ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl bahar güzelliği zevk sonbaharda lale dikmek?

Nasıl böyle lale olarak inanılmaz bitkiler benziyordu! Sonuçta, bu güzel çiçeğin hayatının en soğuk sezonunda tutulur. lale toprak yüzeyi elde ampul, aktif büyüme ve fide yaprakları başlar iniş andan itibaren, düşer. Bu durum büyük bir bitki tüm kış geçirir olduğu içinde Ve öyle. Parlak güneş ışınları zevk tüm diğer çiçekler, bitki, atıl hale geldiğinde Ve sıcak sezonunda, anne ampul içinde bu süre zarfında yeni bir tomurcuk oluşumu başlar.

Nasıl sonbaharda lale dikmek ve hata yapmaz?

Muhtemelen en az bir kez bu bitki bir tür güzellik veya başka tarafından cazip değil ve soğanı kendi mucizesi üzerinde büyümeye deneyin vermedi herhangi bir kişinin yere. Ama sadece birkaç ile, mevcut durumda iyi şanslar bulmak başardık. Sürekli sonbaharda lale bitki nasıl düşünmeye, ancak bu soru doğru cevabı bulamadık, aynı hataları yaptığını ve istenilen sonucu ulaşmaz. Sonunda, onlar sadece lale hayran bir zevk şımartmak. Ama, sizi ve bu şaşırtıcı bitki kompleksinin tarım uygulamaları hiçbir şey anlarsanız mevcut değildir ve ıslahının bütün sırları, öncelikle tipik bir temsilcisi biyoloji bilgiye dayalı ampul çiçek.

sonbahar gibi dikim laleler değil mi?

Başlamadan önce çiçek dikimi, onlar için en uygun koşulları yaratmak gerekir: yeri tamamen soğuk rüzgarlardan korunmuş ve iyi aydınlatılmış olması. Güneş çok düşükse, bitki bitkilerin tamamı dış form üzerinde bir olumsuz etki eğrileri sapları çekip hale gelecektir. Mineral besinlerin belirli rezerv biriktirmek basitçe mümkün değildir ampuller gölgesinde. Ama rüzgarın dikim yürüyen sadece anlamlı çiçeklenme zamanı azaltır, fakat kokulu mucize kırabilir.

Nasıl lale dikmek kış gelmeden ve çiçeklenme için bütün şartları gözlemlemek için?

10 santigrat derece - ampullerin hızlandırılması için en uygun sıcaklık 6'dır. Köklerin yüksek veya daha düşük değerler daha kötü geliştirirseniz. sıcaklık 15 cm derinlikteki toprağın 9 derece düşmeye oysa Bu bağlamda, bitki, dikilmiş olmalıdır. Orta Ekim - köklenme süreci yaklaşık 3 hafta sürer ve kış başlamadan önce sona ermelidir çünkü bu, iniş son dönemidir. diğerlerinden daha erken çiçeklenme başlar Çeşitler, daha önce bir kaç hafta dikmek gerekir.

erken ilkbaharda çekici memnun şekilde nasıl sonbaharda lale dikmek?

Bu bireysel bol çeşitli hastalıkların önlenmesi için, ampuller birkaç saat potasyum permanganat,% 0.15 çözelti dayanabilmelidir. nem kök sisteminin gelişmesini teşvik çünkü Bundan sonra, bunlar, toprakta ekilir. satır ve koltuk derinlemesine Mesafe o boyutu daha büyük olduğundan, daha çok besin gerekecektir, ampullerin büyüklüğüne doğrudan bağlıdır. 15 cm kalınlığındaki - - 2-çaplı bombeli tohum olarak temelde iniş derinliği için büyük baş tarafın 3 yüksekliği, olarak tanımlanır. Bu dikim bitkiler devresi, basit değişebilir - iniş yoğunluğu şeması uygundur: için küçük - 70 metre kare başına parçaları ve büyük ampuller - metre kare başına yaklaşık 50 adettir.

Bu yazıda, sonbaharda lale bitki nasıl bahsetmiştim. Şimdi tüm istekli bağlıdır ve bu güzel bitkilerin bahar çiçekli zevk arzusu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.