Ev ve AileÇocuklar

Aforizmalar ve ebeveynlik hakkında sözler

Kendi şaşırtıcı keşifler yapmak için çocukları, öyle ya da getirmek için bir şans vardı olanlar. Bizim yavruları - yetişkin dünyadan çoğu zaman farklı birer dünyada yaşıyoruz, eşsiz yaratıklar. , Çocuklarını anlamaya daha fazla yardımcı olmak anne ebeveynlik konusunda Tablolar endişelerini ve sorunlara daha fazla dikkat.

sunulan ve herkes tarafından anlaşılır gibi basit aforizmalar. onları dinlemek öğrenmek için, her şeyden önce çocuğunuzla neler olup bittiğini takip etmek büyük bir istek olması gerekir.

Büyük düşünürlerin Gözlemler

ebeveynlik hakkında Büyük sözler sistemde büyürken çocuğun görüşlerini yansıtmamaktadır, olması gereken. ebeveynlik hakkında ünlü aforizma ama sadece kalp ile akıl tarafından kavranabilir edilemez asırlık bilgelik yatıyor. Eğer yeterince dikkatli bu ifadelere dinlemek varsa, çocuğunuzun hayatı daha basit ve kolay hale getirebilir. dünyadaki en önemli şey - bu anlayış. Bu para ile satın alınamaz, ancak derin iç çalışması ile satın alabilirsiniz.

Makarenko S.

geniş bir uluslararası ün kazanmıştır Bu ünlü Sovyet eğitimci. basitlik ve açıklık içinde şok ebeveynlik konusunda Makarenko ifadeleri. Anton Semenovich iyice çocuğun ruhunu bilen çocuk gelişiminin belirli bir aşamasında hisseder ve deneyimler biliyordu görünüyor. Çocukların ahlaki eğitimi konusunda Tablolar faaliyetlerinin insancıl odak vurgulamak.

Makarenko insan şekiller toplumu, büyür ve uzun bir süre olduğu çevre derinden ikna oldu. Bir çocuk çocuğun sıcaklık ve dikkatle çevrili ise, özenli ve duyarlı kişiyi büyüyecek. aynı kişi fiziksel ceza, şiddete maruz kalacaksa, o karakterin iyi nitelikleri tahrip edileceği bir yüksek ihtimal, hepsi yok. Anton Semenovich ayrıca çocuk mutlu olamaz öğretmek iddia, onun etrafında bir sevgi atmosferi ve refahını oluşturmak için önemlidir. çocuk, verimli toprak gibi - etrafında ne gider, onu biçersin.

Maria Montessori Koşulları

Wise sözler çocuğun ruh, Maria Montessori içinde aforizmalar İtalyan öğretmen ve uzman kaplı ebeveynlik hakkında. O çok kurnazca gelişme, kişilik oluşumu ve bu olguların ve çocuğa ilişki arasında derin bir bağlantının önemli özelliklerini ayırt edebildi. Montessori çocuk ona yeni bir şey denemek için izin değil, eleştirmek her şekilde ise, o çekingen, utangaç kendini emin olmak öğrenir söyledi. Çocukların eğitimi konusunda öğretmen daha apt deyiş pek yoktur.

Montessori tüm aforizmalar ana fikri sosyal formların tek tek olduğunu. Bütün bu ifadeleri toplamak ve derin analiz yapmak varsa, pedagoji ve insan gelişiminin psikolojisi üzerinde çok hacimli çalışmayı olsun. Çocukların eğitimi konusunda büyük sözler Maria Montessori kurallarına olmadan eksik olurdu. İşte bunlardan bazıları.

  1. "Eğer bir çocuk güven duygusu ile yaşarsa - o güvenmeyi öğrenir."
  2. "Bir çocuk bir rezalet sıklıkla ise - o suçlu hissetmeye öğrenir."
  3. "Çocuklar bunları çevreleyen o öğretilir."

Bunlar kısa, ama aforizmalar içeriğinin toplu gerçek felsefi ihtiva yaşam bilgeliği, ve bu nedenle çok büyük güce sahiptir.

Suhomlinskiy V. A.

Bu bilim adamı, iç durumuna büyük özen ve dikkatle Bir çocuk yetiştirme konusuna geldi. Aynı şey değil, ama gerçek bir öğretmen sadece o bir çocuktu nasıl unutmadı biri olabilir - O bir bebek sahibi ve bir anne olmak olduğunu söyledi. Çocukların eğitimi konusunda Sukhomlinsky ifadeleri çocuğa evrensel sevginin içten duygu, onun ihtiyaçlarını, halsizlik, sevinçleri, deneyimler, zorluklar büyük dikkat ile doldurulur. Onun duygu ve ruh halleri, katılımlarını göstermemesini bebekle paylaşmak yoksa, bir güçlükle o mutlu önemli bir şey elde etmek bir yetişkin olduğu gerçeği güvenebilirsiniz. Bu, size iddia, kendini eğitmek çocuğunuzu kadar getirmek", Sukhomlinsky Çocukların yetiştirilmesine ( "Çocuklar güzellik, oyunlar, hikayeler, müzik, çizim, hayal, yaratıcılık dünyasında yaşamak zorundadır" diyerek ünlü olarak yarardan çok ve parlak bir şey bulmak zor onun insan onuru ").

"Çocuklar - pahalı" (Michaela Yosof)

Bu olağanüstü ifadesinin anlamı bir anne ya da baba olmaya karar edenler, önce o gerekli tüm çocuğunuzun sağlayacak mümkün olacak olmadığını incelemek gerektiğidir? Bugün, yavru eğitim, elbise vermek kulüpleri ödemek ve spor kulüpleri çok pahalıdır. Herkes Çocuğunuz maliyeti binlerce pahalı bir cep ekipman, giyim, moda aksesuarları, interaktif oyuncaklar, satın gelemez.

