Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Olimpiyatlar 2022: nasıl ve nerede yapılacaktır

Küresel spor olayı - Kış Olimpiyatları 2022 - Uzun süren tartışmaların zaten konu. Dünyada birçok kişi endişelendiren asıl soru: "hepsi aynıdır bu büyük hareket olacak ve hangi oy kazanan planlar?"

Olimpiyat Oyunları 2022

Olimpiyatları 2022 Kış Olimpiyatları tarihinde üst üste yirmi dördüncü olacak. Bu 2022/02/20 yıllık 4.02 arasında gerçekleşecek. o yürütmek için daha iyi olduğu sorusu, uzun süre tartışıldı.

Olimpiyatlara 2022 adayları

2012 yılında, IOC 2022 Olimpiyatları için başvuruları alarak adayların başlattığını açıkladı. Kış Olimpiyatları almaya arzusunu dile kim birinci biri haline Kazakistan'ın başkenti. Orada yedi aday olmalarına karşın Kazak metropol finallerden önce yarışma dışı bırakılan ve Soçi'deki Rus şehir kazandı ve başarıyla Olimpiyat Oyunları'na tuttuğunda Almatı önceki, 2014 yılında olimpiyatlara ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunmuştur. Çin'in başkenti biraz sonra da Olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya başvurdu.

Pekin ve Almatı yanında bir aday ileri sürülen, ancak daha sonra oylama çekildi:

1. Münih. Kasım ayında, Münih kamu 2022 yılında Olimpiyatları tutma fikri destek vermedi ve Alman tarafı katılmayı reddetti.

2. Davos. İsviçre vatandaşı da referandum sonucunu uygulamama karar verdik.

son anda 3. Barselona o Olimpiyatları-2022 alamayacağımızı karar verdi.

4. Stockholm. İl İsveç 2022 yılında Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazır olmadığını karar verdi.

5. Krakow. Polonya'da 2014 yılının Mayıs ayında bir oylama Olimpiyatları konuda alındı. Sonuç - Uygulamanın reddi.

6. Lions. Ukrayna ülkede siyasi ve ekonomik istikrarsızlık ile bağlantılı olarak, daha sonra Olimpiyat 2026 adaylığını aday gösterme kararı aldı.

7. Oslo. Norveçli sermaye finallere yarışmacının biri haline ancak hükümetin krallığı mali teminat isteksizlik söz konusu çünkü Ekim 2014'ten, istek çekildi etti.

oylama süreci

Sonuç olarak, başvuranların aralığı minimuma aşağı yürütmek ve sadece Çin ve Kazakistan sermaye vardı. oy Böyle bir durum daha olmayacak sadece 2 uzun zaman önce meydan okuyan, IOC böylece gelmeden önce, ben önlemlerin bir sonraki dizi almaya karar Böyle:

 • toplam maliyeti optimize etmek için;
 • daha kesin bir uygulama işlemi yapmak;
 • rekabeti ve kentsel altyapı gelişimi için kullanılacak olanlara sağlamak için derhal uygulanacak olanlar bölüşmelerine;
 • Doğal kaynaklar saygı sağlanması;
 • sporcuların "saflık" için mücadele etmek.

oylama Pekin ve Almatı başlamadan önce tüm güçlü ve Olimpiyatları zayıflıkların aydınlatma ile bir kısa film sunuldu. Bundan sonra, elektronik oylama başladı. Ama en zamansız bir anda biz sistemi 2022 Olimpiyat Oyunları Çin başkentinde düzenlenecek olacağını tanındı hangi bir sonucu olarak, başarısız oldu ve yeniden oyu başladığını açıkladı. Oylarda boşluk az - 40 oya karşılık 44.

Pekin ve Almatı

Nerede olacak Olimpiyat Oyunları 2022 - Pekin veya Kazakistan'ın başkenti? Pekin Şehir - - Kış Olimpiyatları düzenlenecek Kuala Lumpur Uluslararası Olimpiyat Komitesi oyu Temmuz 2015 sonunda, Çin'in başkenti tanındı.

En ilginci, Çin'in sermaye yıllar alacak Olimpiyat Oyunları, ve sonra Kış Olimpiyatları tarihinde ilk olacak.

Pekin 2022 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmayı planlıyor

yıl ev sahipliği yapacak Olimpiyatları 2022 - zaten bilinen, ancak Olimpiyat Oyunları için hazır Pekin'de ilginç edilir.

Kış başvurusu ait Olimpiyatları başkenti Çin 6 olmak üzere 12 spor tesisi, hazırlandığını duyurdu - gerçekten var olan bir spor tesisleri günümüz zamanında ve 6 yakın gelecekte sıfırdan inşa edilecek. Olimpiyat Oyunları 2022 Pekin, aynı zamanda Yanqing ve Chzhanzyakou alanında sadece gerçekleşecek.

Yanqing alan Çin Seddi'nin yakın Pekin eteklerinde ve rahat ulaşım kavşak ve zengin turizm kaynakları, üst seviye tatil sahiptir.

Pekin, uluslararası bir metropol olan mülkiyet geniş bir yelpazede sunmaktadır: Dünya standartlarında değerlendirmesi, şık ve konforlu, ekonomik otel, zarif geleneksel Çin misafirhaneler ve farklı stilleri tatil ile yıldızlı oteller, bu nedenle Çin'in başkenti IOC gereksinimlerini karşılar.

Olimpiyatlar-2022, Pekin faydaları

Almatı 2014 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak seçildi sonra, o onun güçlü yönlerinden tüm geliştirmek değil, aynı zamanda eksiklikleri gidermek için sadece oldu. Örneğin, büyük ölçekli etkinlikler düzenleyerek deneyim eksikliği. Son yıllarda, Kazakistan'ın başkenti sadece Asya Kış Oyunları düzenledi değil, bu yüzden çok başarılı, dahası, hokey dünya şampiyonluğu ve diğer küçük ölçekli spor etkinlikleri aldı etmedi. 2017 yılında Kazakistan'ın başkenti Dünya Üniversite Kış ev sahipliği yapacak.

2022 Olimpiyatları Pekin'de düzenlenen Yani, eğer PRC sermaye kendi umutları ve faydaları vardır:

 • kentsel altyapı geliştirilmiş;
 • 6 hazır ve 3 yapılı spor tesisi;
 • Yarışma alanı bağlayan yüksek hızlı demiryolu, kullanılabilirliği;
 • Olimpiyat Köyü plan üzerinde birbirine yakın yer alacaktır;
 • Pekin binaları ve spor tesisleri inşa ekolojik yolunu geliştirmeye devam edecek;
 • Birçok spor ve tüm katılımcıların ve taraftarların yerler için konut tesislerin varlığı;
 • 2008 yılının Olimpiyat Oyunlarında deneyim.

Kış Olimpiyatları Pekin 2022: riskler

pek çok avantajı ile birlikte, elimine edilemez önemli dezavantajları ve riskleri de vardır:

 • Yapay kar örtüsü kullanımı;
 • plan üzerinde atlama Chzhanzyakou alanında gerçekleşecek ve bunun için şehrin yaklaşık 400 sakinleri taşımak gerekir;
 • Hava kirliliği sorunu bölgedeki önemini artırarak kazanıyor;
 • kar örtüsü sağlayan rezervuar su önemli alımını gerektirir;
 • Yanqin alan spor tesisleri ulusal tabiatı yakınında yer alacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.