Kendini yetiştirmePsikoloji

Mowgli sendromu. hayvanlar tarafından yetiştirilir çocuklar. Çocuklar Mowgli

Mowgli Kipling tarafından icat popüler bir karakterdir. Uzun bir süre bu kahraman kitaplar ve film taraftarların hem hayranlarını sevindirmeye devam ediyor. Mowgli bir sadece bir masal orman olma, güzellik, zeka ve cömertlik temsil çünkü bu garip bir şey yoktur.

Başka oldukça iyi bilinen bir karakter, yetiştirilen maymunlar vardır. Bu, elbette, biz Tarzan bahsediyoruz. Kitaba göre, o topluma entegre değil, aynı zamanda başarılı bir evlenme sadece başardı. Bu hayvan alışkanlıkları neredeyse tamamen kayboldu.

gerçek dünyada herhangi masallar yer var mı?

Doğal olarak, hikaye onlar macera dünyasına götürdü ve karakterleri herhangi koşullarda, herhangi bir ülkede yerini bulması inanmak yapılmış, nefes kesici, oldukça çekici görünüyor. Ama gerçekte, o kadar güzel değil görünüyor. Bir çocuk, yetiştirilen hayvanlar, zaman adamla büyüdüğünde, bu tür durumlar vardır olmamıştı. O Mowgli sendromu geliştirmeye başlayacaklardır.

Hastalığın temel özellikleri

Bir yer imi belli işlevleri olduğunda insanların Gelişimi, belirli sınırlar ile karakterizedir. Konuşma eğitimi, ebeveynler, dik duruş ve daha taklidi. Çocuk tüm bu öğrenemeyeceklerdir zaman yeterince yaşlı Ve o, yapmaz. Ve gerçek Mowgli pek insan konuşmasını öğrenmek, o dört ayak üzerinde yürümeye başlar. Ve toplumun ahlaki ilkeler, o bunuanlayamaz.

Yani bir araç Mowgli sendromu altında? İnsan toplumunda eğitimli olmayan kişiler tarafından sahip özellikler ve bir dizi seçenek söz ediyoruz. Bu konuşma yeteneği ve insanların neden olduğu korku ve tablo kalemlerinin tanınmaması, vb. N.

Tabii ki, "insan bebek", yetiştirilen hayvanlar konuşma taklit etmek öğretilen veya davranış insanların doğasında vardır edilebilir. Ama Mowgli sendromu hepsi sıradan tren yapar. Tabii ki, bu 12-13 yaşından önce dönmek istiyorsa çocuk, yapabiliyor topluma uyum sağlama. Ancak, yine de ruhsal bozukluğu muzdarip olacaktır.

Bir olayda, bir çocuk köpeği getirdi. Zamanla, kız konuşmaya öğrendik ama bu kendini düşünmeye bir kişinin haline gelmez. Ona göre, bu sadece bir köpekti ve insan topluma ait değildi. Çocukların daha hissetmeye başlıyor kişilere ulaşmak, hayvanları kaldırdı çünkü Mowgli sendromu bazen ölüme götüren kültür şoku, sadece fizyolojik değil.

Uzmanlar hikayeleri çok sayıda "genç erkekler" ve kamuya bilinen bunlardan sadece küçük bir kısmını biliyoruz. Bu yorum en ünlü çocuk Mowgli'yi dikkate alınacaktır.

Nijerya'dan Boy şempanzelerin

1996 yılında, Nijerya ormanlarında oğlan Bello bulunmuştur. Doğru yaşını belirlemek zor oldu, ama uzmanların varsayımlara 2 yıllık çocuk çevirdi. Fiziksel ve zihinsel doğanın sokak çocuğu sapmalar bulundu. Muhtemelen bu nedenle, ve ormanda bırakıldı. Doğal olarak, o kendileri için ayağa olamazdı, ama şempanzeler sadece ona zarar değil, aynı zamanda ailesini aldı.

diğer birçok yabani çocuk gibi, Bello adlı bir çocuk, hayvan alışkanlıkları devralan maymunlar gibi yürümeye başladı. oğlan terk edilmiş çocuklar için yatılı okulda bulunduğunda Yaygın hikaye 2002 yılında oldu. İlk başta, sık sık, savaşmış koşu ve atlama, çeşitli şeyler attı. Ancak, zaman içinde, daha sakin olur, ancak konuşma asla öğrendim. 2005 yılında, Bello bilinmeyen nedenlerle ölmüştü.

Rusya'dan Boy kuş

Mowgli sendromu kendisi birçok ülkede hissedilen yaptı. istisna ve Rusya mı. 2008 yılında, altı yıllık bir oğlan Volgograd'daki bulunmuştur. İnsan konuşma ona tanıdık değildi, onun yerine sokak çocuğu şekilde daraltılmış. onun arkadaşı papağan aracılığıyla satın aldı Bu beceri. Boy Vaney Yudinym adını verdi.

