerir 1. Yüzey kuvvetleri.

2. Kuvvet denizaltı.

3. Üçüncü element, daha küçük yapısal birimden ayrılır, bir deniz uçağı.

4. Asker donanması ile ilgili kıyı doğası.

Daha önce de belirtildiği üzere, böylece bileşenlerin her biri genelde Deniz etkinliğini sağlamak için gerçekleştirir sorun kendi işlevini temsil etmektedir.

Yüzey ve denizaltı kuvvetleri Kullanım amacı

Tahmin edebileceğiniz gibi, Rus donanmasının ana kuvvetleri yüzey ve denizaltı birimleridir. Silahlı kuvvetlerin bu bölümünün ana hedefleri gerçekleştirmek. Ama Rusya Federasyonu yüzey ve denizaltı birimlerinin Donanma yapısındaki spesifik bir dizi özellik uygular. Örneğin, oluşumları ilk tipi genellikle kullanılır:

- iniş, hem de iniş ve tahliye noktasına olan aktarım kapsayacak şekilde;

- devlet bölge sınırları korunması;

- karışmalar dakika kurulması;

- sualtı birimlerin olduğu faaliyetleri sağlamak.

az önemli Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri onun verimli üniteler için ikinci sualtı oluşumu vardır. Bunların başlıca görevi savaşta su ve toprak hedeflere barış zamanında derin deniz keşif yanı sıra hasar olduğunu. Bu sualtı birimlerinin bileşiminde önemli bir tekniktir nükleer denizaltı olduğunu belirtmekte fayda vardır. Onlar yeterince ciddi silah, yani füzeleri balistik ve cruise tipi silahlı.

deniz havacılık

Birçok kişi için, havacılık, denizcilik karakterin varlığı bilinmeyen bir faktördür. Birçok kişi bir hatadır hizmetin ayrı bir kol ile bu bileşeni karıştırmayın. Bu silahlı kuvvetler ordu, donanma ve askeri havacılığı dahil dikkati çekiyor. Donanma yapısında aynı isimli bu bölünme RF Silahlı Kuvvetlerinin son elemanı ile ilgisi yoktur. Deniz uçak örneğin karakteristik fonksiyonel görevler, bir spektruma sahiptir:

- düşmanın su bazlı kuvvetlerini mücadele;

- hedeflerin kıyı tabanlı düşman saldırıların gerçekleşmesi;

- hava saldırısı bir yansımasıdır.

Böylece, deniz havacılık Donanma faaliyetleri içinde işlevlerini uygulamak için kurulmuş özel bir birimdir.

Deniz kuvvetlerinde Özellikleri

Deniz Kuvvetleri Tarihçesi hep ayrılmaz Marines geliştirme bölünmeler ile bağlantılı olmuştur. Birleşimi bir kıyı yapı kuvvetleri ile ilgilidir. Aslında, bu birimler özellikle deniz iniş doğası gereği savaş eylemler için tasarlanmıştır. Deniz Piyade Büyük Petro döneminde biliniyordu. O günlerde birimlerinin sayısı yaklaşık 20 bin personel oldu.

Bugüne kadar, bu endeks dört ana takımlar halinde dağıtılır etrafında 8000 kişi, yer almaktadır. Marines temel amacı, yani kısa süreli bırakma belirli görevleri yanı sıra kıyı ve yüzey tesislerinin taktik araçlar korunmasını gerçekleştirmek için bir iniş operasyonu.

Temel Donanma grupları

Bayrak donanma filosu eyalet çapında göremez. Kuvvetler ve silahlı kuvvetler unsurlarının araçları taktik gereği uyarınca dağıtılır. Basitçe söylemek gerekirse, ana gruplar Rusya Federasyonu suyla yıkanır yerlerinde bulunmaktadır. Buna dayanarak, bütün Rus Donanması önemli bir faktör aşağıdaki ayrı gruba ayrılır:

1. Kuzey Filo Beyaz Deniz dayanmaktadır askeri üs Severodvinsk'te kentinde. Onun temel görevi, dünyanın eşsesli kesiminde Rusya Federasyonu'nun toprak menfaatlerini korumaktır.

2. Pasifik Filosu böyle Vladivostok, Tuna, Sovetskaya Gavan olarak şehirlerde, başta Rusya doğuda dayanır.

Rusya'nın kültür başkenti St. Petersburg yakınlarında bulunan 3. Baltık grubudur. Yeri bazirovki az önemli tarihi eser değildir. Bu durumda biz Kronstadt'ın bahsediyoruz.

Astrahan'ı ve Kaspijsk göre 4. Hazar filosu.

Karadeniz grubuna ilişkin olarak 5., aynı deniz alanında dayanır. Eskiden Ukrayna Sivastopol ait filonun topraklarında bulunan. Grubun yeterince önemli Donanma taktik değere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Ana amacı Karadeniz ve Akdeniz'de Rusya'nın çıkarlarını korumaktır. Bugün için Karadeniz Filosu Komutanı - Amiral Aleksandr Viktorovich Vitko.

amblem ve Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri bayrağı

Rus Donanması sembolizm her yerde soru ve uyuşmazlıkların çok. Filonun bugün başlıca simgesi olan bayrak olduğu unutulmamalıdır. Aziz Andrew çapraz gösterilmiştir eğimli olarak düzenlenir. Az sayıda insan karakteri hemen hemen aynı olduğunu biliyoruz İskoçya bayrağı. Deniz Kuvvetleri afiş 2001 yılında bir simgesi haline gelmiştir.

Rus Deniz Kuvvetleri amblemi ayrıca özel bir sembolik bir ifadeye sahiptir. Bu çapa geçti arkaplan hangi bir altın kartal damgası vardır. Rus donanmasının Bu amblem tanınmış ve silahlı kuvvetlerin tüm ilgili grupların kullanılır.

Sonuç

Yani, yazıda Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri tüm yönleriyle ve özelliklerini dikkate çalıştık. Bugüne kadar, silahlı kuvvetlerin bu kısmı genelde Rus askeri gücünün yüksekliğine işaret etmektedir dünyada, en güçlü biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.