Başka türlü bir akran ortamında rahatsız edecek, gerekli çocuğu inkar etmek mümkün değildir. O manevi ve mali refahını hem ihtiyacı ailesinin. hakkında Tablolar ebeveynlik bir vurgulamak temel gerçeği: anne kendisi sorumludur daha genç bir çocuğun kaderi daha sorumludurlar.

"O kötü eğitimci çocukken kendimi hatırlamıyorum ise," (Marie von Ebner-Eschenbach)

Sadece kendilerine dönerek onun çocukluk hayalleri ve ihtiyaçlarını hatırlayarak, aslında çocuğunuz, önem verdiğiniz şeyler anlayabiliriz. Bu çocukluk hafızasında kendinizi kapatırsanız, bebek yerine kendinizi hayal edebilmek, bu yüzden koruma ve himayesi muhtaç asla. Yukarıdaki açıklamada çocukların eğitimi öğretmenleri oldukça derin anlamı olduğunu. Genellikle biz bir kere kendi çocukları ile yapıyor ebeveynlerimize verdi vardır.

Bizim dahili bellek ile bilinçaltı eylem dikte edilir. dünyadaki her şeyden onlar gibi olmak istemiyoruz değil bile Çocuklar bilinçsizce ailelerinden öğrenirler. Çocuğun derin ihtiyaçlarını hissetmek öğrenin, ebeveynler ve öğretmenler onu, mevcut bireysel yeteneklerini geliştirmek ne istediği ve ne o ilgileniyor gerçekleştirmek için kendinizi iman güçlendirmek için yardımcı olur.

"Çocuk - gerçekliğini yaratır bir sanatçı" (Pablo Picasso)

küçük çocuğa bak - o çevreleyen gerçekliği algıladığı faiz ile! Nasıl sürpriz sıradışı, yani bütün dünya anında gün sevin! Her sabah geliştirme ve kişisel gelişim yol açan yeni bir keşif getiriyor.

çocuk, can gelecekte bir kısıtlama koymuyor ve yetenekli bir sanatçı ve parlak bir sanatçı haline geldi. o uygun olup olmadığı güzel elbise çalışıyor sanki o farklı roller çalışır, bu ona sahip çıkıyor? Çocuk deneme korkmuyor, o kendini keşfetme yolunda sonsuz geziler ve kahramanlık yapmaya hazırdır. ebeveynlik hakkında tüm ifadeler sadece genç çocuğun bilişsel doğa, onun büyük arzusu dünyada tamamen yaşamayı vurgulamak. Bu yetişkinler bu ona karışmaz sadece olmalı, ancak yardımcı olur.

"Kendi çocuktan bilgi aptal değildir" (Baurzhan Toyshibekov)

Bazen bir ebeveyn zorlukların üstesinden ve anlaşmazlıkları çözmek için çocuğunuzun sabır, dayanıklılık, azim, yetenek öğrenebilirler her aile durumda ortaya çıkar. Belki biri oğlu veya kızı öğrenmek için alçaltıcı ve yanlış düşünüyor ama akıllı ebeveynler sadece ihtimalini sevinmek. çoğu durumda çocukların eğitimleri hakkında Tablolar güvene dayalı bir ilişki sıcak şekillendirme güçlerini koymak gerektiğinin altını çizmektedir.

"Çocuk idol yapmayın" (P. Buast)

Bildiğim kadarıyla durum ebeveynlerin tüm gerekli çocuğa sağlayamaz sonuçları, doludur, onlar her şeyi biliyorum. Ama annemle babam o şey olmalı ne bebeğin ufak bir heves karşılamak için istekli olduğunu ne zaman o, diğer aşırı olur ve o şey inkar edilemez. ebeveynlerin yeterli para bile, daha doğrusu çocuktan daha kendini sınırlamak için bir şey tercih ediyorum. Ve paranın değerini bilmeden, bir bebek büyüyen, nereden geldiklerini bilmek ve ne kadar zor kazanılır değil. Bu açıdan çocukların okul öncesi eğitimi konusunda Tablolar bütün dünya ona bir etrafında döner zaman önem hayatın böyle bir algı, bir çocuk öğretmez göstermektedir. Ne olursa olsun ne kadar zor maddi Bir çocuk sürekli artan taleplere ilave olarak, saygı duyulması da ebeveynlerin arzuları vardır, bilmesi gerek. Aksi takdirde, risk gelecekte hayatında olması çok zordur büyük egoiste, getirmek büyük: o kim başkalarının çıkarları, gerçekten şefkatli ve cömert olamaz dikkate almak bilmiyor.

Böylece, çocukların eğitimiyle ilgili ifadeleri - bu nesilden nesile geçen bir halk bilgelik deposudur. Sadece anne olmak gelecekte planlıyoruz genç ebeveynler ve genç kızlar için özellikle yararlı olacaktır bu aforizmaları okuyun. Bu dinleme akıllıca bir deyişle, yavaş yavaş, her şeyin doğru yapıldığını iç güvenini kazanmak, kendi manevi kuvvet ve güç yapacaktır.

Çocuklar - Yaşamın çiçekler. Ama büyüdüklerinde ne ahlaki değerler kendi içinde absorbe ve nasıl ardından bir toplumda kendilerini ifade edebilir veliler doğrudan bağlıdır. Eğer çocukları seviyorum ve onlara mümkün olan en iyi ver!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.