SeyahatYol tarifi

Ünlü göl Plescheevo?

Göl Plescheevo - spor ve kültürel faaliyetler için modern bir turizm merkezi arasında popülerdir. Kırmızı Kitap listelenen hayvanlar ve bitkiler burada bulunur Bugün bölge, korunur. Burası tarihi yaklaşık 30.000 yıl önce başlar ve orada çok ilginç gerçekler olduğunu.

Plescheevo Gölü: Harita, özellikleri ve geçmişi

Bugün, rezervuar yüzey göl çok büyüktü eski çağlarda yaklaşık 51 km 2 lik bir alanı vardır. Onun doğu ve güney kıyısında bakmak yeterli olur ve orijinal su kapları sınırlarını göreceksiniz. aslına aylarında göl buz Plescheevo olduğunu. Çok eski zamanlardan beri onun kıyıları en yakın yerleşmek için tercih insanları çekti. rezervuar benzersiz bir özelliği, onun yatağının rahatlama. Maksimum derinlik - 25 metre mesafede yüzey isimli düz, üzerinde bankalar - sığ su. İstenirse, bir yetişkin yeterince uzakta sahil yürüyerek gidebilirsiniz.

Kültürel ve tarihi mekanlar

Göl burada inşa edilmiş deneysel Rus filosunun olmasıyla meşhur olmuştur. Bu günlerde, bazı ilginç eserler müze gayrimenkul korumuştur. Bunlar arasında, efsaneye göre, kral kendi elleriyle yapmıştı efsanevi robotu vardır. mavi taş - Göl Plescheevo ve mucizevi anıtını kaydetti. Eğer inanıyorsanız yeryüzünde bizim günlerde, nesneyi okudu eskilerin ve bilim adamları nesnenin küçük bir kısmını yükselir. Yaklaşık 12 ton mavi taştan Tahmini ağırlık ve bunun büyük bir parçası, sırasıyla yer altında gizlidir. efsaneye göre, taş birçok hastalığın tedavisinde ve her iyi dilek yerine getirebilir çünkü Düzenli burada, turist çok sayıda gelir. göl kenarında Pleshcheeva iyi ulaşılabilecek birkaç eski manastır olduğunu - Pereslavl-Zaleski, Rusya Golden Ring parçası.

Plescheevo gölü: rekreasyon ve turizm

Gölü çevresinde sıcak sezonunda kamp çok sayıda faaliyet göstermektedir. Böyle bir çadır kentte yaşayan ödemek zorunda kalacak için değil tüm siteler yüzebilir yerlere erişebilir. Orada da tam teşekküllü spor tesisleri, bazılarının hangi take ziyaretçi tüm yıl boyunca. Burada en popüler sporlardan biri - rüzgar sörfü. Göl balık 15'ten fazla türdür, balıkçılık olasılığı rezerv yönetimi ve rekreasyon ve turizm sahiplerinden öğrenmelidir. Belirli mevsimlerde izin kesin cins balık yakalamak.

bitki ve mantar birçok türler de Kırmızı Kitabı'nda belirtildiği şekilde önlemler, yerel ormanda bir yürüyüş olmalıdır. Orada bir koruma alanı ve çocuk yaz kampları ve sanatoryum ve dinlenme kurumlar farklı yaşlardaki hastalar için. Eğer hoşunuza gitmeyen göl Plescheevo ama doğa turizmi görmek istiyorsanız, Pereslavl oteller birinde kalabilirler. araba ile ulaşmak oldukça kolaydır şehre bir rezervuar itibaren de gündüzleri düzenli takvim var turist otobüsleri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.