OtomobilArabalar

Motor arızaları ile çalışır: Olası nedenleri ve sorunu çözmek

Her sürücünün defalarca motorun dengesiz çalışma ile karşılaştı. Bu yük altında ve boşta hem yüzme hızı olarak kendini gösteriyor. Motor sorunsuz çalışabilir, sonra da ölecekti bir duygu. Ancak, bir kez daha kararlı bir şekilde çalışmaya başlar. sebebi nedir? motor aralıklı ishal neden anlamaya çalışın ve aynı zamanda bu sorunu çözmek için öğrenirler.

içten yanmalı motorun kararsızlık vakaları ve ortadan kaldırmak için çalışır

Operasyon esnasında motor seğirme olabilir. Bazen sadece araba ile gitmek, normal olamaz. Araç bakımı uzmanları nedenlerle her türlü diyoruz. Böylece, bazı silindir kafasının altına kararsız suçlu conta söylüyorlar. Ama daha sonraki yedek hiçbir şey verir. İkinci bilirkişi teşhisçi suçlama vanalar savunuyor. Ancak, düzeltme yapıldıktan sonra tekrar hiçbir sonuç yoktur. giriş uzmanı üzerindeki karbüratör / enjektör hiçbir iyi ve yeni veya temiz satın almanız gerekir ısrar ediyor. Ama tabii ki, sonuç yine yetersizdir.

Yapmanız ve motor düzensiz çalışıyor hangi. çipte, ateşleme dağıtıcıya bağlı olan - Ve bu durumda sorun tramblera fiş olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle kişinin bozuldu. Görüldüğü üzere, bu karbüratör, mumlar ve diğer düğümlerle ilişkili kararsız bir operasyon her zaman değil. En yaygın arıza kablolama. Bu üzerinde duracak.

kararsız operasyonun nedenleri: Ateşleme

Birinci nedeni - arızalı kıvılcımı. Eğer işe yaramaz veya doğru tek mum çalışmaz bile, güç ünitesinin kararlı çalışması mümkün olmayacaktır. Motorun en az bir silindir kaba çalışacaktır.

Böyle bir çalışma hatalı motor ateşleme bobini ile ilişkilidir. Bu mumlarla çeşitli sorunlara kadar sık olmaz. Ama sorunu dışlatmaz. Doğru olmayan bir bobin ile, bir kıvılcım mümkün olduğunu anlayın. onun kapasitesi önemli ölçüde azalmıştır ise sonuç olarak bu içten yanmalı motorun dengesiz ve düzensiz çalışmasına yol açar.

Birçok sürücüler şaşırdık, ama çoğu zaman motor değil çünkü karbüratör veya enjektör arızaları ile çalışır - zedelenmiş veya hasar görmüş buji yüksek gerilim teli nedeni. Sonuç olarak, bu motor gücü, onun düzensiz çalışması ve diğer sorunları bir düşüşe yol açar.

geri nedeni düzensiz performans motoru olarak kapak ve kişiler tramblera dönelim. araba kontak ateşleme varsa, motorlu hasar temas halinde sorunsuz çalışabilir. "Boşta üzerinde" Herhangi istikrar Hakkında unutulabilir. Ayrıca, otgoraet kömür iç tarafı ile kapak tramblera merkezinde bulunan durumlar da vardır.

Güç kaynağı sistemi ve motorun kararsız operasyon

güç sisteminin güvenilirliğini - motorun düzgün ve kararlı bir çalışma garanti. kararsız yanmalı motor devrimleri neden tipik arızaları düşünün.

Motor düzgün şekilde çalışmıyorsa, nedenleri düşük kaliteli benzin olabilir. Bu yakıt satan benzin istasyonlarında Bugün çok yaygındır. Eğer kalitesiz yakıt araba doldurursanız, motor devri yüzer ve araç seğirmesi olacak. Bazen araba basitçe gitmek reddeder. Uzmanlar bu durumda o suyun varlığı için tüm yakıt ve yakıt çeki boşalmasını önerilir. benzin tamamen boşalmış ise, pompa tüm otoyol pompalanır. Ayrıca, karbüratör ve yakıt filtrelerinin değiştirilmesi yıkamak yanlış olma.

