SağlıkTıp

Dying (yaslanmış) hasta: ölmeden önce belirtiler

Hayat Yolu kişinin ölümü ile sona erer. Buna bir aile kapatma in de varsa hazır olmalıdır. Her kişi için ölüm belirtileri farklı olacaktır. Ancak, uygulama gözlemleri ölümün yakınlığını habercisi ortak belirtilerin bir dizi tanımlamak için hala mümkün olduğunu gösteriyor. bu işaretler ve ne hazırlanacak nelerdir?

Yani ölen bir adam hissediyor?

Yatalak hastalar ölmeden önce, genellikle ruhsal ıstırap. Ortak bilinç geçmesi bir anlayış var. Vücut imkansız, bazı fiziksel değişiklikler meydana gelir fark etmemiş. duygudurum, zihinsel ve psikolojik dengesinin: Öte yandan değişiklikleri ve duygusal zemin üzerine.

diğerleri tamamen kendi içinde kapalı Bazıları, yaşam ilgi kaybetmiş, diğerleri psikoz bir duruma düşebilir. Er ya da geç, durumu kötüleşir, kişi ötenazi istekleri, sık sık hızlı ve kolay ölüm düşünerek kendi avantajına kaybediyor hissediyor. kayıtsız kalırken Bu değişiklikler, izlemek zordur. Ama bunu kabul veya uyuşturucu durumu hafifletmek için denemek zorunda kalacaktır.

dünyaya karşı ilgisizlik gösteren hastanın ölüm yaklaşımı, daha uyku ile. Son zamanlarda gerçeğine ulaşan keskin bir iyileşme gelebilir hareketsiz uzun süre o yataktan, hasta sonları. Bu aşama da hayati fonksiyonlarının beden ve zayıflama tüm sistemlerin aktivitesinde geri dönüşü olmayan bir azalma ile değiştirilir vücudu rahatlatıcı izlemektedir.

Yatalak hastalar: On işaretler ölüm yakın olduğunu

yaşlı bir kişi ya da bir kesme daha duyuları zayıflık ve yorgunluk yaşam döngüsünün sonunda nedeniyle enerji eksikliği. Sonuç olarak, uyku daha edebilmektedir. Bu olabilir derin veya şekerleme geçtiği seslerinin duyurulmasını ve çevredeki gerçeklik algılanmaktadır.

ölen kişi, görmek, duymak, hissetmek ve sesler gerçeklik şeylere olmayan varlığı idrak edebilir. Hastayı rahatsız etmemek için, inkar etme. Ayrıca olası şaşkınlık ve bir karışıklık. Hasta daha kendileri dalmış ve çevresindeki gerçekte ilgilerini kaybederler edilir.

kırmızımsı bir renk tonu ile neredeyse koyu kahverengi renge böbrek yetmezliği nedeniyle İdrar. Sonuç olarak, orada kabarıyor. Hasta nefes alma, daha sık hale gelir dengesiz ve aralıklı hale gelir.

Kanın dolaşımı ihlali sonucu soluk cilt altında konumunu değiştirmek karanlık "yürüme" venöz lekeler belirir. Birincisi, genellikle ayaklarda ortaya çıkar. Ölen bir insan uzuvları son anlarında nedeniyle bunları kalıp kan, vücudun daha önemli kısımlarına yönlendirilmek gerçeğine soğuk.

Yaşam destek sistemlerinin Reddi

Vücutta başlangıçta geri dönüşü olmayan süreçlerin gelişimini gösteren ölen adamı ve ikincil görünür birincil belirtileri ayırt. Semptomlar dışa vurumu olabilir veya gizlenebilir.

gastrointestinal sistem bozuklukları

Nasıl in-hastaya cevap vereceksiniz? doğa ve gıda alımının hacmindeki iştah kaybıyla ilişkili ölüm İşaretler ve değişiklikler, bir sandalye ile sorunları görünür. Çoğu zaman kabızlık arka plan üzerinde gelişir. müshil veya lavman olmayan hastalar dışkılama giderek zordur.

Hastanın hayatının son günlerde genel olarak yiyecek ve su reddederek gerçekleştirilir. Çok fazla yüzünden endişe edilmemelidir. Vücutta sırasında dehidrasyon bir ölçüde, genel sağlığını iyileştirmek endorfin ve anestetik sentezini arttırdığına inanılmaktadır.

fonksiyonel bozukluklar

Nasıl hastaların durumu ve nasıl bu kapamanın cevap vermez? İnsan yaşamının son birkaç saat içinde, sfinkter zayıflaması ile ilişkili ölüm belirtileri idrar ve dışkı tutamama ortaya. Böyle durumlarda, bir emici iç çamaşırı, çocuk bezi ya da çocuk bezi kullanarak, hijyenik koşullarda kendisine verilmesini istediğini hazır olmalıdır.

