FormasyonOkullar ve üniversiteler

Nasıl Bir bilimsel makale yazmak için? Nasıl yapmak ve bilimsel yazı yayımlamak?

Bilimsel bir makale yazma - bu çok iş olduğunu, yazar özenle farklı kaynaklardan bilgi toplama yaptım çünkü sadece kendi araştırma, verilerin analizini, yüzden tüm kağıt üzerinde basit terimlerle açıklamak ve hakkınızı yerleştirmek için hala gereklidir. okuyucu o fark kalkmıştır emin olmak için, eserinde ilgilenen olmalıdır. Eğitim ve Bilim Bakanlığı sağlamıştır yönergelere makalelerin yeni yazarlar için, ama her gözenek içeriğine sahip olmalıdır.

Bilimsel makale nedir?

Bilgi toplanır, araştırma yürütülen - ve burada en önemli şey başlar. Eğer bir araştırma makalesi yazmadan önce yürütmek için nasıl karar vermelidir. Her şeyden önce, yapılan işin bir özeti, çalışmanın özü olmalıdır. O argümanlar teyit edilmiş olanların hedefi, ve ne ulaşıp ulaşmadığını yazar bilimsel bir makalede yazar - hayır. Ayrıca tahminleri, sonuçlar çıkarmak gerekir. Böyle çalışmalar iki türlüdür: ampirik ve teorik. ilk gözlem, deney, değerlendirme, deney gibi tekniklerin kullanılmasını içerir. Teorik yazılar analizi, simülasyon, kesinti, sentez indüksiyon göre yazılır.

Ne tür uymalıdır?

Örneğin, nasıl ekonomi üzerindeki bilimsel makaleler yazmaya - bu açıktır. Bu bir kullanan iş stili, gerçekler, rakamlar kuru sunumunu karşıladı. Ama öğrenciler veya lisans öğrencileri psikoloji, sosyoloji, felsefe bir makale üzerinde çalışıyorum ne? Her durumda bu uyması gereklidir bilimsel tarzda, gündelik dil alakasız. Aynı zamanda, makale, geniş bir kitleye değil, sadece profesörler için erişilebilir, açık olmalıdır. kişisel değerlendirmesini vermeyin, bulgular gerçekler tarafından teyit edilmesi gerekir. Bu bölümler arasındaki bağlantıyı kaybetmemek için de önemlidir, malzeme mantıksal bir sırayla dışarı ayarlanmalıdır.

maddenin yapısı,

Herhangi çalışma başlığı başlar. Bu sadece, güzel dolgun olması değil, aynı zamanda araştırma anlamını açığa geniş kapsamlı olmalıdır. Önemli bir nokta ana noktaları görüntüler özetleri yazma vardır. Onları okurken, bütün çalışmaları hakkında bir fikir edinmek gerekir. Rusça ve İngilizce: Özet iki dilde yazılmıştır. Orijinal eserin belkemiği olan anahtar kelimelerin listesini zorunludur. Eğer bir araştırma makalesi yazmadan önce terimlerin bir listesini yapmak ve sonra onlardan defol, ancak asıl şey olabilir - aşırıya kaçmayın.

işin en önemli kısmı metin kendisidir. Onun yazma araştırma özünü ortaya maksimize çalışıyor bütün güçlerin gönderilmesi gerekmektedir üzerinde gibiydi. o ne kadar önemli sorusu, yaptığını bilime katkısı ne tür düşünmektedir neden yazar okuyucularına açıklamalıdır. Çalışma, biraz perspektif getirmek için insanlara faydalı olması, daha önce açıklanmamış, yeni olmalıdır.

Eğer bir araştırma makalesi yazmadan önce, onaylamak veya çürütmek için, kararlarında, araştırmanın amaç ve konusunu tanımlayan en sonunda zaten temel hedeflerini oluşturmak için gereklidir. Farklı dönemlerden bilim adamlarının görüşlerini karşılaştırmak, bu konudaki tarihinin araştırmaya bilgilerin Örnek vermek arzu edilir.