Bir tıkanmış yakıt filtresi ve karbüratör - bu mümkün nedenlerinden biridir. karbüratör içinde Saçma motor fabrikasının yetmezliğine neden olabilir. tıkanmış kanalları ya da meme, yakıt karışımı tam yanma odasına girer mümkün olmayacaktır. Hemen içten yanmalı motorda yansır.

İçten yanmalı motor ve elektrikli ekipman Kesilmesi: işaretler, ilaçları

motor düzgün çalışmıyor ve motor durak şu anda, takometre dikkat etmek gereken bir duygu varsa. Elinizin seyirmesi kararsızlık anında, arızanın nedeni elektrik sistemindeki bulunacak. Bu ateşleme sistemi (kıvılcım) içerisinde kısa süreli kesintileri belirtileridir. Devir saati varsa, bir kıvılcım ile sorun olmadan olabilir belirler. sürerken otomobil aniden gerizekalı.

Ama çabuk kıvılcım kısa vadeli kaybının nedenlerini tespit etmek her zaman mümkün değildir. Yukarıda belirtildiği gibi sık sık, bu kötü bir kişi veya bir bobin olduğunu. Başka suçlu kondansatör, bir kirlenmiş bir bağlayıcıdır. Yeni kişilere yüklemiş ve motor sorunsuz etmezse, o zaman onlar kötü olduğu anlamına gelir.

Zamanlayıcı ve kondansatör

zamanlayıcı kondansatör problem (ve o tamamen veya kısmen başarısız olabilir ya da), Motor rüzgar olacak uygun ve sabit bir şekilde boşta durumunda. Ama atlayacaktır birimini taşıma sürecinde. Bu şımarık bir kapasitör söyler. Açık kontakt böylece tramblera kapağını çıkarın, kaydırıcı beslenir. Nasıl kontrol edilir? kişiyi açmak üzere el sürgüsünü bükmek.

slip gereken bir kıvılcım açılması sürecinde. kapasitör şımarık zaman mavi ve yeterince güçlü olacaktır.

Ayrıca zamanlayıcı yetersiz veya kişileri aşırı derecede büyük bir boşluk olabilir. Bu istikrarsız motorun çalışmasına neden olur. Çubuk bir yandan diğer yana sallanmakta olabilir. Bu kameraları ve sürgüsünü yüklü. İletişim arızaları verecek hiçbir özel tanımıyla açılacak. Burç çubuk veya tamamen bir zamanlayıcı değiştirilmesi gereklidir.

Yüksek gerilim telleri

Zaten yukarıda bu nedeni tartıştık. motor (enjektör veya karbüratör, önemli değil) düzensiz çalışıyor ise ilk şey tellerin bağlantısına dikkat edilmelidir. Fiş yeşil patina ile kaplı ise, üzerinde yağ damla, sonra beklemek gereklidir. Gres oksitleri aşındıran ve onları kaldırır. Ayrıca dinlenmek ve ateşleme bobinine telleri takmak vidaları sıkın olabilir.

Bu yardımcı olmazsa, o zaman değiştirerek kolayca hatalı kısmını bulabilirsiniz. Ama zorluk ateşleme bobini kısmen çalışıyorsa, sadece bilinen yeni değiştirerek bunu tespit etmek olmasıdır.

kesinti ile başa çıkmak - YAPMA değil

silindirlerin biri çalışmıyor zaman üçüz ile misfire karıştırmayın. Ne zaman motoru "troit" gerizekalı olmayacaktır. Bu durumda, kötü bir taslakta. Ve rölantide hala seğirmesi olacak.