Fiziksel adam incitmedi unutulmamalıdır. Ancak, o mümkün değildi insanlarla temas gidin. Vania ellerini kullanarak duygularını ifade etmek, kuş tavır vardı. Uzun bir süredir, adam annesinin kuşlar yaşadığı odası, bırakmadan, yaşamış olduğu gerçeğiyle bağlandı.

Olsa oğlan annesiyle yaşıyordu, ama, sosyal hizmet uzmanları göre, o sadece onunla konuşmadım, ama başka bir tüylü hayvan olarak kabul edilir. Mevcut aşamada, adam psikolojik bakım merkezinde yer almaktadır. Uzmanlar geri kuş dünyadan getirmek için çalışıyoruz.

kurtlar tarafından büyütüldü oğlan

1867 yılında, Hint avcılar 6 yaşındaki bir çocuk bulunmuştur. Bu kurt sürüsü yaşadığı bir mağarada oldu. yani hayvanlar gibi, dört ayak üzerinde çalışan, foundling adlandırılan Dean Sanichar. Adam tedavisi için çalıştı, ama o günlerde hiçbir ilgili sadece fonlar, aynı zamanda verimli yöntemler vardı.

İlk "İnsan bebek" çiğ et yeme, o, bulaşıkları reddetti elbiselerini yırtmak çalıştı. Zamanla, o pişmiş yemek yemeye başladı. Ama konuşma asla öğrendim.

Kız-kurt

1920 yılında Hindistan'da, kurt ininde Amala ve Kamala bulundu. İlk 1,5 yıl oldu ve ikinci zaten 8 yaşındadır. kızın hayatının çoğu kurtlar tarafından gündeme getirildi. birlikte olduklarını, ancak yaş farkı yeterince anlamlıdır çünkü uzmanlar, kendi kardeşlerini dikkate almadı rağmen. Sadece farklı zamanlarda aynı yerde bıraktı.

Feral çocuklar yeterince ilginç durumları tespit edilmiştir. O zaman köy kurtlarla yaşayan iki hayaletsi konusunda yaygın söylentiler oldu. Korkmuş sakinleri papaza yardım için geldi. O kurt bekledi ve hayvanlar yetiştirilir çocuklar keşfedildi kendi inine, içine baktı bırakarak mağara yakınında saklanıyordu.

Rahibin açıklamasına göre, kızlar dört ayak üzerinde münhasıran çalışan "kafa kafaya iğrenç yaratıklar" olduğunu ve herhangi bir insan özelliklerini yoktu. böyle çocukların adaptasyon hiç deneyimi yoktu olsa da, kendisiyle birlikte götürdü.

Amala ve Kamala birlikte uyurken, onlar sadece çiğ et ve genellikle uludu, aşınma yemeyi reddetti. başaramadılar dik elinde eklemleri ile tendonlar fiziksel deformasyon sonucu kısalarak şekilde, yürü. insanlar kızlar görüşmeyi reddetmesi ile geri ormana gitmeye çalışırken.

Bir süre sonra Amala çünkü Kamala derin yas girdi ne, öldü ve hatta ilk kez ağladı. Rahip öleceğini düşünüyordu, bu yüzden bunun üzerinde çalışıyoruz daha aktif hale geldi. Sonuç olarak, en azından biraz, ama Kamala yürümek ve hatta birkaç kelime öğrenmek öğrendik. Ama 1929 yılında, o nedeniyle böbrek yetmezliği nedeniyle kaybedildi.

Çocuklar köpekleri kadar getirdi

Madina üç yaşından uzmanlar tarafından keşfedilmiştir. O insanları ve köpekleri değil büyüdü. Madina o kelimelerin bazıları bildiği halde, havlayan tercih etti. Bir anket hem zihinsel hem de fiziksel olarak tam tanındıktan sonra Kız bulundu. Bir kızın köpek hala insan toplumunda hayatın normale dönmesi için bir şansı var bu nedenle içindir.

Başka benzer bir hikaye 1991 yılında Ukrayna'da meydana geldi. Ebeveynler o köpekler tarafından çevrili 5 yıllık bir süre, büyümüş bir köpek kulübesi, içinde üç yaşında kızı Oksana bıraktı. Bu bağlamda, bu hayvanların davranışlarını benimsemiş, o dört ayak üzerinde münhasıran çalışan, hırıltı, havlayan başladı.

