ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Titanyum: titanyum kaynak (teknolojisi). Titanyum Argon

havacılık, gemi yapımı, makine içinde, ve titanyum gibi pahalı malzemeler kullanılarak karmaşık ve zahmetli düğümlerin üretimi için bir diğer sektörlerde. Bu sadece, düşük ağırlık için iyi değil, aynı zamanda metal korozyon işlemlere tabi olması. en tam titanyum ne daha yakından bakalım. titanyum kaynak - Bu konu hakkında konuşmak oldukça ilginç bir konu olduğunu ve tartışılacaktır.

genel bilgiler Biraz

Sadece alıp titanyum bir parça nadir elde kullanın. Genellikle ön işleme tabi tutulur. Genellikle kaynak tabi tutulur anlaşılmaktadır. aktif metal dirençli belirtmektedir Fakat uzmanlar su buharı, oksijen ve azot etkisi altında 400 santigrat derece arasındaki bir sıcaklıkta malzemenin yok sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. teknik ile ilgili bir çok sayıda uymak için gerekli, ne de kaynak her türlü metal işlenmesi için uygundur, çünkü kendisi, işlem, oldukça karmaşıktır. Her durumda, bugün titanyum işlemeye öğrendim. titanyum kaynak çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilir:

  • elektron ışını;
  • akı ark;
  • argon.

Şu anda popüler yöntemlerdir, ancak en yaygın argon daha sonra tartışacağız çeşitli nedenlerle kaynak.

Titanyum ve alaşımları

Yeterince doğada bolca bulunan, aktif metali. Birçok bunun yeterli olmadığını söylüyorlar, ancak karşılaştırmak için bakıyor. Herhangi bir durumda, bakır ya da kurşun daha yüksek kabuk içinde titanyum miktarı. Bu çok dayanıklı bir metaldir. Saf formunda, 337 MPa kadar bir mukavemete ulaşır ve alaşım içinde 1 ila 250 MPa sırası. 1668 santigrat - titanyum erime noktası.

Normal sıcaklıklarda, korozyona dayanıklı ve düşman ortamlarda çalışır. Bununla birlikte, sıcaklık santigrat sürüş özellikleri düşen 400 dereceye ulaşır. Bu azot ciddi kapsamını sınırlar oksijen ve su buharı ile okside edilecek başlar ile şiddetli tepkimeye girer. Maddenin, kaynaklama esnasında sıcak çatlamaya eğilimli değildi dikkat çekicidir, ancak tane metal ve kaynak kalitesi teknik özelliklerini bozan, daha büyük bir hale gelir. Prensip olarak, biz titanyum olan biraz anlıyorum. titanyum kaynak - Burada ilginç olan başka ne var. Bize bildirin ve biz konuşacağız.

Teknolojik özellikler kaynak

Şu anda biz bu titanyum şu ya da bu üründe nadir olduğunu söyleyemeyiz. Çeşitli sektörlerden onunla üreticileri bir çok çalıştı. Etkin bir kimyasal element - Ama bu titanyum anlaşılmalıdır. Bu, geleneksel kaynak kullanımının kabul edilemez göstermektedir. Bunun nedeni, maddenin performansını azaltır karbür ve nitrit şeklindeki kirlilik düşme sırasında.

Bu nedenle, kaynak için temel koşul - çevreleyen ortamdan komple izolasyon. Bunlar şunlardır: oksijen, azot, hidrojen ve diğerleri. Buna ek olarak, kaynak işleri nispeten yüksek hızlarda gerçekleştirilmelidir. kristal kafesinde uzun süreli ısıtma önemli ölçüde gevreklik artırır tahıl, genişler. karmaşık ve zor süreç - teknoloji, aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır her durumda, titanyum kaynak içinde. Ve şimdi daha ileri gidelim.

Titanyum Argon

Argon kaynak türü bu metal dünya çapında profesyoneller arasında en popüler olanıdır. Bu durum vardır, bu nedenle akışına ve elektrotlar kullanılan daha ince ve kompleks kaynak işlemleri gerçekleştirilir gerçeğine etmektir. Bundan başka, argon kaynaklar elde edilmesi için bir yöntem olup kaynak yüksek kaliteli tipleri ile de ilgilidir. Yüksek kaliteli contanın teknolojisi ile elde edilir.

Biz Argon kaynak evrenselliği diyemeyiz. Bu büyük yapıları ve küçük parçalar hem idare yeteneği olduğunu yatar. Bu aynı kaliteyi verir dikiş. Ayrıca, titanyum argon kaynak küçük bir akım çalışmak mümkün olduğu gerçeği ile iyi olduğunu ve materyal, 0.5 mm'lik bir kalınlığa sahip olan kaynak sağlar. ayrıntıları geri yükleyebilirsiniz Argon orijinal hacimlerinin kaybetti.

