SağlıkTıp

Nasıl Petstsera kateter ve subklavyen kateter kullanılır?

kavite organlara sokulur özel tüpleri - Bazı durumlarda, kateterleri kullanmak tıpta ihtiyaç vardır. Kateterler, oral ilaç, uygulama için gerekli olan yıkama durumunda boşluğu organı içeriği geri çekmek için kullanılır. Kateterler farklı uzunluklarda gelir ve farklı malzemelerden yapılmış. Bir kauçuk kateter, metal, plastik yoktur. sıralanmış CHARRIERE deliği (çap) kalınlığı - milimetrenin üçte birbirinden farklıdır otuz boyutları (sayılar) sahiptir. kateterler kullanılarak önemli olduğunda temiz sterildir ve vücut boşluğunda iltihaplanma olup, belirtilen giriş neden olmadığını. Bunu yapmak için, bir gün otuz dakika kaynatılır ve steril yaprak altında saklanır.

Ekipman dağıtım kateter örneğin, yumuşak kateterler uygulanan ve ortalama personel edilebilir zor değildir. boşluğu içine verilmeden önce, mesane kateteri olan vazelin - bir yağlı madde ile yağlanır merhem Vishnevsky. tanıtım sorunsuz, yavaş yavaş gerçekleşir. giriş engelleyen sfinkter yaptığı toplantıda, ileriye basın gerekli değildir. Büzücü kaslar gevşeme için bekleyin ve ancak ondan sonra devam etmek gereklidir. kateterizasyonu BPH olan bir adam ise, o kavisli ağızlı kateteri seçin. Metal araçlarının Kateterizasyon kateter beceriksiz yönetim ve kesinlikle kabul edilemez yanlış yolda, onu girdiğinizde aksi takdirde mesane bütünlüğünü tehlikeye atabilir, bir doktor.

Çoğu zaman idrar akışını sağlamak için, üroloji kateter kullanılan. Bu amaçla, kateter Petstsera - tıbbi pratikte kullanımı kapsamına en popüler biri. O kauçuktan yapılmış ve sonunda bir uzantı ve iki delik vardır. Kateter basittir - prob kateter onun ucunda çekilir ve böylece kanalın içine sokulur, daha sonra boşluk içine bir giriş vardır, ve daha sonra prob çıkarılır ve sonda kendilerini düzleştirilir. uç mesane ve üretra duvarlarından yeterli bir mesafede olacağı şekilde, optimal olarak altı santimetre Petstsera kateter girin. Kateter çok derin yerleştirildiğinde ise, uç mesane tepesinde yer alır, ve idrar kullanılamayacaktır. takıldığında kateter yeterince derin değilse, o mesanenin gereksiz yansıma neden olabilir. Petstsera kateter genellikle yapmak için teslim öncesi kullanılan mesane anneler. Aksi takdirde, çocuğu önleyecektir tam mesane normal doğum kanalından geçmektedir. Petstsera kateter vajina duvarı boyunca idrar basılarak çıkarılır. Gerekirse, sabit bir evreleme kateter kadınlar Petstsera kateter suprapubik açıklığına yerleştirilmiş ve dışarıya boşaltılır.

Kateter uzun bir süre ayarlamak mocheotvedeniya, sonra küçük delikler tuzları tıkanma riski vardır. Ayrıca, içinde kapağı rip stomadan onu türetmek.

Eğer subklavyen kateter kullanıyorsanız Diğer sorunlar ortaya çıkabilir. Genellikle hızlı için subklavyen ven içine verilir resüsitasyon ve yoğun bakım. Köprücük Kateter, emboli kabın kateterizasyon yerinde süpüratif inflamatuar sürecin (hava girişi) oklüzyon trombüs gelişimi gibi komplikasyonlara neden olabilir. Bunu engellemek için, araçların dikkatli bakıma ihtiyacı. bakılmaksızın kateter vb katılan ilaçların giriş olup olmadığının her beş saat dezenfektan solüsyon yıkanacak Subclavian kateter, bakterisidal bandı koymak onun kateter altında yama yapıştırılması zaman dezenfekte gerekiyor ve kateter etrafında deri ve. Sadece tıp aletlerinin yetkili bakım kateterizasyon esnasında komplikasyonları önlemek mümkün olacaktır eğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.