ÇirkinlikTamirat

Özellikleri ve değerlendirme: pencereler için dolgu macunu nasıl seçilir

Yeni pencereler veya Kapakların takılması, sen yapısı arasındaki sık sık eklemleri göreceksiniz ve yamaçları kalitesi üzerinde bantlanmış değildir. Prensip olarak, metal yapıların yükleme yamaçları sızdırmazlık hizmetler veren bir şirket bulmak zordur.

Çoğu zaman bu süreç kiracı doğrudan sürer. Böyle bir durumda pencereler için vazgeçilmez bir araçtır mastik olurdu. Eğer iyileştirme planı Özellikle plastik yamaçları. bir döküm kütlesi ile olabilir eşik ve çerçeve arasında, örneğin, boşluklar kapatın.

Özellikler mastik

Dolgu plastik pencere polimerlerden oluşan plastik macunun kütlesidir. araç yüzeyine uygulanır sonra, karışım yavaş yavaş katılaşan oldu. Bu nefes alabilir ve nem olmayan bir tabaka oluşturur. Bu nedenle, bu odada taslaklar ve ısı kaybını önler.

Plastik tasarımlar iyi mastik beyaz uygulanır. Bu tip araçlar, bir iklim etkilerine karşı metal direnci, hem de sıcaklık değişimlerine içerir. pencereler için bir beyaz renk dolgu onlara estetik bir görünüm vermek.

sızdırmazlık çeşitleri

çeşitleri çok olduğundan pencereler için iyi ne mastik, o söylemek zor. ne malzeme belirli bir tür anlamaya çalışın. Bu makalede, genel olarak metal tabanından çatlaklar sızdırmazlık yapıları için kullanılan dolgu malzemeleri arasında çeşitli, tarif eder. Özellikle, yüksek yapışma ve dayanıklılığa sahip olanlar ayırt eder.

Silikon bazlı

dolgu bileşimi, bir silikon bazlı silikon bileşiği içerir. Böyle evrensel anlamına gelir. İç ve dış operasyonlar her ikisi için kullanılır. dolgu, elastik bir yapışma yüksek derecede sahiptir. iş çok basit uygulamak kolaydır. Ayrıca, düşük maliyeti vardır.

pencereler için Silikon asidik ve nötral türüdür. İlk tür kullanılırsa, sirke koku sonra uygulama odasında hissedilmektedir. Ama çabuk buharlaşır. dolgu macunu Bu tür özelliklerini değiştirmez, zamanla deforme olmaz. Uzmanlar, iç kullanımı hijyenik silikon malzemesi için sona önerilir. sızdırmazlık Bu tür kalıptan çıkmamasına ya da diğer mantarlar tarafından etkilenir. rengi her zaman beyazdır nedeni budur.

Akrilik esaslı

PVC yapımı için uygun olan dolgu, başka tür - akrilik bazlı bir malzemedir. özelliklerinde göre, silikon aşağı değildir. Oldukça elastik. sertleşmemiş halde yıkanarak uzaklaştırılır. Malzeme yüksek ultraviyole ışınlarına karşı direnç ve yağışın etkisi vardır çünkü Temel olarak, zakleivaya dikişleri dışında kullanılır.

o kapalı mekanlarda kullanılmak üzere tavsiye edilmez çalışmak. katılaşmadan sonra malzeme gözenekli alır ve çeşitli buharlaştırma emdiğinden. Bu olaydan sonra yavaş yavaş kararmaya başlar. Hala Ama eğer akrilik mastik eklemlerin iç sızdırmazlık için kullanıldı, onu boyamak için gereklidir. akrilik bazlı araçlar bir dezavantajı, kışın dış dekorasyon hiçbir yüksek bir stabiliteye sahip olduğu bir gerçektir.

polimerik

dolgu macunu Bu tip MS-polimere dayanmaktadır. Diğer bir deyişle, bu da sıvı plastik olarak adlandırılır. Onun özellikleri mükemmel yapışma ve hızlı kuruyan sayılabilir. eklemleri sızdırmaz için kullanılan malzeme sonra, plastik pencere ile yekpare bir yapı oluşturur. dezavantaj belirli yükler altında dolgu macunu kopma ihtimaldir. Geri kalanı için, yüksek teknolojik özelliklere sahiptir. Bu nedenle, PVC pencereler için böyle bir dolgu - pahalı bir malzeme.

poliüretan

yüksek elastiklikle karakterize olan poliüretan bazlı bir madde, mükemmel su itici özelliği, deformasyon ve gerilme kabiliyeti karşı direnç. Ayrıca, ultraviyole ışınlarının ve çevre aşırılığı geri kalanına dayanıklıdır.

Poliüretan mastik kolayca diğer malzemelere yapışır. Bu istisna ve PVC olduğunu. Malzemenin prizini sonra, boyalı veya cilalanabilir. düşük sıcaklıklarda direnç dahil pozitif özellikleri ve yüksek performans, sayesinde dolgu macunu bu tip farklı alanlarda kullanılan.

bütil

kauçuk benzeri bir madde - mastik bu tip temeli. Bu özelliğinden dolayı da sıcaklıklar elastikiyet ve esneklik -55 ° C ila +100 kalitesini korur derece. O UV ışığına karşı çok dayanıklı olan ve başkalarına tamamen zararsızdır. Genellikle sızdırmazlık eklemlerde için değil, aynı zamanda çift camlı pencerelerin tamir için sadece kullanılır. Bu, yüksek düzeyde buhar geçirgenliğine yol açar.

