SağlıkMüstahzarlar

Ibuprofen merhem

İbuprofen ihtiva eden merhem kategorisine dahil olan steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (narkotik olmayan analjezikler). İlaç analjezik, ateş düşürücü ve antipiretik özellikler orta sahiptir. İbuprofen merhem iltihap aracılarının üretimini bastırmak için yardımcı olur.

prostaglandin ile bağlantılı ilacın aksiyon mekanizması inhibisyondaki ve siklooksijenaz inhibisyon sentez.

İlaç İbuprofen krem kullanımı hareketli veya eklemlerde dinlenme sırasında ağrı ekspresyonunu içerir ağrı zayıflaması veya ortadan kalkması, katkıda bulunur. Buna ek olarak, ilaç eklem şişmesini azaltır ve sabah sertliği azaltır, lokomotor sistemi etkileyen romatizmal hastalıkları ve romatizmal motor hacmi artar. İbuprofen merhem en yüksek esneklik derecesi ve dozaj formları salım çeşitli ile karakterize edilen patolojik koşullar arasında, çeşitli olan hastalarda kullanılır.

ilacı kullanırken meydana geldiğinde tamamen sindirim sisteminden absorbe. Plazmada, maksimum konsantrasyonunun, bir ila üç saat içinde elde etti. ilacın% 99 plazma proteinlerine bağlanır. Karaciğer, ilaç aktif metabolitlere metabolize edilir. dozun% 90 kısmi olarak serbest formda böbrekler tarafından atılır. Kısmi ayırma konjugatları şeklinde gerçekleşir. Küçük bir miktar safra atılır. yarılanma ömrü yaklaşık iki saat. Sonra tam kaldırma işleminin bir gün tamamlanır.

Bir ilaç ağrıyı ve iltihabı orta rahatlatmak için kullanılır. İlaç romatizmal ağrı, lumbago, artrit endikedir, arka, hafif ağrısı, fibroz, kas ağrısı ve burkulma ifade edilmiştir.

İbuprofen merhem. kullanma talimatları

Hazırlık ağrılı bölgenin sitesine topikal üç veya dört kez, günde uygulanır. Bu is tavsiye edilen yavaşça ovmak ilaç kadar tam emilim içine cilt. merhem, beş veya on santimetre şerit uygulanır.

Tedavi süresi lezyon şiddeti ve doğası ile uygun olarak seçilmektedir. Ciddi durumlarda, non-steroid anti-enflamatuar ilaçlar, oral uygulama ile kombinasyon halinde ilaç kullanmak uygundur.

nadir durumlarda yan etkiler olarak ifade lokal karakter alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir gibi cilt kızarıklık, karıncalanma veya yanma hissi.

İlacın kontrendikasyonlar içerir egzama, nemli enfeksiyon varlığını dermatit, yara ve aşınmaları. fonların bileşenleri yanı sıra diğer NSAID karşı aşırı duyarlılığı olan kişiler tarafından ilacı kullanmayın.

doğum öncesi dönemde ilaç kullanımını tavsiye edilmez. Bu durumda randevu, ilaç sadece hekim tarafından haklı görülebilir. Anne sütündeki ilaç nedeniyle emzirme sırasında ilaç kullanımının güvenliğine ilişkin klinik veri olmadığı için çocuğun sağlığı üzerindeki önemsiz etkisi, bileşenlerinin konsantrasyonunun değersizlik rağmen tedavi sırasında emzirme reddetme önerilir. Başka ilaç tayin edilebilir.

ibuprofen ilacı merhem talimatını kullanırken mukoza zarının veya açık yaraların üzerine uygulamak için tavsiye edilmez.

Bazı uzmanlara göre, miyokard enfarktüsü sonrası hastaların kullandığı ilaç, bir nüks saldırıyı tetikleyen veya ölüm riskini artırdığı edebilmektedir. Sonuç, steroid olmayan ilaçların tüm kategoriler için geçerli olduğunu belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.