ÇirkinlikInşaat

Alçı karo yapıştırıcısı: kullanım özellikleri, görüş ve yorumlar

Alçı birçok yapı malzemeleri için temeli haline gelmektedir. Bir yapıştırıcı veya bir ürün olabilir karo şeklinde. üzerlerinde makalede ele alınacaktır. Aşağıda verilen bilgiler yanı sıra alçı karo için bir formülasyon kullanmak daha iyidir, bugün bulunduğuna bakın alçı tutkal çeşitleri anlamak sağlayacaktır. Bu işe başlamadan ve hangi teknolojiye hareket etme ihtiyacı hakkında daha fazla bilgi önce önemlidir.

Yapışkan plaster çeşitliliği

Alçı karo yapıştırıcı, tipik olarak kuru bir toz şeklinde üretilmektedir. Bu tür karışımların en başarılıdır. özel maddeler ilave maddeler yapışmayı artırmak için, ek olarak, yavaş yavaş yapıştırıcı ile çalışmaya izin verir. Eğer alçı taşı tutkal bittiğini merak ediyorsanız, kuvars kumu ihtiyacını içerir ailenin başka türlü dikkat edilmelidir. Üretim maliyetini azaltmak için eklenir. Bu bileşen veya az veya hiç masraflı yapıştırıcılar. katkı maddelerinin miktarı özelliklerini değişebilir ne bağlı.

Ana yapışkan görev olarak yüzeye iyilik güçlü yapışma özelliği. tarif edilen bileşimin bir başka çeşitli jips artan bir miktarda vardır. Ayrıca yapışma etkiler. Bu kalite ve toz ıslahı için kullanılan fazla su hacmi ile belirlenir. Sıvının miktarı tipik olarak etiketlenir. Talimatlar sürece öğrenilen yapıştırıcı 1 kg su ve 300 ml gerektiğini, bu iddia edilebilir dolgu maddeleri bir çok ise, böyle bir bileşime küçük alçı. Bu, bu tür yapıştırıcı yapışkan kapasitesine azalacaktır düşündürmektedir. Böylece sıkışmış malzeme kullanım sırasında pul pul dökülebilir.

Özellikleri seçmek

bir yapıştırıcı seçerken su ve alçı arasındaki ilişkiyi hatırlamak önemlidir. Oldukça önemli bir gösterge de karışımın süresini belirlemektedir. İyi bir tutkal, bu süre daha kısa olmalıdır. Bu gösterge bağlı olarak, bağlayıcı malzemeye kalması gerekecek çalışmaları hızı ile belirlenir.

Alçı karo Yapışkan, genellikle bir saat seyreltildikten sonra kapasitesini korur. Bu zaman kazanmak için farklı materyallerin bir karışıma uygulamadan sonra aynı kalacak anlamına gelmez. Bu oran her üretici a. 70 dakika - Uygulamada görüldüğü gibi, asgari terim iken maksimum 30 dakikadır.

Farklı üreticilerin alçı yapıştırıcı incelemeleri

Eğer bir alçı fayans yapıştırıcı gerekiyorsa, temelde oluşmaktadır "Volma kurulumu", seçebilirsiniz bağlayıcı alçı, modifiye kimyasal kirlilikler ve katkı maddeleri. Bu karışım alıcılar başlıca avantajlarından görevinde nemlendiriciler özellikleri ve işin optimum koşulları söylüyorlar. Karışım oldukça sık tüketiciler tarafından seçilir nedeni budur.

Bu +5 + 30 ° C arasında değişen bir sıcaklıkta kullanılabilir bu optimum nem içeriği muhafaza edilmelidir. tutkal gibi Tüketiciler sıva, beton, sıvı ürünleri, beton ve beton bloklar, duvar, gipsovolokonnyh tabakalar ve alçı iyi yapışır.

alıcılara göre, hala oldukça popüler ve "Knauf perlfiks" tutkal. Bu durumda, ana bileşenleri ilave elemanlar ve jips bağlayıcı olarak, toz ve bağlayıcı şeklinde gerçekleştirilmektedir. Alıcılar kompozisyonun kullanılması yerli çalışmalarında olabileceğini işaret etmektedir.

Özellikle "Knauf perlfiks" kullanımı

Yukarıda tarif edilen jips kiremit yapıştırıcı satın almaya karar verirseniz, onun kullanım özellikleri ile tanımak gerekir. temel çalışma hazırlanır önce, bunun için saflaştırılır ve çıkıntıların yüzeyine kirleticilerin çıkarıldı. Duvarlar de gaz beton, silikat, seramik elemanlar ve sıvalar olarak, nem varsa, yüzeyi, "Betonkontakt" kullanabilir, önceden hazırlanmış olmalıdır.

Bu prosedürler, yapışkan yüzey kalitesini artırabilir. Baz İşe ilerletmek için hazırız sonra, kurumaya bırakılmalıdır. Saflık astarlanmış yüzeye gözlemlemek önemlidir.

alçı yapıştırıcının hazırlanması

su ile toz karıştırmak için, saf su ile doldurulmuş bir plastik kap, kullanılması gereklidir. yavaş yavaş yapıştırıcı madde kompozisyonu mikserin yapı olarak sıvı ekleyin. Sonunda, topaklar olmadan krema kıvamına almalısınız. Solüsyon diğer bileşenler eklemek için tavsiye edilmez. Karıştırma kabı temiz özen önemlidir.

