MaliEmlak

LCD "Slavyanka-Skolkovo" ("Başkentin Batı Kapısı"): inşaatın seyri

Moskova'da modern, en rahat konut binaları inşa edilmekte ve her yıl faaliyete geçirilmektedir. LCD "Slavyanka" biri haline geldi ve başkentin uzun vadeli yapımı arasında lider oldu. 2002'de inşa edilmeye başlandı. Geliştirici faiz sahiplerine sadece geniş daireler değil, aynı zamanda anaokulu, okul, oyun alanları da dahil olmak üzere zengin bir altyapı sözü verdi. Son 15 yılda çocuklar büyüdü ve aileleri değerli anahtarları hiç almadı. Ünlü projeye şimdi LCD "Başkentin Batı Kapısı" adı veriliyor. Mevcut geliştirici kayıp zamanı telafi etmek için aktif olarak taahhütte bulunuyor ve önümüzdeki yılın başında nesneyi teslim etmeyi planlıyor. İnşaat tekrar canlandı ve ortak yatırımcıların umutları geri döndü. Bu makale, bu konut kompleksi, avantajları, dezavantajları ve burada gayrimenkul satın alma imkânı hakkında ayrıntılı bilgi sunmaktadır.

konum

LCD "Slavyanka" ("Başkentin Batı Kapısı") inşası için, Novoivanovsky köyündeki Odintsovo ilçesinde, Moskova Ring Yolu'na 550 metre uzaklıkta, Marfino yerleşim yerine yakın bir yer seçildi. Kelimenin tam anlamıyla LCD'den 1000 metre uzaklıkta Skolkovskoe karayolu ve 350 metre - Mozhaiskoe karayolu geçer. 17 şehir ve banliyö güzergahını durduran bir otobüs durağı var. Buna ek olarak, LCD'den sadece 950 metre uzaklıktaki "Nemchinovka" demiryolu istasyonuna, ardından Belorussky tren istasyonundan trenler geliyor. Dolayısıyla, bu kompleksin ulaşım erişilebilirliği, araba meraklıları için ve toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlayan kullanıcılar için çok iyi.

ekoloji

"Başkentin Batı Kapısı" kompleksinin inşa edildiği Marfino, çevre uzmanlarının incelemesinin sonuçlarına göre müreffeh bir bölge olarak kabul edildi. Yakınlarda hiçbir sanayi kuruluşu ve termik santral yok, çok düşük bir arka plan radyasyon, iyi bir rüzgar yükseldi. Bununla birlikte, kompleksden 2000 metrelik bir yarıçap içindeki parklar veya diğer doğal nesneler de mevcut değildir. Ancak 600 metre içinde Marfin mezarlığı ve bir kanalizasyon arıtma tesisi var. İlgi sahiplerine göre, LCD ekran alanında komşu sokakları ve Mozhayskoye otoyolunu izleyen geniş bir otomobil akışından gazlı bir hava var, ancak bu rakam Moskova'nın merkez bölgelerinden daha iyi. Yukarıdakilere dayanarak, konut kompleksini çevreleyen çevresel durum geçici elverişli olarak adlandırılabilir.

altyapı

Başlangıçta, genel planda LCD "Slavyanka" nın çok işlevli bir altyapıya sahip bir mini kasaba haline gelmesi sağlandı. Yapım aşamasında, geliştiricinin 10-25 katlı 5 bina inşa edecek, bir okul inşa edecek, park edecek, peyzajlı alanlar, bitki ağaçları, kır çiçek yatakları, oyun alanları inşa edecek 20 hektarlık bir alan tahsis edildi. Tüm binalarda çok bölüme ayrılmıştı. İlk katlarında çocuk kulübü, perakende satış mağazaları, eczaneler, kütüphane, bilgisayar kulübü, kuru temizleme, banka, postane, kafe açılması planlandı.

Kompleks "Batı Kapısı Kapısı" nın zengin altyapısına ek olarak, Marfino köyü çevresinde birçok sosyal tesisler de bulunmaktadır. Kompleksden sadece 200 metre uzaklıkta, "Auchan" adlı bir hipermarket var ve yanında bir otobüs durağı var. "Auchan" a 100 metre mesafede, çok sinema "Formula Sineması" var. Tesisin 1500 metre yarıçapında okullar, TVC, spor kulübü, spor salonu, yaklaşık bir düzine dükkan bulunmaktadır.

Yapı Teknolojileri

LCD "başkentin Batı Kapısı", dış duvarların zorunlu olarak ısıtılması ve logyaller ile balkon camlarının sırlanmasıyla monolitik bir şekilde inşa edilmiştir. Tüm binalar, şekillerin titizliklerine, çizgilerin ve köşelerin düzgünlüğüne bağlı olarak tek bir tasarımda oluşturulmuştur. Binalar, iki cadde avlusunu oluşturacak şekilde düzenlenmiştir; yakındaki sokakların sesi kapalıdır. Geliştirici, bölgeyi korumayı ve bir koruma sonrası kurmayı planladı. Binadaki giriş grupları hafif ve ferah olmalıdır, iki asansörü vardır, bebek arabeleri için bir alan ve bir konsiyerj odası vardır.

Kompleksin cepheleri havalandırılmış, girişlere giriş kapıları interkomlarla donatılmıştır.

