ÇirkinlikInşaat

Plastik boru montajı

Plastik boruların bağlantısı, hızlı bir şekilde bir su borusu kurmanın güvenilir ve kolay bir yoludur . Bu tür borular dayanıklılık, bakır boru ömrü ve mukavemet açısından plastik olmasına rağmen, eski tekniğin basitliği ve orta maliyet nedeniyle eski su tedarik sistemlerinin değiştirilmesi için erişilebilir bir malzeme olmaya devam ediyorlar.

Plastik boruların üretimi için, özellikle dayanıklı bir plastik kullanılır, deforme olmaz, yok edilemez. Bu malzeme suyun kimyasal bileşimini etkileyemez, tuz oluşumlarına direnebilir, paslanamaz. Bir takım modern plastiklerin yüksek sıcaklıklı ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmasına rağmen, plastik boruların montajı ısıtma sistemleri için yapılmamalıdır.

Şu anda, farklı malzemelerden yapılmış plastik borular satışa sunuluyor. En popüler olarak polipropilen, polietilen ve polivinil klorür tanımlanabilir. Farklı plastiklerden yapılmış borular bağlantı için farklı teknolojiler gerektirir. Plastik boruların montajına başlamadan önce yaklaşan kablo tesisatının konfigürasyonunu belirlemeniz ve ayrıca farklı uzunluklarda boru ve gerekli sayıda bağlantı elemanı hazırlamanız gerekir. Özel ekipmanlara ek olarak, boruların birleştirilmesi için bir bant ölçüsü, paçavralar, işaretleyiciler ve benzerleri gerekir. Plastik boruların montajı çeşitli yüzeylerdeki boruları barındırmak için çeşitli braketler ve demirbaşlar kullanılarak yapılır. Bağlantı elemanları, borunun yatay mı dikey mi olduğuna bağlı olarak seçilir. Plastik boruların montajı, uygun bir konfigürasyona imkân verecek şekilde kavisler ile yapılabilir. Eğilme sürecinde ölçüyü gözlemlemelisiniz, çünkü boru çatlayabilir veya patlayabilir. Plastik özellikleri boru üretimi için hangi marka plastik kullanıldığına bağlıdır.

Plastik boruların polietilenden yerleştirilmesinin duvara yakın olmamalı, bunlar arasındaki mesafe ile yüzey arasında en az iki santimetre tutmaya değer olduğu söylenebilir. Sistemi hesaplarken, bir telafi edici halka sağlamak için sistemde önemli olan farklı sıcaklık rejimlerinin etkisi altında plastiklerin doğrusal genişlemesinin özelliklerine bakmak gerekir. Plastik boruların kendine lehimlenmesi işlemi karmaşık değildir, ancak yapılan hataların düzeltilmesine imkânsız olacağından, her şeyin doğru ve doğru bir şekilde yapılması gerektiğini unutmamak gerekir.

Pişirme işlemi, makas kullanılarak gerçekleştirilirken, polipropilen boruların füzyon kaynağı için özel olarak tasarlanmış bir kaynak seti ile yapılır. Bütün bunlar dört temel adımla yapılır: kesme; ısıtıcı; bileşik; Soğutma.

Plastik boruların montajı, özel bir agresif tutkal kullanılarak yapılan "soğuk" kaynakla yapılabilir. Borular kaynak için olduğu gibi kesilmeli ve hazırlanmalıdır. Tutkal her iki parçaya da uygulanmalıdır, daha sonra 15 saniye boyunca hızlı bir şekilde bağlanmalı ve bastırılmalıdır. Sistem, bir saatten biraz fazla bir sürede tamamen hareketsiz durumda olmalı ve bundan sonra su ile beslenmelidir. Böyle bir bağlantının gücü, kaynağa göre daha düşük değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.