FormasyonÖykü

Vera Voloshin - feat "Bel olan bir kız." Rusya Vera Danilovna Voloshina Kahramanı

Ne ustalığı Vera Voloshin yaptı? Kim o? Bu ve diğer soruları makalede ele alınacaktır. İnanç Batı Cephesi Karargahına ait olan Kızıl Ordu keşif ve sabotaj bileşik oldu. Bu kız Alman arkada 1941'de terk edildi ve Rusya Federasyonu (1944) Kahramanı olduğunu.

biyografi

Feat Vera Voloshina birçok bilinen. Bir öğretmen ve bir madenci ailesinde, Rusya'da Tomsk eyaletinin ata-Tom Parish Kuznetsk ilçesinde - O (Kemerovo metropol şimdi) Scheglovskaya köyünde, 30 Eylül 1919 yılında doğdu. atletizm ve jimnastik: o okula gitmek başladığında, paralel spor yapan edildi. Lisedeyken, o yüksek atlamada şampiyonluğu kazandı.

İki iletken Yuri onun yakın arkadaşı ve sınıf arkadaşı oldu. Vera on sınıfları mezun olunca, o zaman Moskova'ya taşındı. 1936 yılında Beden Eğitimi Merkezi Devlet Enstitüsü'ne başvurdu. Aynı zamanda o Topeka öğrenmeye başladım ve I-153 "Chaika" uçağı pilot hakim Moskova Aero Club, alındı. o da ciddiye resim, şiir ve atıcılıkta büyük ilgi almış. 1936 yılında İspanya'da başlayan iç savaş katılma arzusunu ifade ettiği bir bildiri yazdı. O reddetti.

1935 yılında Sanatçı ve heykeltıraş I. D. Shadr anda Moskova'da dayanıyordu Maxim Gorky, adını rekreasyon ve kültür parkı için heykeller bir dizi üretimi için devlet düzeni satın aldı. O öğrenci Voloshin sevdim havuzun spor enstitüsü gitti. İnanç oldu aralarında yirmi bir grup öğrenci, heykeltıraş atölyesinde oldu.

İmanın bir kopyası - Central Park ana girişinde çeşme çevrili "kürekle Kız" heykeli vardır. sanat eserlerinin Sayısız benzerlik sonra tüm Birlik parklarda monte edildi. Diğer bilgiye göre, bir efsane. Shadr yılında fiilen Vera 15-16 yaşında iken, 1934-1935 yıllarında heykelin ilk versiyonunu yaptı ve o bir öğrenci olamazdı liseden mezun.

Buna ek olarak, heykelin ikinci versiyonu diğer modellerden eleştirilerden sonra yapılan ve bir heykeltıraş işi çarpın edildi. Neden heykel eleştirdi? elbiselerini oldukça değildi çünkü zaten kurulmuş püriten normlarına kötü Kavança söyledi.

diğer öğrenciler arasında bir birinci Vera Danilovna Voloshina spor gitti kış kampında, Serpukhov yakınında. hangi o hasta ayak haline nedeniyle Orada, o grip ile hasta oldu. O uzun süre tedavi altına alındı, ama sonunda yine spor üniversitede okulu terk etmek zorunda kaldı.

Bununla birlikte, güç toplamak, İnanç Moskova'ya döndü ve birlikte memleketi metropol arkadaşları ile Moskova Üniversitesi Kooperatif Sovyet ticaret girdi.

1941 yılında yaz aylarında Vera Danilovna Voloshina üçüncü yıl sonra sınavlarını geçti ve o pratik eğitim düzenledi Moskova yakınlarında, Zagorsk gitti. Birlikte 22 Haziran'da arkadaşları ile birlikte Aziz Sergius Trinity Lavra Müzesi'ne bir geziye gitmeye karar verdi. Yol boyunca, mağazada kızlar İnanç ipek beyaz bir elbise satın aldı. Sonuçta, önümüzdeki sene iki iletken Yuri'yi evlenmek planlanmış. Yuri zaten ona bir teklif yaptı ve aşıklar düğün tarihi üzerinde karar verdi. Aynı gün, Vera savaş başladığından öğrendik.