Eğer iştah olsa bile hasta yiyecek ve su yakında ve tükürük yutma yeteneği kaybettiğinde, zamanlar vardır. Bu aspirasyon yol açabilir.

gözbebekleri kuvvetle batar zaman güçlü bitkinlik ile hasta tamamen onun göz kapaklarını kapatamadı. Bu başkalarına karartıcı bir etkidir. Gözleri her zaman açık ise, konjonktiva özel merhem veya serum fizyolojik nemlendirmek gerekir.

Düzensiz solunum ve termoregülasyon

hasta yatarken - Hasta eğer bu değişikliklerin belirtileri nelerdir? Bilinçsiz ölüm önünde işaretler insan kendini takipnesi terminali zayıflamış - sık solunum arka ölüm takırtı duyar karşı. Bu büyük bronşlar, soluk borusu ve boğazda mukus salgıları hareketi nedeniyle. Bu durum ölmekte kişi için oldukça normaldir ve onu acı verir. Onun tarafında hastayı koyabilirsiniz, hırıltılı az belirgin olacaktır.

Termoregülasyon sorumlu beyin bölgesi ölen başlayarak, hastanın vücut tezahür sıcaklığı kritik aralıkta atlar olduğunu. Ani sıcak basmaları ve ani ürperti hissedebilirsiniz. Organlar soğuk ter cilt rengi değişir kapsar.

Ölüm giden yol

Çoğu hasta yavaş yavaş, bir rüya, bilincini kaybetmeden komaya düşen, sessizce ölürler. Bazen bu tür durumlar hasta "düzenli bir şekilde" öldüğünü söylemek. Durumda, geri dönüşü olmayan nörolojik süreçler önemli sapmalar olmadan meydana düşünülmektedir.

Başka resim agonal deliryum gözlenmektedir. Bu durumda ölüme hastanın hareketi "sert yolda" düzenlenecektir. Bu yolda durdu yatakta hasta, ölüm belirtileri: karışıklık arka plan üzerinde yer ve zaman bakımından aşırı uyarılma, anksiyete, zihin karıştırıcı ile psikoz. Bu uyanıklık ve uyku döngüsü net bir inversiyon olmuşsa, hastanın ailesi ve yakınları onun durumu son derece zor olabilir olduğunu.

anksiyete, korkusu ile birlikte ajitasyon ile Deliryum, genellikle yürümeyi yerde, kaçak muhtaç haddeleme. Kelimelerin Bilinçsiz akışını tezahür Bazen bu konuşma anksiyete,. Bu durumda hasta tamamen nasıl ve neden, ne yaptığını anlamak basit eylemleri gerçekleştirmek için yardımcı olabileceği düşünülmüştür. fırsat onun için mantıken imkansız tartışmak. Zaman tür değişikliklerin nedenini belirlemek ve onun tıbbi müdahale durdurmak için eğer Bu etkiler geri dönüşümlüdür.

ağrı

Ölümünden önce, hangi belirtiler ve yatak hastada belirtiler fiziksel acılara işaret?

Kural olarak, ölen bir adamın hayatının son saatlerinde kontrolsüz ağrı nadiren artar. Ancak, yine de mümkündür. bilinçsiz bir hasta onlara böyle olmaz bildirin. Bununla birlikte, bu gibi durumlarda ağrı, acı azab verir inanılmaktadır. Bunun bir göstergesi genellikle gergin alın kırışıklıklar üzerinde görünür olduğunu.

Hasta bilinçsiz incelenirken, gelişmekte ağrının varlığı hakkında spekülasyon varsa, doktor genellikle opiatlar atar. Onlar nedeni aşırı uyarılmaya ve nöbetlerin aşırı gelişimine zamanla birikir ve zaten bulunduğu kötü durumdan daha da kötüleştirebilir çünkü dikkatli olmalıdır.

yardım

ölümden önce Yatalak hastalar ciddi sıkıntı yaşayabilirler. Fizyolojik ağrı semptomlarının ilaç terapisi ile elde edilebilir. Hastaya psikolojik sıkıntı ve rahatsızlık, bir kural olarak, akrabalar ve ölen yakın aile üyelerinin bir sorun haline gelir.