Kız köpek sadece iki kelime biliyordu - "hayır" "evet" veya Yoğun tedavi kürünün ardından çocuk hala sosyal ve sözel beceriler kazanmış ve konuşmaya başladı. Ama psikolojik sorunlar olarak her yerde ve paylaşmıyoruz. kız konuşma değildir iletişim kurmaya çalışıyor ve duyguları gösteren oldukça sık kendilerini ifade etmeyle bilmiyor. Şimdi sık sık hayvanlarla vakit, kliniklerde birinde Odessa yaşıyor.

Kız Kurt

Lobo kız ilk 1845 yılında görülen. O, yırtıcı bir paket ile birlikte San Felipe yakınlarındaki keçileri saldırdı. Lobo bilgilerin bir yıl sonra onaylanır. o et öldürülen keçi yiyordu zaman biz bunu gördü. Köylüler çocuk için aramaya başladı. Onlar kızı yakalandı ve onun Lobo aradı.

Ama Mowgli diğer birçok çocuk gibi, kız o oldu ki, serbest kırmaya çalıştı. bir dahaki sefere o yavrularını nehre sadece 8 yaşında gördü. Korkmuş insanlar, o hayvanları aldı ve ormana kayboldu. Daha kimse bir araya geldi.

vahşi çocuk

Kız Rochom Pengeng o sadece 8 yaşında iken, kız kardeşi ile birlikte kayboldu. Ebeveynler artık bunun için umut zaman, 2007 yılında sadece 18 yıl sonra bulundu. Ben vahşi buzağı yiyecek çalmaya çalışan bir köylü kız olduğunu gördük. Ablası bulmak ve işe yaramadı.

Rochom çok çalıştı, biz normal bir hayata dönmek için her türlü çabayı. Bir süre sonra, o bile bazı kelimeler söylemeye başladı. Rochom yemek istiyorsa, o zaman sık sık yere sürünerek ve aşınma reddetti ağzına işaret ediyor. İnsan yaşamı ve o 2010 yılında ormana kaçarak kullanılmamıştır. O zamandan beri, onun nerede olduğu bilinmiyor.

Odadaki bebekte Kilitli

Hayvanlar tarafından gündeme Jean adında bir kız bilinen çocuklarda ilgilenen herkese. Her ne kadar o hayvanlarla yaşamak, ama onlara alışkanlıkları hatırlatan vermedi. 13 yaşında, o orada sadece bir sandalye ve bir tencereye ona bağlı bir odada kilitlendi. Ayrıca babası Jean ilişkilendirmek ve uyku tulumu içinde kapatmak sevdim.

Bir çocuğun Veli bir sopayla bir şey söylemek girişimlerini cezalandırıyor, kız konuşma vermediler, görevini kötüye kullandı. Bunun yerine insan iletişiminin, diye homurdandı ve ona havladı. baba çocuk ve annesi ile iletişim izin vermedi. Bu nedenle, kelime kızlar 20 kelime toplam dahil.

Gene 1970 yılında keşfedilmiştir. İlk başta, düşünce o otistik olduğunu. Ama sonra doktorlar hala çocuk şiddet kurbanı olduğunu ortaya koymuştur. Uzun bir dönem boyunca Gen Çocuk Hastanesinde tedavi edildi. Ama bazı önemli gelişmelere yol açmadı. Her ne kadar o bazı sorulara cevap başardı, ama yine hayvanın alışkanlıkları vardı. o bacakları vardı sanki Eller kız her zaman onun önünde tuttu. O kaşıma ve ısırma tutamadı.

Daha sonra, terapist eğitimi içerisinde yer aldı. Onun sayesinde o, işaret dilini öğrendi çizimler ve sohbet aracılığıyla duygularını ifade etmeye başladı. eğitim 4 yıl sürdü. Sonra annesiyle yaşamaya gitti ve sonra tamamen yok şans ile tekrar kız kiminle koruyucu ebeveynler düştü. yeni aile dilsiz olmaya çocuğu zorladı. Şimdi Güney Kaliforniya'da yaşamaktadır.

Dikiy Piter

Mowgli sendromu, örnekleri yukarıda tarif edilmiştir ve Almanya'da yaşayan çocuk, tezahür etti. 1724 yılında halkın kıllı çocuk sadece dört ayak üzerinde hareket olduğu da keşfedilmiştir. aldatma onu yakalamak olabilir. Peter konuşmak ve sadece çiğ yemek yedik etmez. Daha sonra olsa o basit işi gerçekleştirmek başladı, ama iletişim öğrenmedi. Peter yaşlılık vahşi öldü.

Sonuç

Her örnekler değil. Bir sonsuz bir Mowgli sendromu olan kişileri numaralandırmak. Psikoloji yabani buluntuları birçok Uzmanlara büyük ilgi olduğunu eğer hayvanların yetiştirildiği insanın hiçbiri yoktur ve hayatı yerine getirerek tekrar normale alamadım çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.