Titanyum ve alaşımları, kaynak: Teknoloji

Çalışma, uygun donanıma sahip bir uzman teknisyen tarafından gerçekleştirilmelidir. Buna ek olarak, bu çok-aşamalı bir işlem. Tüm adımlar titizlikle standartlara göre dizisini kurulmuş ve gerçekleştirilen tutmak zorundadır.

İlk aşamada - hazırlık. Bu aşamada, bir metal yüzeyin temizlenmesi gereklidir. Oksit filmi kaldırmak için son derece önemlidir. Genellikle tedavi oksijenli yöntemi Kenarlar. Ürün veya iş parçası florin ve bir asit (hidroklorik) ile işlenmiştir. Bu 60 derecelik bir sabit sıcaklık muhafaza edilmelidir. Burada dış ve arka taraftan her iki hava ile reaksiyonundan muamele metal koruma sağlamak için esastır. Bu amaçla, gerek uygun bakır veya çelik ped dikişe uygulanacak. yastıkları ek olarak, koruyucu şemsiyeleri ve özel enjektörler kullanımına olanak sağlamıştır.

Kaynak işlemi sırasında

süreç sabit akımda gerçekleşir. brülör özel tungsten elektrot yüklenir. Metal ile temas ettiğinde elektrik arkı kaynak havuzu kurdu. Sıcaklık genellikle 6000 dereceye ulaşır.

Ark, eriyen titanyum basınç altında bir şekilde itilir. Bu bek yuvasına yakar çıkıyor. Bu, önemli ölçüde nüfuz etme gücü geliştirilmiş bir avantaj olarak kabul edilebilir. Ayrıca, sürekli olarak oksijen, nitrojen ve diğer kirletici maddelere maruz kalmaya karşı koruma sağlar argon, pompalanır.

başka bir şey

Hakkında ve titanyum ile tedavi. Soğuk kaynak metal kalınlığı 1.5 mm'yi sadece dolgu teli kullanılmasını içerir. kalınlığı 10-15 mm ise, kaynak, bir suya batmış ark geçişi gerçekleştirilir. iş teknolojisinin içinde yürütülecek ise, dikiş cüruf işleme gerek yoktur. Bu sorunsuz ve kaliteli olacaktır. Bu bileşikler, su sızdırmazlığa ve hava dayanıklılık ile karakterize edilir.

Ark kaynağı ve elektron ışın kaynak

Tozaltı kaynağı nispeten kısa bir süre önce olduğunu. yöntem, dış çevre özel akıları gelen yalıtım malzemesine dayanmaktadır. Akı macunun bir türüdür. modifikasyonların en sık kullanılan ANT-çeşitli. yöntemin özelliği bir atıl atmosfer içinde kaynak ne zaman daha iyi bir kristal kafes yapısı elde etmenin mümkün olmasından ibarettir. Bu nedenle, tercihen, titanyum ile muamele edilir. titanyum gibi bir yöntem kaynak parçasının performansını düşürür değildir.

Elektron ışın kaynağı birçok dezavantajları vardır. Ancak tam metal dış ortamdan korunur bir önemli avantajı vardır. Bu çok yüksek kaliteli kristal kafesinde sağlar. Tüm bu işlem önemli ölçüde gerçekleştirilen işin enerji yoğunluğunun azaltılması, yüksek hızda gerçekleşir. Bugüne kadar düzgün dağılımını almamış elektro-cüruf kaynak, de bulunmaktadır. Bu özellik, elektrotlar işleminde elektriksel şekilde kaynak yüzeyi aynı malzemeden kullanılmasıdır oluşur.

Sonuç

Şimdi ne kaynak hakkında genel bir fikir var. Titanyum inverter kaynak yaygın kullanılan için, benzersiz özelliklere sahiptir. kullanıldığı nedeni budur nerede uygun bir çelik ya da diğer metaller. Ama kaynak makineleri yüksek maliyet, enerji sürecinin şiddeti, hem de diğer birçok olumsuz faktör bu metalin kullanılması gelişmesine elverişli değildir. Bununla birlikte, bazı şirketler sürekli kaliteli bir kaynak elde daha kolay ve daha kolay hale getirmek için mümkün olduğunca yapmaya çalışıyoruz. "Titan" - Örneğin, katkı maddelerinin satış lideri bir firma "Elf Villingen" dir. şirket kullanarak Soğuk kaynak karmaşık ve uzun bir hale gelir. Tabii ki, çaylak hala böyle bir görev ile başa çıkamaz, ancak uzman işlerini yapmak çok daha kolay olacaktır. Temel olarak, bu, titanyum gibi bir kaynak metali ile ilgili söylenebilecek bütün olup.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.