MaliSigorta

Nerede ve nasıl Moskova'da SNILS almak

istihdam veya serbest meslek kurşun için Rusya'da çalışan tüm insanlar, sigortalı kişiyi aradı. Her biri şahsında kayıt adı verilen özel bir tanımlayıcı atanır. Nerede ve nasıl SNILS almak ve bunu yapmak için gerekli olan için? en bugünün makalesinde konuyla ilgili konuşalım.

Ne SNILS ve bunu neden ihtiyacım

yerine 2002 yılından bu yana sıfır başından bu yana, ya zorunlu emeklilik sigortası sistemi Rusya'da kabul etmiştir. Şimdi her işverenin özel prim çalışanlarına ödeme yapmak zorundadır. Gelecekte emeklilik insanın sigorta bölümünün temeli olacağını söyledi. çalışan emeklilik sigortası birikir için, o işletim sistemi OPS kayıt yaptırmalıdır. Bu noktada, özel bir numara verilir - SNILS. tanımlayıcı sadece bir kez atanır ve ömrünün sonuna kadar değişmez.

Belge plastikten yapılmış küçük açık yeşil karta benziyor. Bu gerekli tüm bilgileri içerir:

 • Kendi kimlik (bireysel güvenlik numarası);
 • soyadı, adı ve sahibinin soyadı;
 • zemin;
 • yeri ve doğum tarihi;
 • Bir kişinin sistemde kayıtlı edildiğinde ilişkin bilgiler.

Bir "plastik" Get bile olabilir resmen çalışan değil veya çalışmıyor olanlar. Ne yaş, ne de istihdam gerçeği veya vatandaşlık varlığı veya yokluğu bir engel olamazlar. Peki Moskova, Rostov, Perm ve diğer şehirlerde SNILS alabilirim?

belgeyi almak için gerekenler

SNILS emeklilik tasarruflarının oluşumu için de gereklidir. Bununla beraber çok daha kolay yararları, çeşitli tazminatlar ve sosyal ödemeleri almak. Bu belgenin olmadan, doğum belgesi almak için, ya da analık sermaye ihraç etmek mümkün değildir. Tek bir portal üzerinde kamu hizmetleri de bu numaraya ihtiyacınız olacaktır. Gördüğünüz gibi, (Moskova veya diğer şehirlerde) SNILS nasıl sorusu oldukça önemlidir. en inceleyelim.

Belgenin makbuz zor bir şey yoktur. Eğer resmi olarak istihdam edilmektedir, ben hiç bir şey gerekmez. Bu durumda, OPS sisteminde işverenin sorumluluğundadır kayıt olun.

resmi çalışmaları Eğer kendi başlarına gündeme almaya gerek yok. İşte bütün yollar Emeklilik Fonu şubesine yol açar. Orada bu kuralları açıklayacaktır emeklilik katkılarının oluşumu için prosedürüyle ilgili tüm sorulara cevap verecektir. İşlem son derece basittir ve çok zaman almaz.

Biz RF Emekli Sandığı SNILS yapmak

Peki, nasıl SNILS alınır? Moskova, sen ya da diğer yerleşim yerlerinde - olursa olsun. Prosedür her yerde aynıdır.

Belgeyi elde etmek için, sadece bir pasaport gerekir. Bazen bu hemen vermek için gerekli SNILS olur ve zorunlu sivil belgeyi yok. Örneğin, bir pasaport, kayıp bozuk veya yeniden kayıt için teslim edilir başka nedenlerle kullanılamaz. Bu durumda, kimliğinizi doğrulayan herhangi bir başka belge ile değiştirilebilir. Bu kişiler için uygundur:

 • denizci pasaport;
 • hapis salınma belgesi;
 • askeri kimlik;
 • Geçici kimlik kartı;
 • pasaport;
 • diğer belgeler.

Eğer küçük bir çocuk üzerinde SNILS kayıt karar verirseniz, bir doğum sertifikası gerekir. vatandaşlık olmadan Yabancılar ve kişiler, aynı zamanda ülkedeki kalış yasallığını teyit eden bir belge gerekir.

pasaport ek olarak, gerekli olduğu veya yerine belge yalnızca belge - küçük profil. form yerinde verilecektir. Formu doldurun basit, baskı aşağıdaki veri yapmak gerekir:

 • isim ve soyadı;
 • zemin;
 • tarihi, doğum ay ve yıl;
 • kaydınız ve ikamet (farklıysa) yerin adresi;
 • pasaport ayrıntıları;
 • iletişim telefon numarası.

