SeyahatYol tarifi

Vasilievskiy Adası - Rostrale kolon Değişimi ok

Vasilyevsky Ada Spit bir Rostrale sütunlar ve Borsa binası, biz kartpostal binlerce bkz üzerinde - Çok sayıda seyahat acentesi ve gezi turları şehrin en popüler turistik birine hergün yüzlerce turist getirmek. Ne olursa olsun haftanın günü, günün her saatinde, sen sevgili şehrin kalbinde yeni bir hayat başlangıcı evliler, karşılayabilir.

tarihsel bilgiler

Kentin kuruluşundan bu yana hayatında önemli bir parçası Vasilevsky Island oynadı. mimarlar evler inşa edilmesi gerekiyordu başlangıçta tarafından (doğu ucu sözde) Ok. Petr Veliky bu site iş ve şehrin kültür hayatının merkezlerinden biri yapmaya karar Ancak, planın değiştirildi. mimar emirlerine göre Domenico Trezzini Kunstkamera, Borsa, Rostrale sütunun bina dahil yeni topluluk, tasarlamıştır.

Peter şehir planlandığı gibi büyük bir inşa etmeye başladı Hare Island, bir ticaret merkezi haline geldi. o oldukça küçüktü Fakat, ana eylem platformu Vasilevsky adaya taşındı. Ok ticari konularda değil, aynı zamanda şehrin daha da geliştirme konusunda sadece önemli bir rol oynamıştır. Bunlar Borsa binasına transfer edildi, gümrük, depolar, işte burada Gostiny Dvor yaptırılmıştır.

takas

Borsa binası başında süslenmiş mimari topluluk. o kartvizit biri, dünya ünlü St. Petersburg olduğunu. Vasilyevsky Island Spit - şehrin en önemli ve en güzel yerlerinden biri kılıyor. O, Peter ve Paul Kalesi, güzel bir görünüm sunuyor, her mevsim olmak güzel Kış Sarayı ve Neva deltasının.

mimari tarz aldığı bina Değişimi inşa edilmiştir - klasisizm. mimar Zh. F. Toma de Thomon oldu. Üniversiteli ve stok - binanın önünde boşluk iki alana ayrılmıştır. mimarlar alan bir plan üzerinde Borsa binasının inşaatı sonra 100 metreye yükseltilmiş önce. Böylece mimari bileşenleri arasındaki kontrastı yaratıldı ve gemi yaklaşımı için bir boşluk ile donatılmıştır. Su için nazikçe granit topları ile dekore tepeler, eğim yaparlar.

rostral kolon

Başka sembol Vasilevsky Island ayırır. İki süslenmiş Ok Rostral sütunlar, gemiler için bir işaret olarak inşa edildi. port girerken onların ışığında, onlar destekli. Sütunların yüksekliği 32 metredir. Bunlar güçlerin deniz gücünün büyüklüğünü sembolleriydiler. Süsler onları gemilerin yay vardır ve altta bulunan rakamlar, büyük nehirler sembolize - Volga, Dinyeper, Neva ve Volkhov.

Şu anda, en ilginç sitelerden biri şehirde ziyaret - bu Vasilevsky adası. Ok böyle Zooloji Müzesi, Toprak Bilimi, Edebiyat ve İlginç Merkez Naval Kabine olarak ilginç müzeleri ziyaret sunuyor. Onların sergiler bakın, hem de muhteşem görünümü Vasilyevsky Island Spit davet tadını çıkarın. Birçok bilinen bu müzeler Adres, bu yüzden onları ziyaret etmeyi unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.