Voloshin Golovkova (Naro-Fominsk ilçesinde, Moskova bölge) köyünde, 29 Kasım'da, 1941 yılında öldüğü bilinmektedir.

ilk görev

Şimdiye kadar, insanlar ustalığı Voloshinoy Faith hatırlıyorum. O Büyük Vatanseverlik Savaşı iken, Kadın Moskova'ya yaklaşımların çevresinde tanksavar hendek ve çukurlar için seferber olduğu bilinmektedir. Ekim ayında o kendi başlarına Kızıl Ordu saflarına katıldı. O düşman arkada görevleri gerçekleştirmek için, Batı cephe hattının personelin istihbarat bölümüne ait askeri parça numarası 9903 yılında askere.

Faith Moskova tren halt Zavidovo yakınındaki alanda, 21 Ekim 1941 yılında sol muharebe görevleri yürütmek için ilk kez. Bundan sonra, başarılı bir Alman arkasına gitti altı kez hala.

Zoe

1941 yılında sayısı 9903 ordusu, Kasım ayında, takviye aldı. gelenler arasında sadece liseden mezun olan Kosmodemyanskaya ve Zoe oldu. İlk takımda Zoe biraz ayrı tutuldu, ama yakında Vera onun yaklaşımını bulundu ve kızlar arkadaş olduk. düşmanın noktaları ısıtma ve dinlenme kundaklama (tasfiye) yaptığı son görevinde birlikte sol (sonbaharda çok soğuktu).

1941 yılında 21 Kasım, düşmanın arkasındaki iki asker bıraktı. İlk led Kraynov Boris. Komsorgom ikinci Voloshin atandı ve komutan oldu - Provorov Paul. Zoe Kosmodemyanskaya ikinci grubun bir parçası. izciler ön geçtiklerinde, onlar kendi görevi vardı, her biri iki grubu oluşturmak zorunda kaldı.

Bununla birlikte, ön savaşçı kesiştiği düşman ateş, ve aceleyle birimleri rasgele bileşimi oluşturulur. Yani Faith ve Zoe yolu aralandı. Petrishcheva köye doğru yöneldi Kosmodemyanskoy grubudur. İnanç da yoldaşları ile işini sürdürdü. Ama Golovkova Yakshina yine ateş açıldı kasaba ve aralarında onu dekolmanı, o Almanları pusu naporovshis. Vera yaralı ve Naziler tarafından yakalandı.

Onun mangasının İki Faith veya onun cesedini aradı, ancak hiç bulunamadı. Uzun bir süre Kızıl Ordu Vera Voloshin kayıp kişilerin listesinde yer almaktadır. Sadece 1957 yılında, gazeteci ve yazar G. N. Frolova arayışı çalışmalarına sayesinde İnanç öldü ve onun mezarını nasıl bulduğunu öğrendim.

ölüm

Penaltı Vera Voloshin - korkunç bir olay. Yerliler İnanç Almanlar çiftlikte Golovkova de, 1941 yılında 29 Kasım asıldı anlattı. kızın ölümüne şahit Almanlar makinede yürütme yere Faith getirdiğini söyledi. faşistler çok sayıda topladı etrafında Onlar söğüt yol kenarında iskele inşa. Onlar da burada sürdü köprünün için çalışmış Rus askerleri, esir.

İlk Voloshin göremiyordu ama makinenin yan duvar ihmal edildiğinde, insanlar soluk soluğa. Kız bütün yırtık ve kan bürümüştü pijamalarıylagiren, yatarken. Araçta iki Alman tırmandı ve Faith tırmanmaya yardım etmek istedi. Ama onları itti ve bir yandan kabin tutunmuş, ayağa kalktı. elini bir kamçı gibi duruyordu ikinci - katledilmiş olarak görünüyor.

Sonra Vera konuşmaya başladı. İlk başta, o Almanca birkaç kelime söyledi ve sonra Rusça olarak da devam etti. O buna yoldaşlar intikamını alacağına emin olduğunu çünkü o, ölümden korkmadığını söyledi. O Rus hala Almanlar galip söyledi. Vera Voloshina son sözleri sonsuza çiftlik Golovkova sakinlerinin hafızasına kazınmış.

