ÇirkinlikBahçıvanlık

Üzüm iyi haber şunlardır: çeşitliliği ve nitelendirilmesi

Rus Blagovest bahçıvanlar üzüm çeşidi son zamanlarda tanındı. O popüler masa çeşitleri çiftleşme sırasında Novocherkassk amatör damızlık B. Kraynova çabaları sayesinde ortaya çıktı - Sultana radyant ve Talisman. Bu çeşitlilik bugün bu ünlü yazar tarafından yaratılan çeşitlerinin serinin ilk biridir.

Üzüm Blagovest profesyonel bahçıvanlar tarafından takdir edilmiştir. Onlar doğurganlığı, yüksek verim, mükemmel tat ve yeni çeşitli çekici görünümünü kaydetti. Bu yazıda sizlere üzüm müjdeciliği yürüyeceğiz. Bunu ekimi sırları ve nasıl istikrarlı verim memnun bir bitki bakımı için öğreneceksiniz.

Üzüm Blagovest: çeşitli açıklaması

Bu 14 gram ağırlığında olabilir büyük oval çilek, klasik bir şekilde tablo ve renk san-amber renkli renk açık yeşil arasında değişir. Üzüm Blagovest bahçıvanlar gevşek bir yapıya sahip olan büyük, konik bir şekilde kümeler memnun. Bunların ortalama ağırlığı 1.2 kg, 800 gram arasındadır. İki kilograma kadar - Ama daha büyük ve fırça elde etmek mümkündür.

Chime ayrıca düzenli ve istikrarlı verim iyi verir çünkü. Meyveler mükemmel uzun mesafe taşıma esnasında korunur. soğuk bir odada iki aydan vardır. Etli meyveler hindistan cevizi lezzet veya Dushes vardır farklı ve sulu eti - Farklı tat nüansları ile, hatta bazen aynı olgun çalı çileği. Meyveler yemek sırasında lezzetli bir krizi yapar elastik ve sıkı deriyle kaplıdır.

çeşitli şeker (% 22), yüksek bir içeriğe sahip, ama asit (% 8) oldukça yüksektir. Bu nedenle çeşitli üzüm yüksek şeker içeriği eşekarısı büyük bir saldırıya maruz kalır. iklim koşullarına, tabii ki, tarımsal teknolojinin kurallarına uyulmasını ve - Üzüm Blagovest masa çeşitleri birçok faktöre bağlıdır orta, olgunlaşma olarak anılacaktır. Ağustos başında - olgunlaşma süresi tomurcuk patlama sonrası ve genellikle Temmuz sonunda meydana kehribar hasat, toplama önce 115 ila 125 gün ortalama sürer.

Ürün bir kerede çıkarılabilir dikkat çekicidir; o kadar uzun üzüm üzerinde tutulur, böylece daha konsantre aroma haline gelir. Sıralama (-22 ° C'ye kadar) çok şiddetli soğuğunda dayanmak, ancak kış çalılar kapsamalıdır.

dikim üzüm

Yazar tarafından verilen üzümler Blagovest açıklama, bu iyi gelişmiş kök sistemi ile aşısız formu olduğunu söylüyor. Onlar on beş santimetre daha uzun olmayan böylece, kısaltılmış çok uzun kökler fidan dikim önce. Bundan sonra, dikim delik hazırlayın. her burcun için bir boyutu 80 x 80 x 80 cm olmalıdır.

Çukur sosu ile doldurulmalıdır. Sakin olun: toprak, humus, kül, süperfosfat üst katmanı karıştırın. Bu karışım, çukurun alt dökün. Gübreleme ve bir delik tamped bir burç, serpme gübre koydu ikinci tabaka yerleştirilir. Bu da toprak ile doldurulur sonra. çalılar arasındaki mesafe iki metreden daha az olmalıdır.

sulama

Hemen Ekimden sonra, fide bol sulanan. Sonra sulama bir daire yapın oluklar vasıtasıyla her ondört günde yapılır. Onların derinliği yaklaşık on beş santimetre olmalıdır. Genç bir çalının altında suyun az elli daha litre dökülmelidir. İkinci yılda fide beş kez bir sezonda sulanan. kış yağmur çok, sürece bitki suyu hareketini başlatır olarak daha sonra olsaydı, sulama olmadan yapabilirsiniz.

yaklaşık 60 litre - küçük kar çalılar ile bir kıştan sonra eksik nemi telafi gerekir. Bir sonraki sulama olgunlaşma önce üç hafta gerçekleştirilir ve sonra yaprakları düşmek önce. Geçen sezon sulama daha bol daha erken olması gerekir: Kış başlamadan önce, bitki suyu 70 litre verilmelidir.

budama

dinç ile karakterize kendi kökleri, Kovanlar. sürgünlerin tabanında bulunan Böbrekler, artan meyve vermenin ile karakterize edilir. Üzüm Blagovest (aşağıda görebileceğiniz fotoğraf) bir hasat bile üvey verir aslında ünlüdür.

