MaliSigorta

Sigorta formları

Birçok ironiyle sigorta bakın. Ve boşuna. vatandaşlara sunulan Sigorta hizmetleri, meydana gelen ve sefalet beklenmedik sorun yaşanması halinde tazminat sağlanması hayat çok daha kolaylaştırır. soru için: "Eğer sigorta kadarıyla" Ajanlar gülümseyerek cevap: "her şeyi itibaren". Gerçekten de onun sevdiği köpeği biten kendi yaşam ve iş kesinlikle her şeyi güvence altına alabilirsiniz.

: Sigorta formları iki ana yasa ayrılır gönüllü sigorta ve zorunlu.

en zorunlu başlayalım. Bu sigorta formdan reddetme imkansızdır. Burada başlatıcı halkın çıkarları gider belirli bir miktar yapmak için tüzel kişilerin ve bireylerin hem gerektiren bir durumdur. Örnek olarak - otobüs ya da tren için bilet: maliyet zaten sigortası dahildir. Allah korusun, varsa, yolda size ne olacak bir şey ile, sen taşıyıcıya şikayette yapabilir ve hasarı onarmak için, davanın incelemeden sonra, yükümlü olacak. Eh, bir bilet satın sizinle tutarın tamamı, "atış", yukarıda kamu yararına gidin. sigorta zorunlu formunun yardımıyla her bir sigorta durumunu ve bütün toplumu hem korur. İşte nesneler sigorta tam olarak bu tip olması sağlayan bir yasa çalışması; sorumluluk derecesi; (Görev ve tarafların haklarının listesiyle) standartlarına destek; tarife oranları zorunlu sigorta dahil ödemeler vb. hukuk belirler ve sigorta şirketleri.

Başka var sigorta bu formu ek olarak, gönüllü, hukuk belirlenen kurallara topluluk üyeleri arasında hasar kapalı bir düzendir. Burada Başlatanlar - fiziksel ve yasal, ekonomik varlıkları karşı karşıyadır. sosyal sigorta bu formu ana özelliği sigortacı ve korku arasındaki sözleşmenin gönüllü teyididir. Tipik olarak, aracı aralarında (aracı ya da madde) hareket eder. Tüm nüansları sigorta poliçesi yansıtılır. düzenleyici çerçeve sigorta mevzuatı oluşturulur. sigortacı tarafından geliştirilen Koşullar ve kurallar devlet denetiminde tarafından lisanslı olmalıdır.

zorunlu karşıt olarak gönüllü sigorta, ilk sırada yer alıyor, kesinlikle sonucuna anlaşmaya yansıtılması gerekir bazı terimlerin (sorumluluk sadece dönem için sigortacı aittir). Sadece yazılı ve sözleşme belli bir tutarın ödenmesine sonra yürürlüğe girer (sigorta primi). Unutulmamalıdır: ücretini ödemediği takdirde düzenli nakit katkıları (üç aylık, aylık) ve ilişkili uzun vadeli sigorta geçerli değildir. Özel sigorta, hem de mülkiyet sigortası, yasal (sivil) bir parçasıdır ve bir sözleşme yükümlülüğü içine girer. Sözleşmeye göre, bir tarafın katkıları belli bir miktar öder ve diğer - Gerektiğinde sigorta hizmetleri sağlamak zorundadır (sigorta iddiaları etkilerini telafi etmek).

Sigorta karşılıklı, anonim, kooperatif ve devlet olabilir.

sağlık sigortası özel formalar uygular ederek, amacını güden bu tıbbi yardım (yine göre, sigortalı olay) sağlamaktır. Yardım belediye ve eyalet sağlık sistemlerinin depolama ile sağlanmaktadır. sigortalı, sigorta şirketi olan ve sağlık tesisleri (klinikler, hastaneler, vs.) - sigorta Denekler.

Başka bağımsız sektör - Sigorta yangın, iki (gönüllü ve zorunlu devam eden işletmeler ve iş faaliyeti gösteren yabancı tüzel kişilere) temel formlarında gerçekleştirdi. sigorta koşulları ve prosedür yasa Federasyonu tarafından belirlenir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.