Haber ve ToplumDoğa

Hayvanlar Urallar. Urallar Kırmızı Kitabı

Bu makale Asya ve Avrupa sınırında bulunan güzel dağ bölgesinde, bahsedeceğiz. Onun toprakları kuzey tundralara güney steplerinden uzanır. Bu Ural.

Son zamanlarda, ekonomik faaliyetlerin büyük çapta bir sonucu olarak insanlar bu yerlerin doğaya büyük zarar neden olmuştur. kayboluşu ve Urallar, özenle kaydedildi hayvan ve bitkilerin Kırmızı Kitap tarafından yaratıldı türlerin birçok çeşidi azaltılması ile bağlantılı olarak. Bu, aşağıda tarif eder.

Urallar'ın coğrafi konumu

Ural bölgesinde çok Sverdlovsk, Perm, Çelyabinsk ve Orenburg bölge ve Başkurdistan, Udmurt ve Komi Cumhuriyeti'nin çevresinde bir parçasıdır.

Urallar Rusya'nın geniş topraklarında yerinden hayvan türleri çeşitli onun gelişimi için oldukça uygun ve elverişlidir. Bu nispeten az gelişmiş dağlık kaynaklanmaktadır.

Bitkiler ve Urallar hayvanlar oldukça karıştırılır.

Ural Doğa

Ural alan hanelerin etkisi altında büyük bir değişime uğramıştır. insan etkinliği.

sayısız sulak alanlar, ormansızlaşma, ihlaller ve madencilik de topraktaki değişikliklerin Nem alıcı, nehirlerin ağır kirliliği - olumsuz flora ve fauna Urallar üzerinde etkisi hepsi.

Hayvanlar Urallar: Çeşitleri

vizon, sansar, tavşan, orman kokarca,: Bu hayvanların Avrupa türler bazı ev -sarı boyunlu fare, bölgenin doğu kesiminde küçük ve Sadovaya Soni. Batıda - bir sincap, samur, Sibirya gelincik vb (Sibirya türler) ..

Urallarda 5 alanı (Zoocoğrafik imar) salgılar.

  1. Orman arazisi (bu en büyük parçasıdır) Orta Urallar yer almaktadır. 54 tür bölgenin faunası. Birçok sansarı, vizon Avrupa, çok az geyik, hoparlörler ve ren geyiği, hiçbir samur. Orada tavşan tarla fareleri, tarla fareleri ve ortak Hori. Hayvanlar Urallar bu site dağ toprakları üzerinden orman türlerinin çoğunluğu oluşturuyor.
  2. Severouralsk (orman) alan Ob için doğusunda yer almaktadır. O da çoğunlukla orman türleri (47 toplam) sundu. Bu yerlerde Yeter, sincaplar, hoparlör, kırmızı Sibirya Vole sables. Sadece bu yerler mol ve hiç sansarı, vizon, porsuk, kirpi, fare, sahada, tavşan, tarla faresi ve hatta sıradan hamster içinde.
  3. Ortalama Zaural'e Tobol ve Irtish doğu dağlar uzanır. Bu 51 türlerin temsilcileri yaşadığı alana srednezauralskomu belirtmektedir. Bu ağırlıklı olarak kirpi, yaban fare, tarla faresi, sansar, Avrupa vizon ve olduğunu.
  4. kuzey ormanı itibaren güney steplerine Preduralsky onların toprakları 58 türe yerleştirmek, arazi (orman step) tahsis etti. Hayvanlar Urallar bu site ormanlar ve steplerinden sakinleri olarak görülebilir aralarında büyük bir çeşididir. Bu protein, sansar, lynx, geyik, sincap, marmots, çayır fareleri jerboa, Sinekçiller step, hamsterler vb.
  5. Ve son bölüm - Zauralsky (step), Tobol ve Urallar eteklerinde arasında yer. Bu da yer sincabı, sincap büyük sincap, jerboa, hamster Eversmann, lemming, huş fare step, mol voles ve daha fazlasını içeren 50 tür bulundu. ve diğ.

Urallar Kırmızı Kitabı (hayvanlar ve bitkiler)

son yıllarda Rus kitaplar için bu kadar önemli bir bölgenin yayın muazzam ve acil ihtiyaç olmuştur.

Kırmızı Kitap aslen Ural'ın içinde yer alır bireysel bölgelerde seviyesinde yayınlandı unutulmamalıdır. İlk kez 2006 yılında Çelyabinsk bölgesinde ortaya çıktı ve 2008 yılında zaten Sverdlovsk ve Perm bölgelerinde benzer yayınlar ulaşmıştı.

2015 - nadir ve tehdit altındaki türler hakkında son verileri emmiş Urallar Kırmızı Kitabına, yayınlanma yılı flora ve bölgenin fauna sahiptir.

kategori

Hayvanlar Kırmızı Kitap Urallar nesli tükenmekte derecesi 6 kategoriye ayrılır:

  • Neredeyse bu yerlerin vahşi oluşmaz, hayvanları kapsar sıfır,: Nehir kunduz, geyik ve kuzey tarpan;
  • İlk tehlikede olan hayvanlar, misk sıçanı, antilop, geyik içerir (yalnızca yedekler bulunur);
  • İkinci kategori - sürekli azalan nüfusa sahip hayvanlar: vizon ve su samuru;
  • Üçüncü kategori - oldukça dar alanlarda yaşayan hayvanlar: uçan sincaplar, büyük, lemmings ve hamster jerboa;
  • Bozkır Pikas, kahverengi plecotus: Dördüncü ve beşinci kategori hayvanların en çok sayıda türü içeren vespertilio, , yarasalar Natuziusa, bayağı cüce yarasa kırmızı, gri hamster ve Jungar ve diğerlerini sedenka.

Sadece Urallar hayvanlar azaltmak ve Urallar Kırmızı Kitabına listesine dahil edilmiştir sönme eğilimi, aynı zamanda bitkilerin 136 tür. Bu yalnızca endemik, yerli 40 tür içerir Urallar'ın.

Sonuç

cömert bir doğa yarattı her şey, bir gösterişi ve dikkatli bir tutum gerektirir. Sorumluluk ve daha iyi ya da kötü, kişinin tamamen yalan flora ve faunanın korunması, için büyük bir endişe.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.