Bu melez formu standart öneriler kırpmak için: tomurcukları herhangi bir sayıda düzeltme yapabilirsiniz - 2-4, 8-10. Her bitki 35 deliklerden fazla olması gerektiğini akılda tutulmalıdır. İlk müjdeyi ekili bağcılık yeni gelenler için, bu bitkinin bir kez 3-4 inflorescences de ihraç edebiliyor gerçeğini şaşırtacaktır. Bu çeşitlilik hasat aşırı eğilimli olduğunu düşündürmektedir.

Nasıl çalı yükleyebilir?

dikkatli bakım gerektirir Blagovest üzüm - Yüksek verim ve eksiler - Bu özellik aynı zamanda avantajları vardır. Bu sınıf tembel bahçıvanlar için değil, bu yüzden kiracı bazı daha az kaprisli şeyi tercih. Bunu ciddiye tür yapmaya ayarlanmış Ama eğer dikkate ekimi tüm faktörleri göz gerekmektedir. Bu normalize verim, ya tarım sorunları ile başa çıkmak.

Bahçıvanlar ellerini düğümlü ne kadar bırakılmalıdır karar verme hakkına sahiptir, ancak bunu terk etmeye karar verirseniz, o zaman böyle bir kararın muhtemel sonuçları vardır hazırlanmak gerekir:, kümeler eşit ve oldukça yavaş olgunlaştırmak olabilir, olgunlaşmış meyveler küçük olabilir tadında hiçbir doğasında sıralama hindistan cevizi gölge var .

Bunu önlemek için, yaz aylarında çok çalışmak zorunda ve birtakım koşullar: Gereksiz çekimleri ve istenmeyen tomurcukları kaldırın. meyveler iyi bir sunum kaybetmemeniz Yani, meyveler bazılarını kaldırmak, böylece üzüm kadar yoğun ve daha cazip değildir.

üreme

Üzüm Blagovest mükemmel kesimler köklü. Ancak, çoğu bahçıvanlar yetiştirme aşılama tercih ederim. anaç çeşitleri seçilmelidir için güçlü, filokseranın dirençli olduğu. Çoğu melez ektikten sonra sadece üç yıl içinde meyvelerini vermeye başlıyor ve bu durumda evanjelizm istisna değildir.

beş yıla kadar sadece bir demet kaçmak için terk - kiracı çok genç bitkiyi yüklemek için tavsiye edilir Deneyimli.

tehlikeli bir hastalık

Tablo hibrid Blagovest çürümeye nadiren müsait En hastalıklara oldukça dayanıklıdır. külleme ve mildiyö hastalığına - üzüm bu formda meydana sadece iki ortak hastalıklar vardır. Bu tedavi edilmelidir asma hastalık için oldukça tehlikelidir, ancak önleyici tedbirler almak daha iyidir.

Küf genellikle yeşil boşluk saldıran. bitki üzerinde beyaz yağlı akıntı olur. Tedavi edilmezse, sonunda, hızla kurumasını ve olacak, ölür. sabit hava dolaşımı olan bir site - bu hastalığı önlemek için, doğru yerde çalı dikim seçmek önemlidir. Buna ek olarak, kalınlaşma önlenmesi çekimleri, yapraklar, büyümesini takip etmek gereklidir.

Hastalık hala belirgin değilse, hiçbir kimyasal ilaç yapamam. Bu bitki püskürtülür Bordo karışımı, kullanılabilir. Çözelti% 1-2 olmalıdır.

Bir başka tehlikeli hastalık - külleme. Bu kademeli çilek demet kapma, bitkinin yeşil kısımlarına uygulanır. patlamış lezyon küllenme meyveler ve kuru hale gelir. Bu hastalığın tedavisi kolaydır: çalı tüm yabani otları, sarmaşıklar artıkları çıkarın. Çalılar, sarmaşıklar incelme, yüksek kaliteli hava dolaşımı olmadan olmaz yayınlanan emin olmak için gereklidir. Tedavi külleme zemin veya koloidal kükürt.

Üzüm Blagovest: Bahçıvanlar gözden

Bu çeşit bir ılıman karasal iklim ve nispeten soğuk kış olan yerlerde ekimi için uygundur. dikkatli bakım gerektirir, çünkü yaşanan Şarap Üreticileri göre bu çeşitlilik acemi yetiştiriciler için uygun değildir. verim, büyük tat, uzun ömürlü sunumla: - Eh, zaten büyüyen masa çeşitleri deneyime sahip olanlar için mükemmel bir seçimdir. doğru meyve özen gösterirseniz, Blagovest long zaman istikrarlı verim ile sizi memnun edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.