Gıda ve içecekAna yemek

Faydalı özellikleri ve kalori haşlanmış mercimek

Mercimek - Bu başarıyla ekili insanlar olmuşlardır eski ürünlerinden biridir. O Babil soylu, eski Mısır firavunları içinde yüksek itibara sahip ve sıradan insanlar, o her zaman et ve ekmek değiştirin. Bu ürünün kullanımından Faydaları mercimek olağan kullanımı sırasında lif, kaliteli protein, mineral ve vitaminlerin kaynağı olabilir o kadar büyüktür ki. Daha sonra açıklanan çeşitli avantajları vardır. Düşük yağlı, haşlanmış mercimek diyette o yeri doldurulamaz hale glisemik indeksi ve düşük kalorili bir iyi bir göstergedir.

mercimek çeşitleri

Bu bitki baklagil ailesi, hem de fasulye ve fıstık aittir. Birçok ülkede üretiliyor ve bu nedenle orada çeşitleri çoktur. Raflarda portakal, yeşil, siyah ve altın mercimek bulabilirsiniz. Renk ne olursa olsun besinlerin içeriğinin mükemmel bir performansa sahiptir. tanelerinin rengi tadı etkilemez. Yeşil mercimek biraz daha fazla lif ve protein içeren, ve diğer çeşitleri, bu göstergeler daha üstündür. Ama genel bu çok yararlı bir üründür. Her türün kendine ait ince belli bir tadı vardır. Kahverengi mercimek ağırlıklı çorbalarda kullanılır. Meyve yeşil salata haşlanmış. Kırmızı mercimek genellikle soslar ve püreler kullanılmaktadır.

Besin değeri ve kalori içeriği

Bu ürünün bir özelliğidir besinler mercimek büyük miktarda pratik olarak hiçbir yağ varlığı söyledi. 100 gramı 53 g karbonhidrat, 35 g protein, en fazla 2 g yağ, mineral madde 4.5 g, 4 g yağ ve 14 g su içeriyordu. Bu rakamlar, kültür bitkisine ve yetiştirme yöntemine bağlı olarak biraz değişebilir. Eğer hayvansal kökenli gıda yiyemem zaman Mercimek genellikle oruç sırasında kullanılır. Bu meyveler de et yerine ve temel vitaminler ve mineraller ile vücudun saturate. Kalori haşlanmış mercimek ve besin değeri biraz farklı olacaktır. Bu ürün 200 gram 18 g protein, 40 g karbonhidrat, şeker, 4 g, lif 15 gram ve 138 g ihtiva su. Kalori içeriği pişmiş mercimek, 200 g başına 230 Kcal var

yapı

Mercimek tüm baklagiller gibi fiber mükemmel bir doğal kaynak vardır. Onun kullanımı bu maddenin günlük norm ile bedenimizin değil, aynı zamanda, gastrointestinal kanalı normale Eğer iştah ve kilo kontrolü için, ve kabızlık ile sorunu çözmek için izin verir sadece. Mercimek - aynı zamanda bir olan protein kaynağıdır. Proteinler kas gelişimine yardımcı oldukları bilinmektedir. Bu vejetaryen menü bağlı olanlar için özellikle doğrudur. Protein ağırlıklı hayvansal kaynaklı besinlerde bulunur ve mercimek etleri için mükemmel bir alternatif olabilir. Vitaminlerin sayısına göre, aynı zamanda bir liderdir. Bu ürün, tiamin (B1 vitamini) ve folik asit (B6 vitamini) Özellikle bir çok. Beyin düzgün çalışması ve besleyici maddelerin vücut tarafından asimilasyon için gereklidirler. demir, potasyum, bakır ve magnezyum: mercimek bileşim ayrıca bazı mineralleri içerir. Potasyum o felç ve osteoporoz riskini azaltır, kalp kası için gereklidir. Magnezyum kemik gelişimi ve demir için gereklidir - anemiyi önlemek için. Bakır bir antioksidandır ve mutasyonlar karşı hücreleri korur. Ve pişmiş mercimek kalori içeriği çok düşük olduğunu göz önünde bulundurarak, bu rakamlara halel kullanılabilir.

