FormasyonBilim

Kahverengi algler: bölümün kısa bir açıklama

Kahverengi algler deniz sularında öncelikle yaşadığımız bitkilerin sayısal grup. Bugüne kadar, evrim sürecinde tatlı su ortamlarına sadece sekiz bilinen türler taşımış olan.

Bölüm Kelp: vücut geliştirme

Bu bölümün tüm üyeleri çok hücreli vücudu vardır - varlığının sömürgeci ve tek hücreli formları açığa çıkmayabilir. fronds mikroskobik olabilir gibi ve uzunluğu birkaç metre ulaşır - boyutu gelince, onlar çok farklı olabilir. Yıllık deniz bitkileri bilinen, ancak 18 yaşına kadar yaşayanlar var.

Biz tallusunun şekli ve yapısı hakkında konuşursak, ayrıca çeşitlilik hüküm sürdüğü yoktur. yosun vücut plakaları, çanta, kabuklar veya küçük çalı filamentler oluşabilir. alt-tabaka için, tek ya da rhizoids sistemi vasıtasıyla sabit veya bitkidir.

Integument ile temsil edilen bir hücre duvarı, genellikle iki katmandan oluşur (üç tabaka ve temsilcileri bulunmaktadır). dış kaplama tabakası pektin maddeler esas itibarıyla aşağıdakilerden oluşur ve aynı zamanda sülfatlanmış polisakaritleri içerir. İç tabaka, selüloz lifleri kütle ihtiva etmiştir.

Boraks yosun hücre yapısı

Sistematik hücrelerin önemli bir özelliği, plastidlerin varlığıdır. Bitkilerin, bu grubun temsilcileri, her bir hücre, küçük, iyi gelişmiş kloroplast çok sayıda içerir. Plastidler dört zarı var. Tipik olarak, kloroplast membranın dış zar endoplazmik retikulum veya çekirdeğin içine geçer. klorofil gelince, burada Form A, C1 ve C2 sunulmuştur.

Buna ek olarak, yosun plastidler fucoxanthin, violaxanthin, zeaksantin ve önemli bir özelliğidir, beta-karoten, içeren bitki Taksonomi.

Bazı çoklu türler olmasına rağmen, hücre çekirdeği, sadece bir tanesidir. Ana ürün uzman vaküoller ya da sitoplazmik granüllerin olarak depozit edilir ve yedek hrizolaminarin olup.

Kelp ve üreme

Bu bölümün temsilcileri cinsel hem eşeysiz, vejetatif olarak çoğaltılan edilebilir. Çoğu türde, klonlama tallusunun bölünmesi ile gerçekleştirilir. Ama, örneğin, vücudun tabanındaki ficus gerektiğinde yeni çözülmüş dönüşebilir özelleşmiş hücre grubu vardır.

aseksüel işlemi için olduğu gibi, çoğu durumda, zoospores vasıtasıyla gerçekleştirilir. Sadece birkaç tür sabit mono veya tetraspor vasıtasıyla yeniden. Böylece zoosporlarından ve gamet haberi - varoluş sadece formu yosun flajelatlar.

Cinsel süreç gelince, o olabilir:

  • Isogamous (sperm ve yumurta aynı boyutta).
  • Heterogamic (erkek ve dişi gametlerin farklı gamet var).
  • Oogamnym (kadın sabit ve farklı büyük boyutta kalır oogonia ise erkek gamet, küçük ve hareketli).

20. yüzyılın 80'li civarında belli keşfedildi kimyasallar cinsel yosun gelişimi sırasında vücut tarafından salgılanan. Bu, bu güne kadar sürer feromon gibi bir şey, aktif öğrenmedir.

Yosun ve en iyi bilinen temsilcileri

en iyi bilinen türler biri şeker yosun, ya da kabul edilir deniz yosunu. Bitki çözülmüş büyük disekte sahiptir, uzunluğu 1 ila 14 metre arasında olabilir. tallusların Laminarin büyük miktarda kurar. Buna ek olarak, deniz yosunu iyot değerli bir kaynak olarak kabul edilir. Bazı ülkelerde, bu bitki yetiştirilmektedir ve aktif salata ve diğer yemeklerde kullanılan. Tal Of ayrıca tiroid hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar olun.

bu su bitkilerinin kalıcı, uzun tallerinden kaynaklanmaktadır çünkü cins Sargassum da yaygın olarak bilinen Sargasso Denizi anda yüzmek için çok tehlikeli idi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.