Haber ve ToplumDoğa

Loh Şili bitki

Loch Şili - dünyanın Avrupa ve Asya bölgelerinde güney bölgelerine yerli çalı. Bu Amerikan kıtasında bulunur.

Loch Şili (bitki): fotoğraf ve açıklama

yaprak döken çalı 40'dan fazla türü bulunmaktadır. Bazı küçük ağaçlardır. koyu yeşil gümüş rengi olabilir bitkinin kısa yapraklarıdır. Küçük, tüpleri benzer çiçekler Lohan nazik, hoş bir kokusu vardır.

Sarı içi ve gümüş bu bitkiyi yapmak dışarıdan son derece ilginçtir. Lohan küçük meyveler deniz akdiken meyveleri andıran uzadı. Kök sistemi bitkinin ömrü boyunca birikir edebilir sığ ve yayılan çalı, azot farklı yüksek içeriğidir.

Nerede oturabilir ve hangi zemin olmalıdır?

Bahçıvanlar yetiştirme koşullarına basitlik Şili enayi ederiz. Photophilous bitki. Güneş ışığı gündüzleri çalı gelecek ve o parlak tam çiçekli teşekkür edecek yer seçmek için yeterli.

makalede sunulan fotoğraflar olan Loch Şili, toprağın bileşimi gösterişsiz. O toprak besinlerin kötü bakım iyi bile yetişir. Ama birikmiş nitrojeni vererek çevredeki yükseltmek yapabiliyor. Siteye tek koşul - toprak iyice boşaltılır. Aşırı nem hastalığın kökleri neden olur ve tüm bitkiyi öldürebilir. Toprak asitliği Lohan önemsiz için. Bu aynı şekilde büyüyen ve asitleştirildi ve alkali alana.

kullanımı

Çok popüler loh Şilili grupları ve budama çitleri oluşturun. O kolayca saç kesimi ve bir çalı oluşumunu tolere edebilir. Yaprak rengi onu bitkileri zıt için seçim yapmanızı sağlar. olağandışı çalılar iğne yapraklı, yaprak döken ve otsu bitkilerin bir kombinasyonu eşsiz bir topluluk oluşturmak için.

Bazı çeşitleri dikenleri Lohan'ın var. küçük çocuklar vardır bir alanda bu bitkileri dikimi, dikkatle duruyor.

Lohan iğneler çok sert ve keskin. Enjeksiyonlar çok acı verici olabilir. Buna ek olarak, Loch - mükemmel bir bal bitki. Bu nedenle, onun arılara bir sevme küçük çocuklar için tehlikeli olabilir kaldırıldı.

Bu don tahammül

güney kökenli rağmen, bitki donlarından tolere etmek kolaydır. Onun uzun kışlar, hatta Sibirya'da alanlarda kullanmak mümkündür. Özellikle sert koşullarda emici malzemeler ya da dalların kapsayan izole edilmelidir.

bakım

gereksinimleri Gübreleme fabrikasında çok yüksek değildir. Sadece yılda bir kez Şilili Loch beslemek için yeterlidir. Yay, tipik olarak burcun oluşumu üzerinde çalışma gerçekleştirilir. görünümünü bozan olanları - Kuru dallar budanır ve budanır. Gençleştirici saç kesimi değil birden fazla her 15 yıl yapılmalıdır.

Sıcak kuru sezonunda Şili loh sulanmalıdır. Bitki çok sık Sulamayı gerektirmez. Ama bir kova su 10 günde onu dekorasyon halel ısıyı aktarmak yardımcı olur. Ağaç gövdeleri sulama sonra sığ ot ve malç kaldırmak için gevşetilmiş olması gerekir.

tohum tarafından yayılır ve vejetatif becerememek. Bahar için ekim tohumlar 3-4 ay boyunca tabakalaşma gerekir.

Loja en popüler çeşitleri

  1. Elaeagnus angustifolia - yüksekliğinde 8 metre chaparral ve 6 metre taç yayılıyor. yetişkinlikte gri-yeşil bir renk almıştır gümüş açmasını sırasında bitkilerin hançer yapraklar,. neredeyse tatsız ya da hafif s¸ekerimsi sarı çilek,. Haziran ayında çalı Çiçeklenme ve Eylül ayı ortasına kadar olgunlaşır meyve. Doğada iğde Kafkasya, Kazakistan ve Rusya'nın güney Avrupa bölgelerinde bulunur.
  2. Loch gümüş adının tam olarak karşılık gelir. yaprakları ve meyveleri ile bu yavaş büyüyen çalı. sezon boyunca, o renk değiştirmez. Mayıs ve Haziran ve sonbaharda Bloom Loch güzel, ilginç şekilli meyve verir. genel ekimi için uygundur böylece O, görüntünün kayması etmedi. çalı yüksekliği - sadece 3-4 metre. Crohn değil de patula ve çapı 3 metreye ulaşabilir. yaban hayatı Güney Amerika'da bulunabilir.
  3. Elaeagnus multiflora Japonya ve Çin'de yetişir. Ayrıca sakız denir. iyileştirici ve meyveleri yaygın halk hekimliğinde kullanılır. Nedeniyle sakız sıradışı tadı burç beş çilek çağırdı. Meyveleri kiraz, vişne, elma, üzüm ve kuş üzümü tadı andırır. Vitamin ve minerallerin büyük miktarlarda herhangi bir yemek için bir vitamin takviyesi olarak kullanımını sağlar. Bu yüksekliğinde küçük, sadece 2 metre, çalı Çinli atfeden büyülü özellikleridir. Deniz topalak bir uzaktan akraba, Loh onun çalı formunda ve böğürtlen tür çok benzer. Ama iyileştirici özellikler ona üstün. Çin ve Japonya'da gençleştirici içecekler ve çeşitli kremler kompozisyonlarında iğde meyve gümüş kullanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.