Teokolovy

temeli teokolovogo polisülfat conta bileşenleri. diğer türleri göre yararı hiçbir koşulda dondurmak için yeteneğidir. Bu kalite sıcaklık veya nem düzeyine bağlı değildir. Bu açık işi yapan pencereler için iyi sızdırmazlık malzemesidir. Ve yağışlı hava ve şiddetli soğuğunda tüm koşullarına dayanacak şekilde yapabiliyor.

Mastik "Stiz Bir"

Metal tabanından pencereler için en yaygın dolgu - Bir madde "Stiz Bir". Bu akrilik temelinde yapılır. Bu karışım, bir-bileşenli bir malzeme kullanımı tamamen hazır hale gelir. Dışarıdan peyzaj metal yapılar yüklerken kullanılır. içeride kullanılan "In Stiz" malzeme kullanın.

Biz araçlarının ilk türü hakkında daha ayrıntılı konuşacağız. Bu nedenle, pencere için silikon "Stiz bir" plastik pencere, beton duvarlar veya tuğla, yüklendiklerinde çeşitli boşlukların yanı sıra kendilerinin yapılarda çatlakların tedavisi için, çerçevenin çevresine bulunan tüm yapı derzleri, arasındaki eklemleri sızdırmaz hale kullanılır. "Stiz bir" - Plastik pencereler için sızdırmazlık, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. O yüzeyi ıslak olsa bile, herhangi bir malzeme ile karakteristik yüksek derecede yapışma özelliğine sahiptir.
 2. nem, UV ışığına karşı dayanıklıdır.
 3. Su buharı geçirgenliği olan bir yüksek derecede sahiptir.
 4. podlegaet boyama sertleştirme ya da sıvama sonra.
 5. Bu, herhangi bir yöntem ile uygulanabilir: fırça, spatula, özel bir silah.

doldurmayı

Nasıl plastik pencereler çatlaklar mühürleme için mühürleme işlemi? Talimat yamaçlar yüklenmiş olduğu gerçeğini verilir. Özel bir şırınga malzeme için, su tankı, Yapışkan bant bina içinde: Ön böyle araçları hazırlamak için gereklidir. Sonra, aşağıdaki şemaya işleri yerine:

 • Biz yamaç yüzeyinin hazırlanması ile başlar. fazla madde olmayan yüzey yamaçları kirlenmiş ve kolay şekilde çıkarılabilir için, bant yapımına yerleştirin. Onun kullanımı büyük ölçüde çalışmalarını kolaylaştırmak ve zaman kazandıracak.
 • kir, toz, bir koruyucu film kalıntılarının her türlü temizlenmiş mühürlenir Yuvaları,. Bu süreç büyük ölçüde yapışmayı geliştirecektir.
 • Sonra şırıngayla uçları tutun. Yavaş yavaş pencere çerçevesi ve PVC eğimi arasındaki boşluk içine şırınga malzeme a'ya. şırınga, böylece dar bir açıda ve davranış düzenlenen gereken bir yumuşatma ekstrüde edilen malzeme için burnu.
 • yeter ki arzu edilen bir etki elde edinceye kadar su ile dikişsiz düzeltir parmak, ıslak koşullar elde edilen düzensizlikler. Aşırı kaldırmak da mümkündür. boşlukları malzemenin gerekli kontrol düzgün bir dağılımı uygulama dahil değildir. parmak bezle temizlenebilir.
 • Şimdi maddelerin artıklarından temizlenmesi nihai yüzeye geçin. Bu nemli sünger kullanılarak yapılmalıdır. Biz dikişleri üzerinde pencereler için onun bütünlüğü macunu korumak için çok dikkatli prosedürü gerçekleştirin. Samu sünger iyice yıkayın.
 • Bu aşamada dikiş dikmek en iyisidir. Örneğin, dolgu ilk kısmına uygulanır , pencere çerçevesinin tesviye, aşırı ve benim çıkarın. Ancak o zaman bir sonraki bölümüne devam etmesi gerekir. aniden tek seferde çalışmaz eğer işin bu temposu, malzemenin ön sertleşmesini ortadan kaldıracaktır. katılaştırılmış malzeme hizalamak çok zordur.
 • Temizleme verimli gerçekleştirilir. Dondurulmuş maddenin diğer bölümlerinde pistleri ya da pencere çerçevesinin görünümünü bozar. onlar sadece çok fark olmayacak bile, zamanla kirli noktalar görünür kararır.

PVC pencereler için dolgu macunu kullanmanın önemi

Çoğu zaman, için dikişleri sızdırmazlık çerçevesi ile duvar arasında montaj köpük kullanılır. Ama, daha önce gördüğümüz gibi, pencereler için dolgu macunu rolü de yüksektir. onu kullanmanın yararlarını göstermek en önemli anlara dikkat edin:

 1. Sonunda çöker köpük, aksine güvenilir ve dayanıklı sızdırmazlık sağlar.
 2. Bu oldukça basit bir süreç. O biraz zaman alır, ama bakım ve dikkat gerektirir.

Tüm bu faktörler plastik pencerelerin niteliksel işleyişini sağlayacak ve sana uzun zaman memnun edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.