MaliSigorta

Nasıl kayıp emeklilik sigortası sertifikası kurtarmak için?

Emeklilik Sigortası Belgesi - Neredeyse ülkemizin her iş vatandaşın küçük yeşil plastik kartı var. Neden gereklidir? Ağırlıklı olarak, sahibinin ileride devletten emekli maaşı alabilirler garantisidir. Her sigortalı "bağlı" kendi kişisel hesabı kaydını ve bu sertifikanın ellerinde verildiğinde. Bu sigortalının tarafından tutulur ve sadece kendi kimliğini onaylayan belgenin ibraz geçerlidir edilmelidir.

Ne olursa sigorta sertifikası emeklilik sigortası kayboldu? Nereye Gitmeli?

Hayatımız - Bir daimi telaş ve yaygara. Ve her zaman biz, orada dağılmış fark edip bu heyecanlı bir şey kaybetmez şey vardır. İşte en nasıl bir gün, şey, ya da hiç de harika, herhangi birinin bize teneke kaybetmek emeklilik sigortası belgesi. İnsanlar nerede bu belgenin restorasyonu için gitmek nasıl davranacağını bilmek ve değil, üzgün. Endişelenmeyin - ifadenizin bir kopyasını Emeklilik Fonu bir aydır verecektir. Eğer bir emeklilik sigorta sertifikası almak istiyorsanız Tabii, onun kaybı için başvuruda bulunmanız gerekecektir.

Anladığımız edecektir ile Çalıştığınız Yani, başlamak için. Eğer resmi olarak kullanıldığı takdirde, işvereniniz gitmek ve sigorta belgesi kaybedileni hakkında bir açıklama yazmak gerekir. Bu uygulama kaybının belgesinin alındığı tarihten itibaren en geç bir ay yazmak için gerekli olduğunu unutmayın. Ekstrenizdeki temelinde, işveren siz imzaladıktan sonra, Emeklilik Fonu göndermek, başvuru formu ADV-W gerekli bilgileri girin ve gereklidir. Bu formda o şirket personelinin bir bölümünde saklanır senin SNILS, girilecek etmektir. Bu sayı bulunmazsa, o zaman Emeklilik Fonu için istek göndermek ihtiyacını belirleyecek. Bir ay içinde, kayıp sertifikasının bir kopyası çıkartmak zorundadır. o, aynı zamanda personel departmanı içinde, mümkün olacaktır alın.

Bu sizin emeklilik sigortası sertifikası olmalıdır geri söylüyor Rusya Federasyonu №27-FZ, bir yasa olduğu hatırlanmalıdır ve hatta sigortalı zorunluluğu hasıl, bu resmi işverendir. Ama kanıt önce kaybederseniz hatırlamalıyız bir iş nasıl, işveren belgesi edinme konusunda yardımlarımızı reddetme hakkına sahiptir. Bu sorumluluk senin üstünde oluyor olduğunu.

Eğer işsiz belgeye veya gayri bir ön istihdam kaybının zamanda, o zaman kartların restorasyonu ile uğraşmak durumunda kendi var. Bunu yapmak için, Emeklilik Fonu en yakın şubesini veya ikamet veya kayıt yerle temas etmek gerekecektir. pasaport geri yüklemek için gerekli olacaktır. Bağımsız bir başvuru formu ADV-3 doldurun ve bekleyin. Emeklilik sigortası belgesi belgenin kaybı Başvuru tarihinden itibaren en geç bir ay restore edilmelidir. Emeklilik Fonu Bazı bürolar başvurunun yapıldığı gün olan en kısa sürede size belgenin bir kopyasını verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.