Hastanın genel durumunun değerlendirilmesi aşamasında Deneyimli doktor bilişsel süreçlerde geri dönüşümsüz patolojik değişikliklerin onun ilk belirtilerini tanıyabilirler. Bu öncelikle geçerli: dalgınlık, algılama ve gerçeklik anlayışı, karar verirken düşünme yeterliliği. Bunu farkeden ve olabilecek bilinç duygusal işlevlerin ihlali: duygusal ve duyusal algı, hayata karşı tutumu, toplumla birey ilişkisi.

yöntemlerin seçimi, acıyı, bazı durumlarda hastanın varlığında şansını ve olası sonuçlarını değerlendiren sürecini hafifletmek için bir terapötik ajan olarak hizmet edebilir. Bu yaklaşım hastaya o anladığını gerçekten gerçekleştirmek için bir şans verir, ancak oy kullanma hakkı olan yetenekli kişi ve duruma olası çözümler seçenek olarak görülmektedir.

diüretikler, antibiyotikler, vitaminler, laksatifler, hormonal ve hipertansif ilaçlar: Bazı durumlarda, bir veya iki gün beklenen ölümünden önce ben anlamda belirli bırakmasıdır kolaylaştırır. Onlar sadece hasta rahatsızlık sunma acıyı kötüleştirir. Ağrı kesiciler, antikonvülzanlar ve antiemetik ilaçlar, sakinleştiriciler bırakmak gereklidir.

ölen kişiyle iletişim

hasta yatarken nerede nasıl bir ailede, aile içinde davranmaya?

yaklaşan ölüm belirtileri açık veya şartlı olabilir. olumsuz bir bakış açısı için önkoşullar var ise, en kötüsü için hazırlıklı olmalıdır. Dinleme, sorgulama, hastanın sözel olmayan dili anlamaya, belirleyebilirsiniz zaman ölüm kaçınılmaz bir yaklaşım olan duygusal ve fizyolojik durum açısı değişikliği.

o Ölümle ilgili bilecek - bu kadar önemli değildir. bilinçli ve algıladığını ise - o durum kolaylaştırır. sahte vaatler ve onun kurtarma için sahte umutlar verilmemelidir. Onun son dileği yerine getirilecektir açıklığa kavuşturmak gereklidir.

Hasta aktif durumda izole kalmamalıdır. Kötü bir şey ondan tevkif edilen bir duygu olsaydı. Bir kişinin hayatının son anlarında bahsetmek istiyorsa, aptal düşüncelere konusuna ya narekat geçiştirmeye daha barış yapmak daha iyidir. Ölen bir adamın onun acı etkilenmeyecektir bu onun ilgilenir biri olmadığını anlamak istiyor.

Aynı zamanda, akraba ve arkadaşlar sabırlı olmak ve yardım etmeye hazır olmak gerekir. Rahatlık sözlerini konuşabilmesinin ve söylemek, dinlemek de önemlidir.

tıbbi değerlendirme

hasta yatarken ölmeden önce bir ailede akrabalarına gerçeği söylemeye gerek yok? Bu durumun bu belirtileri nelerdir?

Bir ölümcül hasta hastanın ailesi, durumu değiştirmek için umut onun durumu hakkında karanlıkta olmak anlamıyla son tasarrufları harcadığı durumlar vardır. Ama en iyimser ve kusursuz tedavi planının sonuç vermeyebilir. Hastanın ayağa yükselmeye asla aktif yaşama geri dönmeyecek olur. Tüm çabalar boşuna olacaktır, harcama yararsız olacaktır.

Hastanın yakınları ve arkadaşları, hızla iyileşmeye umuduyla bakım sağlamak işlerini bırakıp gelir onların kaynağını kaybetmek. Onlar zor bir mali durumda ailede getirmek acıları hafifletmek için çalışıyorum. fonları, yasal sorunlar eksikliği temelinde ilişki problemleri, çözülmemiş uyuşmazlık - tüm bu sadece durumu ağırlaştırmaktadır.

ölümü yaklaşan semptomlarını bilmek hastanın ailesini bilgilendirmesi gerekmektedir hekime deneyimli geri dönüşü olmayan fizyolojik değişikliklerin işaretlerini görerek, kaçınılmazdır. Farkındalık, sonucun kaçınılmaz anlamak, onun psikolojik ve manevi destek sağlayan konsantre mümkün olacak.

palyatif bakım

Yalan hasta ölmeden önce nerede bir ailede akrabalarına yardıma mı ihtiyacınız var? Hastaların belirti ve bulguları Bunun ne için başvurmalıdır söylüyor nelerdir?

Palyatif bakım bir uzantısı ya da hayatının süresinin azaltılması hedefleniyor değildir. Açıklamada herhangi bir kişinin yaşam döngüsünün doğal ve mantıksal bir süreç olarak ölüm kavramının ilkeleri. Ancak, tüm tedavi seçenekleri tükendiğinde özellikle ileri evre tedavisi olmayan bir hastalığı olan hastalar, için, sağlık ve sosyal bakım sorusu.

