ÇirkinlikBahçıvanlık

Ne zaman kış soğan dikmek

Binden fazla yıl önce, soğan İran, Türkmenistan ve Afganistan'da yetiştirilmektedir. kültür kök sisteminin derinliği belirlenir dağ yamaçlarında, üzerinde yerleştirilmişti. Yeryüzünde küçük bir katman üzerinde hayatta kalmak için yeteneği ile, yay zaman eksikliği nem uykuda kalma yeteneğini geliştirmiştir. hasar ve kurutma itibaren kuru ölçekler korur.

Şu anda kültürü olarak yaygın soğan. O ekimi için bir kaprisli olarak kabul edilir. Hava kuru ise, soğan okları atmak başlar ve ıslak eğer - çürüklüğü. Ama bahçıvanlar bunu büyümeye nasıl geldi. Soğan kışın dikilmiş olmalıdır.

Soğan setleri: nasıl seçilir

ampul boyutu kategorisini belirleyen: İlk - ampul 1-1,5 cm çapı; İkinci - 1.5-3 cm; Üçüncü - 3 cm'den daha fazla; ovsyuzhka - Birinci kategori veya sevok ovsyuzhku daha iyi kullanmak kış dikim için en az 1 cm çap .. Neden? Yay kuru saklanmaz kadar ampul, bir kural olarak, boyutları küçük olan. Kışın soğan toprağa ekilen eğer nedenle daha iyidir. Burada mükemmel perezimuet edilir ve Temmuz aylarında iyi bir hasat verecektir.

Soğan, ikinci ve üçüncü kategoriler, yani büyük, buna yön veren, kışın bitki daha iyi değil. büyüyen kış soğan çaprazlama ile elde edilen özel çeşitleri ve melezleri kullanmak için, ampuller oluşturan ve yön vermek yeteneğine sahiptir.

Kışlık soğan Popüler çeşitleri

Her Sahibi o soğan çeşitli istediğini seçer. seçim bu kültürden bekliyoruz sonucuna bağlıdır. Bu nedenle, kış çeşitleri set soğan bilmek gereklidir.

 • Bu çeşidin popülaritesi erken olgunlaşma nedeniyle - Stuttgarter Risen. Büyük yoğun Ampul kültür ploskookrugloy formları, iyi korunmuş ve bol miktarda verecek olan, keskin bir tadı var.
 • Centurion - high-end marka. Küçük oklar iyi kötü değil, korunmuş, yüksek verim vardır. aynı boyutta ampuller dış saran tabaka, kuru ölçeklerinde. kök bölgesine de bir taban plakası bulunur.
 • Shakespeare - erkenci, küçük atıcı, bakımlı, koyu sarı büyük ampuller vardır. Eti beyaz ve suludur. çok yoğun Scales.
 • Radar - Bu tür sadece taze yiyebilirsiniz. Bu tsvetushnosti çünkü depolama için uygun değildir.

 • Baron de kış dikim için mükemmeldir. Erken olgunlaşır ve diğer çeşitleri daha fazla C vitamini içerir. ampuller ve keskin tat büyük boyutta ile karakterizedir. Taze Özellikle iyi.

dikim için toprak nasıl hazırlanır

Su yükselmedeğini kar yayı erime kalmaması, bir drenaj yağmur suyu içeren iyi aydınlatılmış bir yerde seçilen kış soğanı, koymak için. . Bir metre ve 20 cm yükseklikte bir yatak genişliğini yapmak bunun büyümüş bitki onu saflaştırılır. Salatalık, domates veya patates büyüdü bir yerde soğan dikmek iyidir.

Eh toprağı dezenfekte. Su bir kova ile bu amaçla, uygun bir göztaşı, 1 çorba kaşığı fazla yerleştirilir. kaşık. Bu çözüm, bir yatak üzerinde dökülür. soğan setleri büyük yapılmış için, toprakta sağlam ampulleri humus, torf, süperfosfat ve çiçek yatak gübrelerle kazdık yapmak gerekir.

soğan ekmek için zaman

Kışlık soğan dikimi mümkün ortası Temmuz-Ağustos hasat ateş yapar. Ekim - dönemini ekim. Ampüller şiddetli soğuğunda önce kök salmaya izin verilmelidir.

Erken ekim sevok soğuk önce çimlenemez için bu tür bitkilerin kış kalıp aktaracaktır. Ne zaman kış soğan dikmek? Bunu ekim kesin tarihini söyleyecektir, hava bakmak gerekir. Geçici olarak bu ayın ortasında olacak.

soğan seti Dikim kışın

Tüm bahçıvanlar zaman bitki kış soğan can zaman arıyoruz. Önce dikim malzemesi hazırlamak için gereklidir. Onun tür dışarı. Sen en basit şekilde yapabilirsiniz. Karton çapı 1 cm uzun delik ve bir elek tohum ile elenir. deliklerden geçirilen olanlar uygundur.

