Sanat ve EğlenceSanat

Beyaz kurşun: özellikleri, üretim, kullanım, sağlığa zarar

mineral adını kurşun temelinde yapılan beyaz mineral renkler, kendi kompozisyona dahil edilir - beyaz kurşun. ülke, zaman ve kurşun bazlı boya üretim yöntemine bağlı olarak çeşitli denir: psimition, Hollandaca, serüzit, gümüş ya da sadece gümüş köpük, Klagenfurt, Venedikli beyaz, saf beyaz kurşun ve diğerleri.

oluşma tarihi

İlk defa beyaz kurşun IV yüzyılda Yunan yazarı Dioscorides yazılarında tarif edilmiştir. Zaten kurşun özellikleri hakkında biliyordu ve bunun dışında renkleri üretmek için olabilir. Onların deyişiyle Biraz sonra badana üretim teknolojisi ya, cerussa, böyle Vitruvius, Pliny ve Theophrastus olarak Roma yazarları tanımladı. İlk defa beyaz kurşun "yeni" ışık Ortaçağ'da Hollanda'da ortaya çıktı. Beyaz Fabrika üretim çok hızlı geniş dağıtım buldu ve onların tüketim sürekli büyümektedir. Buna rağmen, sadece XVIII yüzyılın sonuna kadar bilim adamı Bergman, beyaz kimyasal bileşimini ortaya başardı.

Rusya'ya gelince, kullanım tarihi ve beyaz kurşun imalatı yüz yıl önce, onlar bizim için üretmeye başladı, yaşlı değil. badana üretim merkezi olarak kabul edilir Yaroslavl, üretilen büyük miktarlarda Kurşun bazlı boya. Bugüne kadar dünya genelinde popüler olan beyaz tanınmış markaların üretimi yapan birçok fabrika var.

uygulama alanı

Diğer renkler için çözücü olarak beyaz kurşun kullanamaz. içindeki kullanımları için de geçerlidir boyama işleri nedeniyle ürünün yüksek toksisitesi. Metal yüzeyler için kurşun bazlı beyaz boya istisnai durumlarda kullanılması.

Ancak işin içinde beyaz kurşun kullanımı varsa, bu tür ilaçların kullanılması durumunda öngörülen emniyet kurallarına gerekli sıkı sıkıya bağlı kalmanın. Çünkü beyaz kurşun kullanmak yasaktır bile boyanın parçası olarak insan vücudu üzerinde zararlı etkileri,.

Yüksek olması nedeniyle toksisitesi beyaz kullanımı yasama düzeyinde düzenlenir. Böylece, 1909 ve 1926 kanunları Fransa'da bu boyaların yıllık üretimindeki keskin düşüş etkiledi. Bu ülkede Oniki boya fabrikaları yılda miktarı 1.000 ton aşmadığı, şimdiki zamanda mezgit fazla 20 000 ton üretir. Bu yasalar, ne yazık ki, sadece diğer ülkelerde, beyaz kurşun kullanımının kanunla sınırlı değildir, Fransa'nın toprakları için geçerli olan.

beyaz kurşun Özellikleri

Bunlar bir granül yapıya sahip olan ağır, beyaz bir toz formunda üretilmektedir. asetik asit buharına maruz kaldığı zaman öne beyaz kurşun oluşturmak üzere. beyaz adıyla bakılırsa, onları renklendirin. Nedeniyle nihai ürüne üretim sürecinin doğaya kurşun şeker az miktarda içerir. Bu, beyaz kurşun koku, hafifçe ekşi bir tada sahiptir etkiler ve asetik bazik kurşun tuzu oranı, toplam safsızlıkların% 1 geçmemelidir.

beyaz kurşun oluşan mineral boyalar, yüksek örtme gücü ve kısa kurutma süresi vardır. kendilerine ait yağ emme mürekkebin toplam ağırlığının% 10 kadar. Dış Mekan Beyaz çabuk katılaşmaya ve bu boya tabakasının kalınlığı boyunca ortaya çıkar. çok katmanlı teknoloji boyama ve petrol primerlerin üretimi beyaz kurşun içinde talep ettiği gibi bu kaliteye sayesindedir.

Bileşim ve dolayısıyla mürekkep hızla kurutulması için yeteneği bile kolayca yavaş kurutma mürekkep hızla katman boyunca kurumasına ve sonuç olarak, diğer maddelerin aktarılır. Şunu özellikle belirtmek gerekir, daha sonra boyama için ideal olarak podmalevki için elde edilen iyi takip eden katman ile ilişkili olduğu ve çatlak yoktur.

beyaz kurşun kullanımında alçak

Dışında beyaz kurşun kullanımının bariz faydalarının yanında, onlar ağır bir dizi dezavantajı vardır.

Öncelikle bu tozun yüksek toksisite dikkati çekiyor. Tüm güvenlik kurallarına sürtünme zaman püskürtme tozu, böylece amacıyla, takip edilmelidir. Bu sadece şiddetli zehirlenme vakalarında için değil, aynı zamanda ölümcül bilinir.

