Kendini yetiştirmePsikoloji

Kendinden kimlik ve bileşenleri

Bireyin Özgüven güçlerini ve eleştirel kendinizi tedavi etmek fırsatlarını değerlendirmek yeteneğidir. Bir insanın kendini yetenekli inandığı gerçekleştirmek için görevler temelidir. Öz değerlendirme davranışsal reaksiyonlar yönetiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu çevre ve insanlar, refah düzeyleri ve yaşam memnuniyeti ile ilişkimizi etkiler. sık sık bu konuda unutmak ve bize, diğer karakterize kötü ya biz iyi, iyi ya da kötü, vb belirlemek için izin çünkü bu kavram, anlamak çok önemli olduğunu unutmayın Kural olarak, onlar faydasını ifade kaldırılır çünkü oyun değil, çok olumlu bir kişidir, ama biz ilham ve kompleksleri geliştirmek şüpheliyim.

Ama bütün önemli nesnelcilik unutmayın. Böylece, bireysel özsaygı yeterli ve yetersiz ikisi de olabilir. Doğası bağlı bir insan, gerçek veya kendiniz ve eylemlere karşı yanlış tutum ya oluşturulur. Tabii ki, ilk algılama tür bir yetişkin, tutulan kişinin özelliğidir. Çocuk kendi görüşüne göre böyle devam, gibi biri olmak arzusunu büyük bir etkisi toplum eğilimleri vardır ve çünkü düzgün, kendini değerlendiremez, gelişir. O yeterince ne iyi ve ne değerler onun sistemi bulanık çünkü kötü tanımlayamazsınız.

Özgüven ve aspirasyon düzeyi bireyin en azından o psikologlar tarafından tavsiye edilen, olumlu işareti çalışmalıdırlar. İnsan, kendime saygı başlar sonuçla, başkalarından saygı ihtiyacı var. bize iyidir hakkında söylemek istiyorum, biz daha iyi elde etmeye çalışmak, bu girişim için bir şey var. genç biri bir çocuğa dönüşünce Elbette ön plana kişisel özgüven değil, o çevrelerindeki insanların gelir. Kişilik, kendi yetenekleri ayık değerlendirmesi, kendisine gereksinimleri bir dizi getiriyor ve bunların uygulanmasına kararlıdır.

öz kimliğin yöntemi denir aralarında birçok faktöre bağlı olduğunu unutmayın:

Toplumda 1. insan durumu. içine doğar birey anda kraliyet ailesi, özsaygı tıp fakültesinde kayıtlı değil hemşire, daha yüksek olacaktır.

2. öneri elemanı. Bir domuz, çok geçmeden zahryukaet olur - Bir kişi sürekli o söylüyor. Bu faktör göz ardı edilmemelidir.

Hayatta ve belirli bir durumda 3. Başarı. kişi bazı kötü şans birlikte verilmesi halinde kişinin Benlik saygısı, azalır.

kendine 4. İlişki. konu kendisi "belada", o çok daha iyi hissederse.

5. Kendine olan inanç ve kendi başarı. biz çok şey yapabilir inanıyoruz ve biz bir sürü olsun. Bu kanun.

  Not gelişen birey, kendisini başarısızlıkla dış sonu eğitimde tür müdahaleleri yapar bunun için gereksinimler, aynı değilse. başkalarının görüş bireyin kararlılığı bağlıdır etmek Üstelik fırsat aykırı hareket etmek. bireysel ve uzun süre skor oran etrafında insanların benlik saygısı, genellikle krize neden olabilir akut çatışma gelişirse.

  Ancak, olumlu bir öz güven kazanmasına gerektiğini unutmayın. Tabii ki, hiç kimse durumun yeterli bir algı atmak ve boşta rüyalarda şımartmak bahsediyor. Eğer bir olumsuz düşünce kendine ilişkin doğar sahip olduktan sonra olumlu ile değiştirin. Negatif kavga etmeyin, sadece onu ortadan kaldırmak. Aynaya bak, sadece iyi değil, kendi görünümünü kötü haber. Her kişi olumlu ve olumsuz özelliklerin hem bir yeri vardır. Böylece bir haç üzerinde koymayın İdeal değil. daha Gördüğünüz iyi, daha senin içinde olacak.

  Similar articles

   

   

   

   

  Trending Now

   

   

   

   

  Newest

  Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.