Ayrıca, formu doldurarak tarihini belirlemek ve bunu imzalamalıdır.

MFC SNILS

Ve başka nasıl sen SNILS alabilirim? Moskova ve Rusya'nın diğer şehirlerde, bu veya diğer konularda mediyatörlerdir özel fonksiyonlu merkezleri vardır. Evinizin yanında Emeklilik Fonu ile işbirliği anlaşması imzalamıştır MFC ise, tasarım SNILS orada erişilebilir. Ancak, böyle bir avantaj Rusya'nın can sadece vatandaşları yararlanmak. vatandaşlığı olmayan yabancılar ve bu, böyle bir ihtimal verilmemektedir.

Kayıt için SNILS MFC da anket formu doldurup bir kimlik belgesini eklemek yeterli olacaktır. Merkezin çalışanları bilgilerini kontrol ve Emeklilik Fonu'na kağıdı verecektir. RF Emeklilik Fonu personelinin üç hafta size emeklilik sigorta numarası ödüllendirme karar verecek sonra.

Nasıl internet üzerinden sigorta kartı almak için

Bugüne kadar, halkın büyük çoğunluğu değil monitörden bakarak, bilgisayar hakim ve çoğu zaman birçok bürokratik sorunları çözmek internet kullanımı var çok alışkın. Çevrimiçi kayıt çeşitli belgeler uzun norm ve şaşırtıcı değil olmuştur. Bu nedenle, birçok kişi SNILS Devlet hizmetleri veya herhangi bir diğer benzeri hizmet yoluyla nasıl sorusuna ilgileniyor. Bunu çok uygundur, kabul etmelisiniz: Siteye gitti birkaç düğmeleri tıklayarak kayıt - ve belge çanta içinde zaten var.

Ama bütün o kadar basit değil. kamu hizmetlerine gibi bir şekilde, SNILS imkansız olsun. Sadece kayıt için başvuru formunu indirip evde doldurabilirsiniz gosuslugi.ru sitesi. Bu sigortalı kişilerin kişisel hesaplar üzerindeki bilgilerin kesinlikle gizli olmasından kaynaklanmaktadır. Ve web'de maalesef vatandaşların kişisel verilerin kontrolsüz kullanımının çok yüksek olasılıktır. yetkilileri, yakın gelecekte söz ederken servisi mevcuttur çevrimiçi olacaktır.

kayıp durumunda ne yapmalı

Bir diğer önemli husus, vatandaşların ilgi alanları: nasıl SNILS kaybolmak ve herhangi bir kişisel bilgi değişip değişmediğini, belgeyi değiştirmek ister?

hepsi burada da çok basit. Belgenin kaybolması durumunda İnsan Kaynakları departmanı veya muhasebe departmanı onun şirketin ve ilgili bir uygulamayı ziyaret etmelidir. Sonra her şey katılımı olmadan gerçekleşecek. İşveren Emeklilik Fonu sorun hakkında bilgi edinin ve yinelenen bir SNILS verilecektir.

Eğer Rusya Federasyonu Emeklilik Fonu'na ve kendi başlarına başvurabilirler. Sadece açıklama yazmak ve 30 gün belgesini götürmek.

Eğer SNILS girilen verilerin herhangi birini değiştirmek veya bir hata tespit edilirse, "plastik" değişmek zorunda kalacaktır. Prosedür yeni bir belge almak için benzer ve aynı zamanda bir aydan fazla sürmez.

Yeni belgede sadece kişisel verileri değiştirmek unutmayın, ancak sertifika numarası değişmeden kalacaktır edin. HUD durması sahibinin ölüm anında etkiye sahip olmasına rağmen, veritabanı sigorta sayısı hala kaldırılmaz. Yani basitçe dışlanan aynı sayılarla iki kişi vardır.

Şimdi biliyoruz ki nereye ve nasıl SNILS almak ve bunu kolayca yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.