SağlıkSağlıklı beslenme

Kiraz: kalori

Geç İlkbaharda, vücudumuz sadece vitamin ihtiyacı var. İlk birisi, bir kural olarak, onlar kiraz ganimeti var. Parlak, tatlı, sulu - tüm kiraz. 100 gram başına, sadece 50 kcal kalori. Buna ek olarak, o hala hiçbir eşsiz tat ve aroması vardır, büyük bir dut hızla şarkı söyleyecek olduğunu.

vitaminler (PP, C, D, K, E) ve mineraller (kalsiyum, demir, bakır, iyot, fosfor, manganez ve benzeri) bir çok çeşitli kiraz içerir. Kalori şeker büyük miktarda mevcut olmasını sağlar. Çünkü iştah artırmak için eşsiz yeteneği, kiraz bir tonik ve onarıcı etkisi vardır.

Nedeniyle besinlerin yüksek içeriğe özellikle olduğunu kullanışlı kiraz gebelik ve emzirme sırasında. Bu sağlık ve anne sağlığı ve çocuğun gelişimi üzerinde olumlu etkileri vardır.

Kiraz ilaçlara için geçerli değildir, ancak bazı hastalıklarda yardımcı olabilir. örnek, hipertansiyon ve ateroskleroz için. anemi ve bağırsak sorunları ile de kiraz yeme öneriyoruz.

Ne kadar yararlı kiraz farklı kan hastalıklarında? Nedeniyle demir büyük miktarda, bu dut anemi vazgeçilmezdir. kiraz içinde bulunan ince kan Kumarinler ve kan pıhtılarının oluşumunu engeller. Bunlar vücut aşırı kolesterolü ifraz yardımcı olur. bolca kiraz mevcut Antosiyaninler, büyük kılcal ve düşük kan basıncı güçlendirmek.

öksürük tedavisinde pişirmek ve böğürtlen komposto içmek çok faydalı olacaktır. Sıcak ve tuzlu olmalıdır. Şeker daha da rahatsız edici boğaz ağrısı ve bu nedenle sadece zarar olduğu bilinmektedir. romatoid artrit ve sindirim bozukluklarında ise yarım bardak günde vişne suyu birkaç kez içilir.

elyaf ve eşsiz madde oldukça çok sayıda amigdalin kiraz içerir. Kalori çilek adil seks korkutmak olmamalıdır. Bu maddeler sindirimi uyarır, bozukluğu ve kabızlık ortadan kaldırmak, metabolizmayı düzenleyen yardımcı olur. Kiraz genellikle diyetler çeşitli besin kaynağı olarak tavsiye edilir. Mükemmel bir diüretik kullanımı suyu kiraz için. Bu durumda, sadece sapı kullanın. kalori içeriği, bu durumda bir şekilde kafa karıştırıcı olabilir, burada kiraz, çay olarak kullanılır. Bununla beraber kolayca ve hızlı bir şekilde vücuda zarar vermeden, ekstra kilo kurtulabilirsiniz.

Nedeniyle neredeyse tüm karbonhidratlar kiraz içinde bulunan gerçeğine - çilek diyabet hastası insanlar için yararlıdır, kolayca sindirilebilir fruktoz olduğunu.

kiraz çilek yaygın kozmetoloji kullanılmaktadır. Meyve eti cildi çevresel tehlikelerden korumaya yardımcı olur. Mükemmel, nemlendirir temizler, cildi yumuşatır, gözenekleri sıkılaştırır ve ölü cilt hücrelerini temizler.

akne, sedef, egzama gibi hoş olmayan cilt hastalıkları, bu eşsiz meyveleri kullanılarak tedavi edilebilir. Cilt Bakım yüzü bedenine gelen maske yapın. Yatıştırıcı ve bu meyve ve krem dışarı kuru cilt yardım maskesi nemlendirir. Parlatıcı, Kaldır dar gözenekleri çilek kiraz ve çilek maskesi kullanarak. pembe, beyaz, bir karışımı sarı kiraz kuru ve normal cilt için çok yararlıdır. ek olarak kullanışlı özelliklere, bu tür maskeler cilde inanılmaz yumuşak ve hoş bir koku verir.

tatlı kirazların temelinde bir maske yapmak için sadece etten, ancak suyu değil de kullanılabilir. Soyulur, yıkanır ve ezilmiş meyveler tülbentten gergin. Ortaya çıkan suyu deriye ovuşturdu. Bu maske 15 dakika boyunca haftada 2-3 kez yapılabilir.

Bu meyve seçimi sorumlu yaklaşılması gerektiğini belirtmekte fayda vardır. olgun meyveler de kupürleri yeşil renkte olmalıdır. onlar sarıya, bu olgunlaşmış vişne sahiptir ve yararlı nitelikleri çoğunu kaybetti. Bir defada meyveleri bir sürü yememeli: o şişkinlik meydana gelebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.