Sonra toprağı hazırlamak hizalamak ve çiçek yatak mühür ekim için. Daha sonra, tüm uzunluğu boyunca oluklar, derin beş santimetre ve 15 cm aralıklı, sığ yapılır. İyi düzgün 2-3 cm derinliğe gömülmüş olan 3-4 cm. Sevok bir mesafede oluğa ekilmiş tohumları kurutuldu ve daha sonra yavaşça turba ve humus ile karıştırılmış uykuya toprak düşer. Soğan daha büyük bir derinlik dikmek Eğer ampuller büyümek ve ölemez. Onlar sadece bu güç yok. Kışlık soğan dikimi zaman ve sabır ister.

donma Soğan dan nasıl korursunuz

iyi kış soğuğunda dayandı ve bahar kuvvetli fide verdi sevok için, toprak malç veya turba Humus gizlemek gerekir. Yani nemi tutmak, tohumlar iyice yerleşmiş bulunmaktadır. şiddetli soğuğunda başlangıcı ile nestle yaprakları ve saman tohum yatağı. Kar düştüğünde Ve, dur. Düzgün dikilmiş ve Onion gizlemek için zaman ise yaz ikinci ayında kış soğan yemeye zaten mümkündür.

Kar erir ve toprak çözülmüş İlkbaharda, o bahçe malç kaldırmak için gereklidir. fideler filiz ve yaprakları ilk görünür sonra gübre ve kanatlı hayvan altlığı gübre sıvı çözümünü yapmak.

Kışın Soğan: Bazı bakım gereklidir

Yay fidelerinin başlangıcı ile filiz ve hızla büyümeye başlar. Ama yalnız değildir. daha iddiasız Yabancı otlar, her zaman bir yeri vardır ve onlarla Kavgaya gerek. Bu zamanda, gevşetmek ve satırlar arasında ayıklanması gerekir.

Toprak nem genellikle düşme depolanır. Bu hasat öncesi büyümenin yay için yeterlidir. Ama bazen bu ayda sıcak hava dalgasından daha değerlidir ve toprak kurur. Sonra yaz sezonu boyunca birkaç kez sulamak gerekir. Kış soğan zamanki gibi aynı dikkat gerektirir. oklar görünüyorsa, tohum toplanması için bir kaç parça bırakın ve diğer kaldırın.

Zararlılar soğan: Onlarla nasıl başa

Kış soğan sineği soğan hasarlı. Eğer bütün ürünleri yok senin iniş olsun, bu, tehlikeli bir zararlıdır. görünümü bir işareti beyaz renk larva bulunmaktadır. Onları yeme, ampuller içinde çevrilmişti. Yetişkin böceklerin olağan sineğe çok benzer.

Soğuk hava başlangıcı mayıs ortası üç yavrular verir içinde Öyle görünüyor. doğurganlık can sadece kuru hava azaltın. soğan bitkileri etkilenmez için, korumak için file ile bunları kapsayabilir. Zararlı koku kadife çiçeği ve nergis engeller. Bu nedenle bahar ait obsadite yatak nerede kış soğanı, bu renkleri büyüyor. Sen pelin ve solucan otu bitki özü püskürten.

soğan hastalıkları: onlara karşı savaşmak

mantar etkilenen tarım teknoloji bilgisi gerektiren Kış soğan ekimi.

 • Pas - bunlardan biri. yapraklar üzerinde küçük sarı lekeler yaz ortasında gelen görünür. Hastalığın gelişimi ve yayılması için en iyi ortamı sıcak ve nemli bir hava.
 • Gri çürüklüğü genellikle hasat sırasında meydana gelir. Depolama soğan döşeme önce de kurutulmalıdır. Ham çürüyecek.
 • Tohum ve ampuller onları Bütün kış saklanan ve genellikle yanlış olduğunda külleme, bulaşmış. Hava sıcak ve nemli ise, enfeksiyon soğan ekim tüm vurabiliyor. Hastalık bitkilerin imhasını tamamlamak üzere boyutunda artış gri nokta ile uzatılabilir belirleyin.

Mantar hastalığı önlemek için, iyi havalandırılmış olduğundan alan ve soğan depolama bitkisel ürünlerin ekim dönüşümlü olması gerekir.

kış Dikim: avantajları nelerdir

 • kışın soğan setlerini tutmak gerek yok.
 • küçük dikim materyali itibaren büyük ampuller büyür.
 • ok serbest etmez bakım gerektirmez Kış soğan ekimi.
 • Bow erken olgunlaşır ve uzun süre saklanır.
 • Hasta ve zayıf bitkileri kışın dondurma olarak Ampüller, sağlıklı büyür. Fotoğrafta açıkça görülebilir kış soğan olduğunu.

 • Bu kültür kontaminasyonu soğan sineği daha az maruz kalır.
 • Bu karaya az zaman alır.
 • Aile bütçesi kazanır - Soğan sonbahar ucuz.

büyüyen kış soğan başarısızlık nedeni ne olabilir

 • Baharda yataklarında su tutma. Bu su basması ampuller yol açar.
 • Topraktaki tohumların Derin yerleştirme.
 • Erken ekim Seva. Bu donlarından önce ampullerin filizlenmesi yol açar.
 • Kötü toprak malç, tekrar çözme ve ampuller donmasına yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.