Her şeyden önce hastanın artık hareketli bir yaşamı olan kapasitesine sahip olduğunda sormak gerekir ve aile bunun için hiçbir koşullara sahiptir. Bu durumda, dikkat hastanın acısını hafifletmek için ödenir. Bu aşamada önemli olan sadece tıbbi bileşen, aynı zamanda sosyal uyum, psikolojik için denge, barış hasta ve ailesinin ruh.

hastaları Dying sadece dikkat, özen ve normal yaşam koşulları gerektirir. o da önemlidir için psikolojik rahatlama, kaçınılmaz yaklaşan ölümü gerçeğinin bilinciyle - kabartma bir yandan ilgili deneyimler, self servis yetersizlik, diğer yanda. Eğitimli hemşireler ve doktorlar böyle bir acıyı kolaylaştırmak için sanat inceliklerini ait klinikler palyatif ve ölümcül hasta insanlara önemli yardım sağlayabilir.

Bilim adamları tahmin ölüm Yordayıcıları

In-hasta bir aileye sahip ailelerin neler beklenebilir?

"Yiyor" bir kanser tümörü yaklaşan bir kişinin ölümü belirtileri, belgelenmiş personel bakım klinikleri palyatif. gözlemlere göre, tüm hastalar fizyolojik durumda bariz değişiklikler vardı. Bunlardan üçte biri hiçbir belirti veya onların tanınması şartına oldu.

Ama ölümünden önce üç gün boyunca ölümcül hasta hasta çoğu, sözel uyarılara yanıt olarak belirgin bir azalma dikkat etmek mümkündü. Onlar basit jestler yanıt vermek ve bunları personel ile iletişim kurmak için yüz ifadeleri tanımaz. Böyle hastalarda "Gülümseme çizgisi" sıradışı sondaj ses (inleme bağlar) vardı, indirildi.

Bazı hastalarda, ancak bu hastalar sıkı kapaklarını kapatın edemedi boyun kasları (artmış gevşeme ve vertebra hareketlilik) bir hiperekstensiyon Reaktif olmayan öğrencileri gözlenmiştir oldu. açık işlevsel bozukluklar (üst bölümlerde) gastrointestinal sistem kanaması teşhis edildi.

Bilim adamlarına göre, yarım ya da aşağıdaki belirtilerden daha varlığı hasta için istenmeyen prognoz yüksek olasılık ve onun ani ölümü ile gösterebilir.

İşaretler ve halk inanışları

Eskiden atalarımız ölmeden önce ölen bir kişinin davranışına dikkat ettim. Yatakta hastanın semptomları (belirtileri) ölümü, aynı zamanda ailesinin gelecekteki refahını sadece tahmin edebiliyordu. Ölen (süt, bal, tereyağı) gıdalar istedi ve yakınları son anlarında ona verdi Yani, bu ailenin geleceğini etkileyebilir. Ölü onları zenginlik ve iyi şans ile ev almak eğer bir inanç vardı.

Yakın ölüm hazırlanmak için gerekli olduğunu güçlü ürpertiden hiçbir belirgin nedeni ile hastaya eğer. Bu inanılıyordu bu ölüm gözlerinin içine baktı. Soğuk ve keskin bir burun da yaşamın yakın bakımın bir işaretidir. O ölümünden önce son günlerinde aday tutan onun ölümü oldu inanılıyordu.

Atalar olan bir kişi eğer inanıyordu bir ölümcül hastalık ışıktan uzak döner ve çoğu zaman duvara yüzünü yalan, başka bir dünyanın eşiğinde bulunuyor. aniden rahatlamış hissettim ve sol tarafına geçmek istedi, bu yakın ölüm bir işaretidir bu. Odaya ve kapı pencere açmak durumunda Böyle bir kişi, ağrı olmadan ölecektir.

Yatalak hastalar: nasıl yaklaşan ölüm belirtileri tanımak?

ölen hastanın evine yakınları hayatının son gün, saat anlarında karşılaşabilecekleri farkında olmalıdır. Doğru ölüm ve nasıl her şey olur zamanını tahmin etmek mümkün değildir. Ölümünden yatak hastaya önce yukarıdaki belirtiler ve prizaki Değil tüm mevcut olabilir.

aşamaları yanı sıra yaşamın kökeni süreçlerini ölmekte, bireysel. Ne olursa olsun aile ne kadar zor, ölmekte kişi bile zor olduğu unutulmamalıdır. Sevdiklerimiz sabırlı olmak ve ölmekte olan bir adama mümkün olan en yüksek terimleri, moral ve dikkat ve bakım sağlamak gerekir. Ölüm - Yaşam döngüsünün kaçınılmaz sonucudur ve bu değiştirilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.