ÇirkinlikBahçıvanlık

Glechoma hederacea ve insan sağlığına içindeki rolü

Bitkinin mükemmel özellikleri sayesinde Glechoma hederacea halk ve geleneksel tıpta son gerçekleşir. Bu yaygın insanların sorokaneduzhnik veya catnip gibi isimler vardı neden çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır. o da tüm dünyada kozmetologlar kullanır.

Glechoma hederacea: description

bitki, çok yıllık bir otsu, ait olduğu Labiatae ailesinin. Bu yaklaşık 60 cm bir dallanma sürünen kök uzunluğu şeklinde büyür, çiçekli bitki gelişimi kaldırıldığında saplar. Boudreau hederacea alt yaprak yuvarlanır, çift yetişen yaprakları saplı ve akış yukarı olan - kalp şeklinde olabilir. şekillendirme aksiller halkalar hafif mor veya mavimsi renk, 3, ama kırmızımsı veya beyaz var - Çiçek 2 bulunmaktadır. Boudreau (resimde sağda), Mayıs ve Haziran ayları arasında nektar çiçek getiriyor. Bu bataklıklar, nehir ve göllerin yakınında, ovalarda, esas olarak çeşitli çalılar arasında çayır ve alanlarda, Rusya'nın Avrupa bölümünde yetişir.

o Ukrayna'da denirdi için bitki, nane kokusu andıran "Köpek nane."

Bitkinin sadece zemin kısımları bir ilaç olarak kullanılır. gölgede kurutma, kendi çiçeklenme esnasında bitki hasat başlayın. o tanen, çeşitli reçineler, saponinler, uçucu yağlar içerdiğinden Kuru Glechoma, acı ve batma tat hederacea. yapraklar, yaklaşık% 80 C vitamini bakımından zengindir.

Glechoma hederacea ve geleneksel tıp

mide, pankreas ve mesane, karaciğer çeşitli hastalıkların (ve kötü huylu tümörler), bağırsak ve diğer organlarda etkili Sulu yemek gibi bir balgam söktürücü olarak, soluk borusu pnömoni ve bronşit: Yukarıda sözü edildiği gibi, bu bitki bir çok hastalık tedavisinde kullanılan . Buna ek olarak, bitki doğum sonrası azaltmak ve ilişkili yardımcı böbrek hastalığı iştah ve sindirim artırabilir, ağrıyı, bu kramp kurtulmak yardımcı olur. Glechoma iyi bir iş ve dermatolojik rahatsızlıkları hederacea - döküntü, kabarcıklar, tahriş ve diğerleri ile.

Önemli! Bitki zehirlidir, bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Aşağıda bazı tarifler vardır.

  1. İnfüzyon: 1 çay kaşığı, kurutuldu ve doğranmış otlar, o zaman bu, bir saat boyunca infüzyonundan sonra yaklaşık 2 dakika pokipyatit gereken su kaynatılır, ve germe (3 kez, bir üçüncü kap için bir gün) kullanılabilir.
  2. cilt ağrıyı kaldırmak için taze yaprakları ezmek ve etkilenen bölgeye uygulanır ve kış aylarında kuru yapraklar buğulama ve sonra sadece kiloluk edilebilir olmalıdır.
  3. Tentür sirke uyuz ile baş edebiliyor.

Aslında, insanlar bu bitkiden başka birçok tarifleri vardır. Glechoma hederacea (fotoğraf diğer bitkiler ile karıştırmamaya size yardımcı olacaktır) diğer otlar içerebilir tentür çeşitli uygulanabilir. Geleneksel tıp geliştiriyor hem de bu yüzden kurutulmuş Boudreau bugün birçok eczane geleneksel bulunabilir. Sağlıklı olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.