HobiDikiş

Nasıl toplamak, saklamak ve yaprakların herbaryum yürütülecek?

sonbahar okul ve ebeveynleri başlangıcı ile sık sık yürüyüşe ormana gidin. Ve sadece son sıcak günleri zevk. Çoğu zaman, bu hafta amacı doğal malzemeler toplamaktır. Sonuçta, çocuk herbaryum yaprağı yapmak gerekir. Özellikle de tüm yapraklar parlak sarı ve kırmızı renkler döner bu ekim için uygun. Bir "hasat" muhafaza Düzgün, daha sonra onun tasarımının uzun kış akşamları başa çıkabilirim. Hatta kendi elleriyle kurutulmuş bitkilerden bir resim veya el sanatları üretmek.

herbarium malzemesi toplama

Ama önce zasushivaniya için doğru yapraklar ve çiçekler seçmek gerekir. çok fazla nem olurdu, bunlar kalıp veya rot ile kaplı olabilir. herbaryum yaprak kalıcı bir prezentabl görünümünü korumak için bu yüzden Ve malzemeyi toplama kuralları bilmek gereklidir.

Yaprakların için 1. "av", çiçekler, kuru ve güneşli günde sadece alınması gerekir. Kuru ıslak bitkiler çok ağırdır.

dökülen yaprakların arasından 2. yalnızca tam, nepodporchennye kopya lazım. Bunlar kuru olmalıdır.

3. o dosya ve paketleri ile alınması tavsiye edilir, herbarium geleceği evinden ayrılır getirmek için. Koleksiyonun yer ve zaman hakkında bir not ile tamamlayabilir, ayrı bir klasörde her numuneyi koymak daha iyidir.

malzemenin hazırlanması toplanan

ormandaki tüm eğlence toplanan, şimdi, kurutmak ve saklamak için gereklidir. Bir herbaryum yaprağı nasıl birkaç yolu vardır. Onlar bitkiler toplanmıştır hangi bağlı kullanılan edilir ve bunların nasıl kullanılacağı planlanmaktadır. En popüler yöntemi - baskı altında kuruyor. tabaka iki kağıt veya izleme kağıt parçaları ve bir kitap olarak yerleştirilir ya da küçük bir tahta arasına yerleştirilir. Birkaç çok etkileyici hacimleri üzerine koydu. 2 hafta sonra, ellerinizle yaprakların herbaryum hazır. Bu teknik, kuru için en uygun sonbahar yaprakları ve küçük çiçekler.

İkinci yöntem, demir kurutma içerir. İlk olarak, aynı zamanda, bir kağıt tabaka ve kuruyana kadar ütülenmiş sonra sıcak demir empoze gerekir. İlk durumda ile karşılaştırıldığında, önemli ölçüde hazırlık hızlandırır, fakat kırılgan çiçekler ve ince yapraklar için uygun değildir. Bunun yanı sıra, malzemenin yüksek sıcaklık renk etkisi altında değişebilir.

Diğer bir yöntem taze bitkilerin tüm güzelliği elinde tutmasına olanak verir. Bunu yapmak için, demet yaprakları veya çiçekleri toplamak ve kuru kadar "ters", serin ve karanlık bir yerde asılı. Bu nedenle, çiçek ve meyve dal ile Rosebuds, papatya ve diğer çiçek kurutulabilir.

herbaryum yapma

Bütün yapraklar, çiçekler kuru olduğunda, onların kayıt geçebilirsiniz. Bu adım, belki de değil bir gece, alacaktır. Ama sonra eserleri keyfi yaşamak mümkün olacaktır. yaprak ve çiçek herbaryum doğal tarihine bir rehber olarak kullanılması halinde, ayrı bir sayfada her örneğini yapıştırın ve bir dosyada koyabilirsiniz. Her tür sayfa ille bitkinin, zaman ve toplanma yeri adını taşıyan bir hatıra plak tarafından desteklenmiş olmalıdır. Bir klasörde-klasördeki tüm toplamak için sadece kalır.

Ve bu bitkiler ilginç el sanatları yapımında kullanılabilir. Bu arada, ilkokul çocukları genellikle bu emek sınıfında başlattık. Güzel resimler, bu eğlence mükemmel herhangi kış akşamı aydınlatmak masal, parklar ve bahçeler küçük modelleri ve böyle devam eder. D'ye illüstrasyonlar dekore edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.