Sonra da şarkı söylemeye başladı. O Sovyet döneminde hep toplantılarda ve sabah ve akşam radyoda söylenen "Internationale", seslendirdi. Almanlar sessizce İmanın şarkı dinledi. memur, yürütme yönetme, askerler bir şey bağırdı. Onlar boyun döngü Faith attı ve arabadan atladı.

memur şoför yaklaşıp noktadan hareket etmesini söyledim. Ve hepsi beyazdı, hareket etmez. Görünüşe göre, o hala insanlar yok asmak için kullanılan. memurunun revolver kılıfına çıkardı ve bir şeyler şoför bağırdı. Görünüşe göre, o kuvvetle yemin etti. O uyanık gibiydi ve araba gitti. İnanç hala çok yüksek sesle köylüler soğuk kanı koştu o çığlık olabilir: tanık gözlerini açtığında "Elveda, yoldaşlar," diye Vera asılı kaldığını gördü.

mezar

Feat Vera Voloshina insanlar asla unutmayacağım. Sadece Aralık ayı ortasında, düşman geri çekildi ve sakinleri İnanç cismi çıkarmak için Golovkova söğüt başardık. Burada tam dereceyle gömdü. Onun kalıntıları daha sonra Kryukov bulunan bir toplu mezarda, transfer edildiler.

Bir süre sonra kız asılı bir fotoğraf Alman arşivlerinde bulundu. Birçok uzman da ceza Voloshin somutlaşan inanıyoruz.

onarılamaz zarar

Petrishcheva köy Golovkova on kilometre uzaklıktadır edildi. onun merkezinde İnancın yürütme gününde asıldı ve Kosmodemyanskaya Zoe edildi.

Sovyetler Birliği iki iletken Yuri sevgili İnanç Kahraman, ayrıca savaştan sağ. O Mogilev operasyonda katılarak operasyon sırasında öldürüldü.

ücret

Rusya Kahramanı - O Vera Voloshina bilinmektedir. Bu başlık 6 mayıs, 1994 yılında ona verildi. 1966 yılında, gazetenin "Pravda" in 27 Ocak kompozisyon Frolova Georgiya Nikolaevicha, yayınlanan "kızı al."

Eylül ayında, Moskova Savaşı adanmış festival etkinlikleri düzenledi. Ve şu anda M. P. Georgadze (SSCB Yüksek Konseyi başkanlığının Sekreteri) Yurtsever Savaşı seviyesinin Faith Düzenin anne sundu.

müzeler

Vera Voloshina biyografi şaşırtıcı, Katılıyorum. Aşağıdaki müzeler onun onuruna oluşturulur:

 • Voloshin İnanç Müzesi ve iki iletken Yuri (Kemerovo, Okul numarası 12).
 • tarihsel bir müze (Naro-Fominsk, Moskova bölge) içinde yer serginin parçası.
 • Kulüp "Bellek" (Kryukovo, Naro-Fominsk ilçesinin köyünde eski Vera Voloshina Müzesi).

hafıza

Bu anıtların kahraman şerefine yüklenir:

 • Golovkova Faith Voloshinoy Anıtı (Naro-Fominsk ilçesinde, Moskova bölge).
 • Köy Kryukovo içinde Voloshin Anıtı (Naro-Fominsk ilçesinde, Moskova bölge).
 • Orada Str. Mytishchi'nin, Kemerovo, Dağıstan OGNI, Belovo (Kemerovo bölgesi) Voloshinoy inanç.
 • 2017 yılında, bu izahname Khoroshyovsky Bölge İdare kuzey Moskova bölgesi (eski öngörülen yol numarası 6084) diye adlandırılmıştır.
 • Naro-Fominsk Ev çocuk folklör da ismini takar.
 • Ben Kemerovo şehrinde ismini şehir parkını aradı.
 • Kemerovo Okul numarası 12 ismini taşır.
 • Gemi Azov nakliye firması kahraman adı verildi.
 • İnanç kahraman ölmüştü köye Golovkova Sfax Lyceum, sonra seçildi.
 • (Atölye "Üçüncü Roma", 2007): belgesel filmi "Twice öldürdü Vera Voloshin" düzenlendi.
 • İmanın adı küçük gezegen 2009 Voloshina isim.
 • Moskova Yaroslavsky demiryolu yönü 2003 yılından bu yana "Rusya Vera Voloshina Kahramanı adı" tren gitmeye başladı.

Heykeller

Ünlü heykel "bir raket ile Kız" nedir? Ya iyi yapan nedir? heykeltıraşların Romuald Iodko ve Ivanom Shadrom tarafından farklı zamanlarda yapılan heykeller genel adı, - "bir raket ile Kız". Bu onlar için Sovyet döneminde eğlence parkları ve kültürü ile dekore edilmiş özdeş alçı heykeller ( "sosyalist gerçekçilik alçı") başvurmak için özdeşleşmiştir.

