MaliMuhasebe

Çalışan ödeme olmadan izinli için ne geçerli olacaktır

Rus yasalarına göre, bütün işçiler dinlenme hakkına sahiptir. Bazı durumlarda, yıllık ücretli ek olarak, sen ödeme olmadan izinli alabilirsiniz. işten böyle bir izin almak için, iyi nedenler olması gerekir. evlilik, yakın bir akrabanın hastalık, apartmanda acil acil onarım, - Çeşitli aile nedenleri olabilir ordu görerek, vb yaz tatili, çocukları gönderme Çalışan işini tutacak ve o iş yerinde olduğu günleri, ödeme yapılmaz. Bilmeniz gereken bazı önemli şeyler hala var. Eğer süresi ödeme olmadan izinli hesabı yıllık hesaba katılmasıyla bu süre kıdem dahil olduğunu değil en fazla 14 takvim günü (bir takvim yılı) ait, ücretli izin.

işçi hakları

belirli bir süre için işten muafiyet elde etmek isteyen bir çalışan, sunmalıdır izinli için bir uygulama geçerli nedenlerini açıklayan içeriksiz. çalışana muafiyet veriyor musun vermiyor - Her durumda, işveren bir karar verir. Bu alabilirsiniz anlamına gelir ve ret, nedenleri saygısız gördükleri takdirde. İş Kanunu Madde 128 reçete nedenleri altında bir çalışanın işten muafiyet reddedebilir. Yani, aşağıdaki durumlarda ödeme olmadan izinli bir bildiri imzalaması gereklidir:

- Evliliğin tescil, yaşayan akrabaları bırakarak çocuğun doğum (koydu 5 gün öncesine kadar bırakın);

- Sınava eğitmekle (15 güne kadar) yüksek öğrenim veya girmek için;

- katılımcılar BOB (35 gün);

- Emekli çalışan (en fazla 14 gün);

- engelli (en fazla 60 gün) ile çalışanlar;

- operasyonların katılımcıları (30 güne kadar);

- memur aile ve (daha az bir yıldan) geçerli başka nedenlere.

Bir çalışanın ücretsiz izin alır, ancak bazı nedenlerden dolayı onu keser ve daha önce işe gider gelirse, onun hakkıdır. Yalnızca daha önce ödeme olmadan izinli başvurunuzu aldığı organizasyonda, ilgili hizmet bildirmek gerekir.

işverenin girişim cezalandırılabilir

işveren işçileri ücretsiz izinli gitmek yaptığında Genellikle durumlar da vardır. Çoğu zaman bu kadar sebebiyle arıza yöneticisine kesinti kaplı. Ama zorla dinlenme günleri İş Kanununa göre ödenmesi gerekmektedir. Birbirinden tamamen farklı şeyler - kişisel nedenlerden ve kesinti için bırakın! Işçiler haklarını bilmek önemlidir. Bazen liderler ödeme olmadan izin talebinde işçileri zorluyor, bunu kitlesel işten çıkarmalar sorununu çözmek eminim. işverenin eylemleri Bu tür işçi haklarının apaçık bir ihlali vardır. deneme durumunda açıkça böyle izni kesinti olarak kabul edilecek ve baş sorumlu olacaktır. kesinti günlerin ödemeye ek olarak, gecikme ve maaşları için cezalar ödemek zorunda kalacak. Tüm yöneticileri hatırlamak güzel olur - İş Yasası yasadışı kabul terk zorladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.