araba VAZ-2107 motorlu aralıklı çalışırsa, o zaman sorun ateşleme sistemi ile kesinlikle. Keskin sonra gaz motoru tezgahlarda basarak ve varsa aldı ve ivme, karbüratör içinde nedenini kazanmaya başlar. Ateşleme sistemi suçlu değildir. Nadiren başarısızlıkları hatalı bobin ilgili olabilir. ikinci zayıf kıvılcım üretir.

benzin pompası

Kötü bir yakıt pompası yakıt pompaları olur, ama sessiz mod sırasında hiçbir aksamalar vardır.

gerizekalı olacak iken kuvvetle gaza basmak gereklidir, araba, seğirme başlar. Motor durmasına ve daha sonra tekrar gelip alacak. Eğer pedalı tekrar ve tekrar basarsanız Ve motorun tekrar sorunsuz çalışacaktır. Bu durumda, değiştirmek veya yakıt pompasını veya çubuk onarmak için tavsiye edilir. Neden motor arızaları ile çalışır mı? Bu nedeniyle yakıt pompası verimli çalışmadığını gerçeğine benzin yoksundur.

Rölantide ve çalışma kesintileri

Ayrıca, araba sahiplerinin çoğunluğu karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. Bunun nedenleri çoktur. Bu fay motorlu türüne bağlıdır zaman - karbüratör veya enjeksiyon birimidir. Bize ayrı ayrı her tür düşünelim.

karbüratörlü araçlarda

Motor rölantide düzensiz çalışıyor, bu yirminci yüzyılın ayarı karbüratör indi gösterebilir. Bu zayıf yakıt karışımının doğru bastırılmaktadır. durumda karbüratör üzerinde 800-900 devir / dk rölanti hızını ayarlamak için tavsiye edilir.

Aynı zamanda selenoid vana olası başarısızlık. Bu durumda, motor tamamen emme genişletilmiş sadece düzgün çalışacaktır. Bunu kaldırırsanız, motor derhal tezgahları.

Motorun Kararsız çalışması da tıkanmış jetleri veya karbüratör boş kanallar ile ilişkilidir. Burada yakıt yeterli hava yoktur. Bu sorun, genel jetleri hızlı karbüratör temizleme çözülebilir.

fazla hava emiş varsa, o da yağsız oluşumuna yol açar. Sonuç olarak, motorlu aralıklı rölantide çalışır. sıkılığını giriş bağlantılarını kontrol edin.

enjeksiyonlu motor

Modern enjeksiyon birimleri daha teknolojik, ama hatta onlarla sorunları var. Çoğu zaman, sorun bir sensörün arıza ile ilgilidir. Ayrıca, (meme debimetre gerektiği DFID burada) mumlar, hava kaynağı ile sorunlar var. İkincisi Mayıs "dışarıdan" sisteminden emilen.

Ayrıca, teller ile ilgili sorunlar gözardı etmiyoruz. Genellikle başarısız veya bir sensör EGR rölanti.

Soğuk motorda kesintiler

Genellikle araba sonra tezgahlarda başlar ve. Sonra bir dahaki sefere motor normal çalışıyor anahtarı çevirin. İlk durumda, yakıt deposundaki yakıt pompası ve karbüratör şamandıra haznesinde zaten yakıt bırakır. Anahtarı çevirin ve motor normal çalışıyor başlatmak, ancak zaman pompa henüz karbüratöre benzin pompalamaya oturdu değil. Bu nedenle, soğuk motor düzgün çalışmaz.

Ayrıca karbüratör pereobogaschenie veya çok fakir karışımı hazırlayabilir. "Soğuk" silindir karışımın yanlış kısmını verir enjektör memesi düzenekleri sebep. Solüsyon - standda temizlik.

Özetlemek gerekirse. Gördüğünüz gibi, motorlu çeşitli nedenlerden ötürü kararsız hale gelir. Ilk şey emme sistemi ve ateşleme dikkat etmek. Belki de sorun kablo veya sensör yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.