O 1934 yılında Moskova Gorky Park azaltılması mimarı Alexander Vlasov yapan bilinmektedir. Bir kadın figürü bir çeşme belli dikey fikirle bir havuz kurmaya karar verdi. Daha önce Vlasov zaten parkta klasik heykeller farklı tonlarını poz yaklaşık Ivan Shadra hitaben beri onu heykel ana rekreasyon alanı oymak için, mimar emanet etti.

Aynı yıl Shadr heykeli üzerinde çalışmaya başladı "Bel olan bir kız." bronz bir baz ile birlikte Yüksekliği, 12 metre olmalıdır. Neden bu kadar yüksek usta oldu? Bu kendisine lider çeşme ve park sokaklar boyutlarına göre ölçek geldi. heykel ana yolda park kaynağının merkezinde 1935 yılında bulunmuştur.

Efsaneye göre, bir model olarak heykeltıraş yaklaşık yukarıda konuştuklarımızı Vera Voloshin, seçilmiş. heykel ayakta ve sağ elinin raket tutan, giysi olmadan kız-atlet göstermektedir. Onun şekil baş ve gövde, güçlü plastik şekiller sırayla farklı dinamikleri oldu. Saçları iki "boynuz" içine bükülmüş, baş açıkça belirtilen edildi, boyun ve alın tamamen açıktır.

Ancak, seçim komitesi yüksek irtifada dahil iş Shadr, eleştirdi ve aynı yıl, heykel eğlence parkı ve Luhansk kültürüne taşındı. Tretyakov Galerisi'ndeki minimize kopyasını korunur. 1950'lerin sonlarında eşi Shadr plaster çalışmalarının ısrarıyla bronz yarattı.

1936 yazında Ivan Shadr renkli beton yeni sekiz ölçekli heykelini yaptırdı. Bu süre içinde o jimnastikçi Bedrinskaya Zoe için bir model haline gelmiştir. Heykel çeşme merkezinde yivli sütunlar üzerinde kuruldu. Çevresinde o perdenin bir tür oluşturarak, su jeti çarptı. 1941, yılında heykel bombardımanında yok edildiğinde.

Bazı heykel Shadr neredeyse tüm Sovyetler Birliği'nde parklarda belirtilen bol miktarda alçı ucuz kopyaların üretimi için prototip olarak hizmet inanıyoruz. Aslında, onlar parkı "Dinamo" stadyum sucul için 1936 yılında onun tarafından oluşturulan aynı adla heykeltıraş R. R. Iodko, suretinde yapılmıştır. heykel alçı yapılmış ve 2.5 m yüksekliğe sahipti. kontrast shadrovskoy "kız" Iodko heykeli ise sol taraftan raket tutan ve bir mayo giyen.

1935 yılında Iodko Romuald çeşme "kürekle Kız" heykeli yaptı. İlk başta Moskova stadyum "Elektrik" konulu Cherkizovo kuruldu. heykel sol bacak üzerinde duran bir kadını resmediyor. O ileri diz çekerek standında koymak sağ ayağı, bu. Onun sol kol alçaltılmış ve uyluk ve sağ kadın küreği eğildi dokundu. O bir tişört ve şort giymişti. Bu heykel de kopyalarını yapmak için bir prototip olarak görev yaptı.

bugün

2011 yılında Nisan ayında, heykelin bir kopyası Tretyakov Galerisi'nde Kırım mili üzerinde yukarı konulmuştur. Aynı zamanda Kapkov Sergey (Gorky Park müdürü) heykeli parkında restore edilecek söyledi.

2011 yılında 3 Eylül, heykel (etnik regattanın "Altın Tekne" sınırları içinde) Central Park'ta yerleştirileceği yeniden yarattı. mesajı temsilcisi heykel parkı uyarınca 1 Eylül 2011 yılında kurulmuş ve Şehir Day 3 Eylül'de açıldı.

ilginç gerçekler

Bir yandan çarklı oluşan şarkılarla bir kız hakkında olduğu bilinmektedir:

 • Valery Sjutkin.
 • Kimmelfeld Dimitri.
 • "Underwood" ( "kırmızı düğme" albüm).
 • "Akvaryum" grubu (albümü "White Horse").

akordiyoncu ve besteci ensemble "Huş" V. Temnova olarak şarkı da ünlü heykel bahseder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.