mercimek yararları

Nedeniyle varlığına diyet lifi ait mercimek kan kolesterol düzeylerini azaltmaya yardımcı olur. emme işlemi yavaşlatır çözünür lif bloğu karbonhidratlar. Vücutta, şeker hastaları için önemli olan hiçbir keskin kan şekeri dalgalanmaları var. lif Büyük miktarda hızlı vücudu doyurmak için izin verir. Bu, bu ürünün yapımı yemekler doyurucu neden olmakla düşük kalorili. Bu özellik onların rakamları izliyor olanlar için yararlı olabilir ve bir diyete yapışır olacaktır. besinlerin çok sayıda metabolizmasını artırır. Yeme mercimek kan basıncını düşürür, sindirim geliştirir ve Alzheimer hastalığı, katarakt, diyabet veya osteoartrit gibi tehlikeli hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olur.

Kontrendikasyonlar

kullanışlı özelliklere sayısının yüksek olmasına rağmen, mercimek bazı kontrendikasyonları vardır. Birincisi, bu ürünün aşırı kullanımı gaza yol açabilirler. filtreleme üzerinde ek bir yük ve sıvının vücuttan çıkarılması olduğundan İkinci olarak, protein büyük miktarda böbrek hastalığına neden olabilir. potasyum büyük bir miktarı hiperkalemi gelişmesine neden olabilir. Hastalık ekstremitelerde ilgisizlik, yorgunluk, solunum problemleri ve uyuşma şeklinde kendini gösterir. Nedenle, herhangi bir diğer ürün prensip olarak bağnazlıklarını ulaşmadan önce, orta miktarda mercimek kullanmak gereklidir.

mercimek nasıl pişirilir

Bu ürün hazırlamak için çok basittir. Önce mercimek, yemek pişirmeyi kırmızı veya diğer renkler, iyice yıkayın ve enkaz kaldırmak için gereklidir. Çok uygun olduğu, önceden ıslatmak için gerekli değildir. bir kısım mercimek sıvı üç parçayı alın. Eğer kaynar su fasulyeleri koyarsanız, vitaminler daha nihai üründe kalır. su tekrar kaynamaya gelince, ateşi düşürür. Eğer bir ufalanan mercimek, örneğin, bir salata hazırlamak gerekiyorsa, o zaman yaklaşık 5-10 dakika pişirin gerekir. Eğer yumuşak doku gerekirse, uzun kaynatın gerekir. mercimek yemek nasıl bilerek, kırmızı, çok harika yemekler pişirilebilir.

ezilmiş mercimek

Bu en kolay tarifi. Mercimek püresi zaten pişmiş tahıllar hazırlanır. Bunlar zeytin veya diğer yağ ve tuz bir kaşık ekleyin. Bütün bunlar bir blender kullanarak bir püre haline dönüşür. İsteğe bağlı olarak, sarımsak veya otlar ve baharatlar ekleyebilirsiniz. püre havayı teslim etmek için orijinal ürünün pişirme süresini artırmak gerekir.

krem

mercimek Kremalı kullanışlı değil aynı zamanda lezzetli sadece çıkıyor. tanelerinin 100 gram hazırlanması için sarımsak iki diş, soğan bir küçük baş, un, bir yumurta, kızarmış ekmek, tereyağı, tuz ve biber 10 gram alır. , Mercimek kaynatın buna doğranmış soğan ve sarımsak ekleyin ve yapılması kadar bir tabak getir. Daha sonra bir elek yoluyla silin. Yani mercimek çorbası ihale açın. Daha sonra hafifçe, tereyağı bitkisel un kızartılmış tuz ve baharat eklenmesi ve mercimek pişirme kalan suyu veya et suyu seyreltilmiştir. kızarmış ekmek parçaları ve kıyılmış yumurta ile bu yemeğin servis edin. Mercimek çorbası, kalori içeriği çok düşük diyet yiyecek için uygun olacaktır. Diyet mercimek kullanın ve besin vücudunuza sulanacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.