Yapışkan teknolojisini kullanın

Eğer alçı taşı kullanmak ne tutkal anladım sonra, çalışmaya başlayabilir. bileşim duvarına uygulandığında, ve bundan sonra - karoların yüzeyinin. Ürünler yüzeye basılması gerekir ve dokunarak seviyesini ayarlayın. alt-tabaka, 2 cm üzerinde bir girintiye sahiptir, bunlar aynı yapıştırıcı maddenin çok yakın olarak alçıpan olmalıdır.

yalıtım malzemesi yapıştırırken çözümü "Knauf perlfiks" silme gerekir. çalışma aletleri tamamlanmasından sonra akar su altında yıkandı. mağazaya gitmeden önce ihtiyacınız olacak ne kadar karışımın hesaplamak zorundayız. Bu sorunu ele alırken üreticinin tavsiyelerine göre yönlendirilmelidir. Onlardan yüzeyde bir metrekare kuru toz yaklaşık 5 kg ihtiyaç duyacağı öğrenebilirsiniz.

mümkün mü sıva alçı üzerine fayans bırakmaya

Oldukça sık yerli ustalar alçı sıva üzeri fayans yapıştırıcı mümkün olup olmadığını merak ediyorlar. Cevap zemin hazırlamaya ihtiyacı sonra, olumludur. yüzey kalitesi ve yüksek yapışma gücü, malzemenin düşük su hacmi kapasitesi vermek için gerekli olan ve ancak ondan sonra fayans yerleştirmeye başlayabilir olmasıdır.

Daha ve hizalama kusurların özen önemlidir. döşenmesi için, yapışkan çok kalın bir tabaka değildir nedenle, cips ya da çöküntü sıva ile bulaşmış edilmelidir. Böyle bir yüzeye ile çalışma onun tam kuruduktan sonra olacaktır. Duvarlar antifungal kompozisyon tedavi önerilir.

Sıva tabakası astarlanmış alınmadıysa, karo bırakmaya gerek yoktur. Bu aşama olumlu bir sonuç elde etmek için en önemlisidir. Önünüzde de alçı sıva veya olmasın fayans yapıştırıcı mümkün olup olmadığı hakkında bir soru vardı, önce astar işlevlerini tanıyın gerekir. Sadece malzemenin gözenekliliği azaltmak için değil, aynı zamanda güvenlik kapağının marjını artırmak yapabiliyor. astar içindeki nem nüfuz ortadan kaldıracak ve pozitif bağlantının kalitesini etkileyecektir.

alçı fayans yapıştırıcısı

yapı malzemelerinin Modern çeşitlerimiz kaybolabilir. Ancak, aşağıda sunulan önerileri en iyi bir alçı karo ne için kullanıldığını yapısı anlamak için izin verecektir. silis kumu ve gri çimento bir toz karışımı PLUSFIX yapışkandır. Hala bileşenlerinin mevcut ve selüloz arasında. küçük fayans oluşturduğu bir karışım için idealdir. Çalışma yüzeyleri aşağıdaki türden üzerinde gerçekleştirilebilir:

  • tuğla;
  • çimento;
  • beton.

özellikleri çok benzer, yukarıda tarif edilen yapışkan ve ikinci K LITOKOL 17. adlı bir bileşik granül formda sunulur, ilk olan kuvars kumu ve Portland çimentosu, oluşur. geniş formatlı karo yapıştırılması için karışımı uygulayın. Bu yapışkanın Satyn PKG-28 - mineral dolgu maddeleri, alçı ve yüksek kalitede katkı karışımı. Malzemeler yüksek süneklik bileşimini verir.

Piştikten sonra, karışım, 50 dakika boyunca canlı kalacaktır. alçı bazlı bir başka bileşim, - "Sıva". Çabucak kavranabilir ve kalıntılar su ile ıslatılmış olan bir sünger yüzeyden kaldırılabilir. Eğer yapıştırıcı almak yapamıyorsanız tuğla altında alçı fayans, sen malzemenin, "Monte Albán" dikkat etmelidir. Bu iç uygulamalar için özel olarak kullanılan ve sıva yapılmış kaplama için idealdir.

alçı fayans döşenmesi süreci

Çalışmaya başlamadan önce, duvara alçı taşı tutkal olarak gerçeği ile uğraşmak zorunda. Eğer biraz tutkal ince bir tabaka uygulamak gerekir Yüzeyde, daha sonra ürünün, kendi konumunu ayarlamak mümkün olacaktır birkaç dakika duvarına baskı yapar. hizalamak için dikişleri plastik ara parçaları uygulanabilir.

eklem uzanan çözelti, bir lastik spatül ile hemen uzaklaştırılmalıdır. Aksi takdirde, bileşim ile çalışma imkansız olacaktır. onarım duvar sıva üzerine fayans yapıştırıcı nasıl başa emin olun başlamadan önce, ipuçları bu makaleye sundu. Örneğin, size hiçbir deneyimi varsa, hızla sertleşir, çünkü gereksiz maliyetlerin neden olacaktır, çözümün çok fazla yükseltmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.