Takviyeler

Birçok isteyen yazarlar nasıl çizileceğini, başlamak için bilimsel bir yazıyı yazmak nasıl bilmiyorum. Ana metin yazın - bunu polraboty, daha fazla referanslar onun grafikler, tablolar, diyagramlar ve diğer uygulamaları göstermek bastırmak gerekir çünkü. bilimsel makale kafasından yazılmaz, esas ihtiyaç duydukları ve işaret ettiğini, çeşitli kaynaklardan bilgidir. Bağlantılar konur köşeli parantez tırnak sonunda ve bir açıklama referans listesinde bulunmalıdır.

Bir makale (öğrenci, lisansüstü öğrenci ya da araştırmacı) yazıyor olursa olsun, bu yazar hakkında kısa bilgi tamamlanmalıdır. Burada e-posta, telefon numarası, unvan, akademik derecesi (varsa), başlık, işin yapılacağı yeri, özel kod belirtmek gerekir. Yazar, bilimsel bir derecesi yoksa, bilimsel danışman bir inceleme yapmak gereklidir.

çalışma programı

Her bilimsel makale içermelidir:

  • Özet (iki dil).
  • Tanıtım bölümü (konu kapsamının çalışma, görevler, hedeflerin tanımı).
  • ana bölümü (olay raporu, araştırma bulguları sorun).
  • Sonuçlar (çürütülmesi veya sorunlar, daha önce ele alınan konuları ve çözeltilerin doğruluğu ispatı).
  • Başvurular.
  • Başvurular.

yazma algoritması işleri

Belirli bir algoritma varsa, metin oluşturmak için çok daha kolaydır. İşte bilimsel makale yazma konusunda bu konuda yeterli deneyime sahip değil lisansüstü öğrenci? Başlamak için düzgün ve mümkün olduğunca açık göz altında problemi formüle etmektir. Çoğu durumda, bir makale daha önce çalışılmıştır konuyla ilgili yazılı. Örneğin, tabii veya araştırma kağıt ayrılmış oldu. Bu durumda, dikkatli tüm taslaklar, notlar gözden geçirmek son yayını yeniden okumak gerekir.

bilimsel makale kamuoyuna yeni bilgiler içermelidir, bu nedenle ederek doğru şekilde yorumlanır böylece kağıt üzerinde düşüncelerini düzenlemek için nasıl mevcut sorunları çözmek için neler sunabileceğini düşünmek gerekir. Ardından, uygun kitaplar, dergiler, koleksiyonlarını incelemek diğer araştırmacıların görüşleri ile tanışmak almak gerekir. Sadece ana metin yazarken giriş ve sonuç hazırlanması başlamalıdır.

Bir taslağı oluşturma, dikkatle, tüm bölümleri, mantıksal olarak birbirine bağlı doğru sırayla yazılır emin olmak için bir kez daha tekrar okumak bütün delilleri ve iddiaları verilmelidir, orada bilimsel düşüncenin gelişmesi ve somut sonuçlar sundu. son bölümü tüm metin tekrarlamak için gerekli değildir - en önemli şey vurgulayarak, malzemeyi özetlemek önerilir.

Nasıl bir bilimsel makale çizmek için?

. Alanının her tarafında, A4 kağıda yazılı Çalışma 2.5 1.5 cm'lik kullanılır olmalıdır Satır aralığı, tip boyutu - 14, font - Times New Roman. Makalenin sayfa sayısı az ve en fazla 7 ila 15 arasında değişen, ama olabilir.

Nasıl Bir bilimsel makale yayımlamak?

Öncelikle doğru sürümünü seçmeniz gerekir. Öğrencilerin seçimi, esas olarak bu tür bilimsel çalışmaların üniversite topluluğu olarak, sadece öğrenci sayısında araştırmalarıyla ilgili konuşma hakkı küçük verilir. Bilimsel bir kağıt daha ileri Doktora veya yüksek lisans tezi için yazılmıştır, Higher Tasdik Komisyonu listesinin parçası olan bir dergi çıkarmak gereklidir.

Eğer editoryal çalışmalarında göndermeden önce, yazının tescil şartlarına aşina olmalıdır. yayın duyurusu, kayıt için belirli kriterler için ihtiyaca miktarı, noktada sınırlarını zorlayabilir. dergisinin isteklerine bağlı olarak, e-posta veya posta yoluyla işi gönder. yayın kurulu makalesine kabul ederse, o zaman birkaç ay içinde basılı olarak görünür. dergisinde bilimsel makaleler yazmaya başlamadan önce, işin içerdiği bilgiler yayının yayın politikasına çakışmaması emin olmak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.