Apartman planlama

Kompleks "Başkentin Batı Kapısı" aşağıdaki kategorideki dairelerdir:

 • Bir oda, toplam alan (S) yuvarlak - 42 m2'den 51 m2'ye;
 • İki odalı - 66 m 2 ila 80 m 2 arasında ;
 • Üç oda - 95 m 2 ila 101 m 2 arası .

Konforlu bir konaklama için konforlu bir yerleşimdeki tüm daireler:

 • Tavan yüksekliği 2.85-3 metre;
 • 11 m²'lik mutfak alanı, balkon veya lojman;
 • Herhangi bir kategorideki dairelerdeki koridorlar 6 m 2 ' den inşa edilmiş, içinde ince bir bölüm hemen büyük kirek tahsis edilmiştir;
 • "Dvushkah" ve "treshki" de 2 tuvalet var, biri tuvalet küveti ve banyosu - diğerinde sadece bir tuvalet kağıdı takılacak.

Projenin ayırıcı özelliği, bazı üç odalı ve iki odalı dairelerde, odalardan birinde yarım dairesel bir dış duvar ve geniş bir panoramik pencere olması.

İnşaat Aşamaları

Son 15 yıldır Başkent'in Batı Kapısı inşa edildi. Sahtekar sahtekar ortak yatırımcılar mahkemeye başvurdu, şehir yetkilileri komisyonları bir araya getirdi, kararlar aldı ve gazeteciler bu kayıtlara uzun vadeli inşaat adanmış telecast özel konular yaptı. Başlangıçta, 2002'de bu LCD şirket "SWR" ("Union Revival Corporation") şirketini kurmaya başladı ve ortak yatırımcı "Sosyal Girişim ve Ticaret A.Ş." idi, ancak 2004'te ikinci sözleşme imzaladı ve projeden ayrıldı.

Bu aşamada, bir şekilde binanın inşaatı devam etmiş, gerisi dondurulmuştur. 2007'de, Moskova İnşaat Bakanlığı'ndan sonraki komisyon toplantısından sonra, NBM LCD'nin yapımına ilgi duydu. Sonuç olarak ilk kompleks tamamlandı, ancak geliştirici asansörler yüklemediğinden, komisyon kabul etmedi, şebeke şebekelerini (su, ısıtma) bağlamadı.

NBM, 2014'te LCD için savaşmaya devam etti. Ve son olarak, uzun süredir acı çeken ilk komplekse komisyon kurdular, çıkar sahipleri anahtarları aldılar.

Yeni geliştirici başka bir şey yapamadı ve 2016'da "başkentin Batı kapıları" Moskova yetkilileri, projeleri asla terk etmediği için ünlü "PIC" şirketi grubuna delege açtı.

2017'deki inşaatın ilerlemesi

Yeni geliştirici, önce bir dizi değerlendirme faaliyeti gerçekleştirdi ve 2017'nin başında ikinci bina LC'de% 70, üçüncü grup için% 50 ve dördüncü grup için% 35'e hazır olduğuna karar verdi. Altyapının% 50'si anaokulları ve otoparklardan birinin% 70'ine hazır. Şu anda inşaat işleri yeniden başlatılıyor. İkinci binada dış duvarlar, iletişim boruları, iç işler astarlanıyor. Üçüncü davada da vardiya var. Burada bina tamamlanmış ve alt katlarda duvarlar paralel olarak döşenmiştir. "PIC" şirketi, bu iki binayı 2018 yılının başında teslim etmeyi vaat ediyor.

Dördüncü binanın kaderi henüz karara bağlanmamıştır. Beşinci binanın inşası için yer açmak için onu yıkmak için bir öneri var.

Fiyatlar ve doluluk

Projenin başında, LCD "Sermayenin Batı Kapısı" 1 metrekarelik bir maliyetle üretildi. İşte 85 000 ruble'den. Fiyatlar DDU'nun sonuçlanmasından sonra verildi. Bugüne kadar "PIC" şirketinin geliştiricisinden daire satışı henüz yenilenmedi, ancak menfaat sahipleri DDU'yu yenilemeye teşvik edildi; bunun için DDU, önceki geliştiriciyle sözleşmeyi feshetme veya İç İşleri Bakanlığından 88256 no'lu davada hissedarın yaralandığını gösteren bir sertifika almayı ilk şarttır. Böyle bir şema İnsanlara hem para hem de konut kaybedecekleri konusunda birtakım korkulara neden olur.

Soyuz Vozrozhdeniye'nin PIK'e karşı açtığı ve yasaları ihlal ettiği ve kötü amaçlı kompleksin inşa edildiği "SV" den kiralanan araziyi yasadışı olarak ele geçirdiği iddia edilen dava üzerine Şubat ayında başlayan duruşma daha da endişeli. Bu nedenle, daha sonraki kaderinin kararı yine havaya asıldı.

LCD «Başkentin Batı Kapısı»: incelemeler

Kompleksin rekor uzun vadeli bir yapı haline geldiği düşüncesiyle, hem hisse sahipleri hem de potansiyel yatırımcıların bu konudaki görüşleri çok hevesli değildir. Bu projenin birçok avantajı var: Bunların arasında:

 • Harika bir yer (MKAD yakınındaki, dükkanlar, okullar, spor kulüpleri çok);
 • Mükemmel ulaşım erişilebilirliği;
 • Dairelerin çok başarılı düzeni.
 • Zengin altyapı.

Geliştiricilerin ödeme kabahatleri ve haksızlıkları, tüm bu avantajları olumsuz etkilemek çok talihsizliktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.