SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Endokrin hastalıkları: nedenleri, önleme, tedavi

Son yıllarda, tıp endokrin alan tüm hormonal belirtiler çeşitlilik ve insan vücudunun yaşam üzerindeki etkilerinin bilinciyle çok ciddi ilerleme kaydettiğini. Etkileyici araştırma sonuçları ve yenilikçi yöntemler artık başarılı yardımcı endokrin hastalıkları, çeşitli tedavi etmek için kullanılır. Oysa bu alanda bilinmeyen bir sürü hala var.

endokrin sistem , insan vücudunun normal işleyişi için son derece önemlidir. Bu üreme, genetik bilgilerin, immünolojik kontrolün değişiminin mekanizmasında önemli bir rol oynar. bütün organizma için geri dönüşü olmayan sonuçlara yol patolojik değişikliklere neden endokrin bozuklukları.

Günümüzde Klinik Endokrinoloji ufuklar sürekli arttırıyoruz. endokrin hastalıkları dayanmaktadır hormonal bozukluklar ve otoimmün patolojiler, çok sayıda artık bu tıp alanında geçerli olduğunu. Buna ek olarak, bu teknik sistem patolojik sendromların çeşitli hakkında tanındı, patojenez ilk aşama olan yakın karaciğer çeşitli işlevler ve diğer hayati organlara ihlal, hastalık (genellikle bulaşıcı), mide-bağırsak sistemi ile ilişkilidir.

Bu nedenle, endokrin bozuklukları genellikle diğer organ sistemlerinde patolojik bozukluklar ile ilişkili olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Şimdi tıp hızla bilginin sınırlarını bastırıyor. Şimdi bilinmektedir, örneğin, bazı durumlarda, akciğer ve karaciğer tümörlerinin kanser hücreleri, bir aşırı miktarda herhangi bir endokrin rahatsızlık neden olabilir az hormon aktif bileşikler, vazoprezin adrenokortikotropin, beta-endorfin salgılayamıyordu ve diğer bulunmaktadır.

Özellikle endokrin sistem modern genel olarak bilim ve tıbbın tüm başarıları ile en gizemli ve biraz vücudumuzda anlaşılan olmaya devam ediyor. Semptomlar ve bu sistemde bozukluklarının belirtileri benzer patogenezinde ile sık sık hasta, çeşitli tıbbi uzmanlık temsilcilerine çevirmek o kadar çeşitlidir. En yaygın hastalıklar günümüzde endokrinoloji tiroid bezi ve diyabet bulunmaktadır.

Önleme endokrin hastalıkları , biyolojik olarak aktif ve iyot içeren gıda katkı normal alımını kapsar. patolojinin bu tür temel belirtiler arasında tahsis edilir yorgunluk, ani kilo değişiklikleri, sık ve dramatik ruh hali, sürekli susuzluk, libido azalması ve bazı diğerleri.

Hastalık kural olarak endokrin bezlerinin, tedavinin temelinde, yetersiz aktivite kaynaklanıyorsa, bunun hormon replasman tedavisi. Aksi durumda, zaman patolojik doku çıkarmak için ameliyat gerekebilir, bu bezlerin aşırı aktivitesi vardır.

Ama her durumda, ilk belirtilerin tezahürü hemen bir uzman ilgili profilini başvurmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.