Beyaz kurşun onların ışığını değiştirmek edebiliyoruz. hidrojen sülfür boya maruz kalındığında öncelikle kahverengi büyümeye başlar ve daha sonra tamamen kararır. Bu durum, sadece beyaz bağlayıcı eleman sayısının yetersiz bir parçası halinde. Bununla birlikte, bu işlem, tersine çevrilebilir. ilk elde etme boyalı yüzey tipi bir boya için, sülfat beyaz içine siyah kurşun sülfür dönüştürme yeteneğine sahip, hidrojen peroksit ile tedavi gerekir.

onlar alkalin tempera ve fresk için uygun değildir neden alkali bir ortamda, çok kararsız beyaz hangi.

Böyle özgünlüğünü boyama görüldü. Beyaz kurşun, keten tohumu yağı ile dövülerek dünyayı değiştirme yeteneği var. resim penceresinden sırtını döndü ve sarı beyaz kurşun dayanan duvar boyası yöneliktir, ancak doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında, orijinal rengine dönmek mümkün değilse.

beyaz çeşitliliği

Bugüne kadar, beyaz farklı türleri vardır. Kurşun, çinko ve titanyum en yaygın olanlarıdır.

Kurşun - en eski, genellikle eski sanatçılar kullanın. Bunların avantajı şeffaf katmanlar halinde uygulanabilir olması ve boya çok çabuk kurur. Bu esnek bir yapıya sahiptir ve daha kararlıdır. Ancak en önemli dezavantajı toksisitedir.

Titanyum beyaz. Bunlar az popüler sanatçılarla ve karakteristikleri beyaz kurşun benzer. Bu boya en beyaz tonu, ama onun dezavantajı kesinlikle şeffaf olduğunu ve tamamen diğer sesleri doldurur.

Bunlar beyaz seramik ustaları ile çok popülerdir. Bunlar kil doğrudan müdahale, ve bu yeterli ise, o zaman üst üste üzerinde ince bir tabaka uygulanır.

Çinko oksit. Bu kadar kalın olmayan titan beyazı ve böylece tonlama ve şeffaf tabakaların uygulanması için kullanılır. Bu boyanın olumsuz sadece uzun kuruma zamanı.

Hollandalı yöntem

Bu beyaz kurşun üretiminin ilk ve en eski yoludur. Bu işlem için, kurşun levhalar 2-3 mm genişliğinde bir şerit, camlı yerleştirilmiş 6 cm uzunluğunda kesilir , toprak kaplar , böylece spiral yer değiştirmesi. Tencere yaklaşık 1 litre, ve burada, sirke 250 ml ilave edildi. 20 cm yükseklikte olmalıdır. tencere tuğla kameranın sıralar halinde yerleştirilmiş ve at gübresinin katmanlarıyla serpiştirilmiş, eklenir. alt katman örtülü at gübresinin anda, tencere birinci katman ayarlanmış olduğundan, bunlar kurşun plakalar ve panoları, ayrıca gübre ile doldurulmuş saksılara arasındaki boşluklar üstte kaplıdır. Bu nedenle kap üst tabakalar için ayarlanmıştır.

gübre sırasında fermantasyon asetik asit buharlaşma teşvik ısı üretir. hava yönlendirme üretilen asetik tuzundan oksijen katalize zaman, beyaz kurşun olan, uglesvintsovuyu dönüştürülür. En zahmetli kurşun levhalar beyaz ayrılması işlemi, genellikle, bu makine yapan. Bu amaçla dağlık cihazdır için en yaygın kullanılan.

Alman yöntem

Sadece ayrıntılarda Alman Hollandalı sürecinden farkı. Kurşun levha tencere müdahale ve tuğla ve ahşap hücrelerinde asılıdır değil. Daha ileri bir işlem, asetik asit ve oksijen aynı etkiler. Çoğu zaman bu yöntem Başlıca cihazı kullanılır.

Fransız yöntem

Tenar beyaz kurşun imalatı için Fransız yöntemle tarafından önerilmişti. İlk çözelti asetik kurşun tuzları üretilmiştir için ve kendisi karbon dioksit geçirilir. Bunun bir sonucu olarak, muaf beyaz ve ortalama asetik Kurşun tuzu çözeltide kalır. Bu işlem, bir bazik tuz oluşturan, bir artık çözelti yeniden çözülmüş mürdeseng gibi, süreklidir.

İngiliz yöntemi

Beyaz öne çıkarılması yöntemi, daha karmaşıktır ve bu nedenle daha az son kullanılır. mürdeseng yerleştirilmiş yatay variller,% 1 kurşun şeker çözeltisi ile nemlendirilir. Orada karıştırıcı döndüğü kullanarak. Bu durumda, karbon dioksit akımı işlenir.

Bu işlem için, mürdeseng hiçbir yabancı maddeler, ya da bir arzu edilmeyen bir renk elde edilebilir beyaz çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.