ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl TV odası boyutunu seçmek için? Televizyon odası için en uygun boyut

Nasıl Bir TV seçmek için bir odanın büyüklüğü? İlk bakışta göründüğü gibi, bu kolay bir iş değildir. Doğru seçimi yapmak için, örneğin, kendileri pek çok şey için belirlemek için yükleme konumunu gerekir. Bu doğru TV ekranında izleyici arasındaki mesafeyi hesaplamak için gereklidir. Bu karakteristik olan ekran çözünürlüğü bir sonucu olarak, boyut olarak, kendi çapraz doğrudan bağlıdır ve bu nedenle de önemlidir. Mutfakta plazma, LCD, LED-TV veya küçük TV: multimedya ve interaktif teknoloji üreticileri sürekli teknolojimizi geliştiriyoruz olduğundan, TV'ler türlerini anlamak için faydalı olacaktır. Sonuçta, o da diyagonal seçimini etkiler.

Nasıl Kurulum alanına izleyici uzaklığa bağlı olarak, TV odası boyutunu seçmek için?

cihazın türünü seçerken dikkate tv bulunduğu odayı önemlidir. Hiç kimse kocaman "plazma" minik mutfakta uygun veya şirin küçük odasında olacağını iddia ediyorum. Alıcı hangi televizyon sinyali alıcıları teknolojileri ona uydu olarak belirlemek için bir kez en ve evde görmek istiyorum TV'nin ne tür çapraz seçim söz konusu değildir. Bundan çok film ve TV programlarını izlerken konforunda bağlıdır. küçük seçilmiş Tabii ki, eğer mutfakta TV, çok farklı amaçlar olduğundan tercih an, artık diyagonal olduğunu.

Küçük bir anlatılanlar. Çapraz TV bir köşesinden diğerine çapraz boyutu denir. Geleneklere göre, genellikle inç olarak ölçülür. Belli bir TV modelinde inç sayısını belirtmek için çift tırnak işareti "kullanın". " Örneğin: 19 "TV ekranı. İnç bize tanıdık 2,54 santimetre eşittir.

Diyagonal daha televizyon izlemeye göre daha büyük izleyiciye mesafe olması gerektiğini hayal etmek gereklidir. Mesafenin az üç çapraz mesafeler olmamalıdır inanılmaktadır. görüntülenirken bu büyük rahatlık sağlar.

İşte küçük bir örnek. Biz köşegenlerinin 17 ve 80 inçlik iki televizyon olduğunu varsayalım. yaklaşık beş metre - Sonra, uzmanların önerilerine göre, ilk optimum televizyon izleme mesafe için bir metre, ikincisi olarak kabul edilecektir. Bu kurallar sadece gereksiz sağlık sorunları bizi kurtaracak da TV izlerken konfor düzeyini artırmak, ancak olmayacaktır.

TV seçimine Kılavuzu

sipariş kolayca izleyiciye TV'den optimum mesafeyi belirlemek için muktedir ve TV odası boyutunu seçmek alışveriş yaparken kullanışlı emin En yaygın boyutları için aşağıda küçük bir not oluşturmak için nasıl anlamak ise.

 • Çapraz 17 "- iki metre görüş mesafesinde.
 • Çapraz 25 "- üç metrelik bir mesafe.
 • Çapraz 32 "- dört metre görüş mesafesinde.
 • Çapraz 37 "- beş metre.
 • Çapraz 55 "- yedi metre.
 • Çapraz 80 "- on metre.

Memo Mesafe için yönergeler sağlayan TV izleme için en uygunudur en küçük ekran çözünürlüğü, ayarlanmış olduğunu sağladı. Yukarıda belirtildiği gibi, mesafe cihazının boyutuna değil, aynı zamanda görüntünün çözünürlüğüne sadece bağlıdır. Aşağıdakilerden bağımlılığı: mesafe kısa, çözünürlük artar.

Nasıl odası için TV seçin. Nasıl ekran boyutu ve çözünürlük nedir?

Bildiğim kadarıyla izlerken TV şovları ve filmler ekran çözünürlüğü ve ekran köşegen bağlı gözlerimizi keyfine varacaksınız olduğu gibi. Şimdi en popüler birkaç çözümler şunlardır:

 • Full HD;
 • HD Ready.

Biz görüntü kalitesi ekran çözünürlüğü ile arttığını söyleyebiliriz. Ve daha pikseller görüntünün yaratılması katılan, daha yakın bu TV'ye olabilir.

Küçük bir örneği ele alalım

625 piksel çözünürlüğe sahip bir odada 32 ekran TV atın. o 2.5 metre optimum mesafe olacak için. Biz 720 piksel çözünürlüğe artırırsanız, mesafe iki metre düşürülür. Biz ayarları içine kazmak ve Full HD modunu etkinleştirmek için, görüntüleme deneyimi 1.3 metrelik bir mesafe ile sağlanır.

Eğer kanepe ve çoklu ortam arasındaki mesafe ile odasında bir TV satın almayı düşünüyoruz 2.2 metre standı olduğunu varsayalım. Eğer yapacak seçenekleri nelerdir ve hangi oda için televizyonun optimum büyüklük olurdu? Bir 37 inç TV HD Ready satın alabilirsiniz. Ayrıca, bir 52 inç Full HD-TV satın, rahat bir şekilde görülmesini ulaşır. Akılda tutulması gereken tek şey - bu bir giriş sinyalinin kalitesidir.

Memo, biçiminden temelinde TV seçmek için

Çeşitli formatlar TV'ler izin dayalı bir not Derleyen:

 • Çapraz 20-27 "- Full HD 1,5 m mesafe - HD Ready 2 m mesafe.
 • Çapraz 37-40 "- Full HD 2,2 m mesafe - HD Ready 3 m mesafe.
 • "42-47 Çapraz - Tam HD 2,5 m mesafe - uzaklık 3,6 m Hazır HD için.
 • "52 Diagonal - 4 m HD Ready mesafesi - Full HD 2,8 m bir mesafe.

Ayrıca, aynı parametrelerle sıvı kristal daha büyük mesafe ihtiyaç plazma TV için söz etmek gerekiyor. Bütün bunlar plazma cihazının yapısı LCD meslektaşlarının daha büyük piksel kullanımını gerektirir gerçeğiyle açıklanabilir. Durumda, izleyici bütünsel resim çekmek mümkün olmayacaktır, çünkü küçük bir odaya mevcut olan diyagonal kovalamak gerekli değildir. tv odasında, boyutları büyük seçilebilir ve 80 inç arasında bir çapraz sahip olabilir.

Sonuç

ne olacağı TV'nin boyutu odası için, herkes kendi seçer. Birisi halıya misafirleri büyük bir ekran sürpriz yapmak istiyor ve birisi akşam haberleri izlemek halel getirmeksizin, görüntülemek istiyor. soru Ancak, ne olursa olsun arzularını, "nasıl TV odası boyutunu seçmek için?" Bunu satın aradığımız gereken birkaç noktaları hatırlamakta yarar var. İlk olarak, televizyon alıcısı için izleyici kadar olan mesafedir, ve ikinci olarak, çözünürlük ve en-boy oranı, performans Üçüncü tür (plazma, bir LCD ya da LED) 'dir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.