OtomobilArabalar

"Mercedes W203»: özellikleri, konumu, yorumlar

"Mercedes W203" - Bu dünyaca ünlü Stuttgart şirketinin üretimi yapan orta boy C sınıfı arabalar, ikinci nesil. araba olarak bilinen - O selefi yerini alan Mercedes-Benz W202.

Başlangıç sürüm

Yani, istiyorum ilk şey "Mercedes W203" bir spor coupe ve sedan olarak başlangıçta yayınlanacak unutmayın. Bir üretim kendisi 2000 yılında başladı. Model popüler olmaya başladığını gören şirketin uzmanları ekleyip vagon (S203) karar verdik. İlk üç yıl araba neredeyse hiçbir değişikliğe uğramadığını değil. Restayiling sadece 2004 yılı için planlanmış. arabanın modernizasyonu sürecinde (çok değişti, bu arada, salon) iç ve dış gelişmiş, yeni tek değildi, ama aynı zamanda motorları düzeldi.

Bu araba 2006 yılına kadar üretildi. W204, aynı zamanda hızlı bir şekilde popüler oldu - O üreticilerin bir yenilik yayınladı. Ancak, tüm bu altı yıl boyunca, şirket iki milyondan fazla kopya sattı. Ama bu arada, 2006 yılında, W203 unutulmaya yüz tutmuş değildir. İki yıl sonra, bu arabanın ayrı CLC-Class oluşturmak için proje için temel oldu.

dizayn

Çok az insan biliyorum ama araba "Mercedes W203" tasarımı 1994 yılında geliştirmeye başladı. son hali 1995 yılında onaylanan ve yıl sonunda. 1999 gibi erken Patentli tasarımı.

Birçok eleştiriler hemen bu makine W220 (yani C ve S-Serisi sadece) çok benzer olduğunu belirtti. gözünde yumuşak hatları ve geniş bir iç mekana sahip bir yuvarlak vücudu yakalar. İçinde bir çok alanı araba spor genelde düşük, çok kompakt görünüyor ve olmasına rağmen gerçekten.

Model uzunluğu 4526 mm olup, Tekerlekler arası mesafe 2715 mm'dir. 1426 mm - araç genişlik 1728 mm, yükseklik ulaşır. araba "Mercedes W203" nin tüm vücut çok şık ve etkileyici. Önde dikkat oval farlar dikkat edilmelidir ve üçgen arka ışıklar şeklinde. Üstelik, vücut son derece aerodinamik dönüşmüştür. sürükleme katsayısı sadece 0,26 Cx! Bu durumda, kaldırma kuvveti % 57 oranında hemen hemen azalır. Sadece çarpıcı bir rakam. Bu araba, hatta en kaygan ve bozuk yollar herhangi inanılmaz sürücü rahat ve kararlı. İnsanların kim bu makinenin sahipleri olurlar ve sevgisi var zaten.

yeni kupa ortaya çıkması

Üretim başladıktan sonra bir süre sonra, karar verildi yeni bir kupa, C-Serisi SportCoupe olarak çağrılacak. Dünya, bu araç CL203 olarak bilinir. Sonra "Mercedes' C-Serisi W203 övünme olabilir yeni motorlar, görünür ve başladı. Daha doğrusu, motorlu biriydi, ama tüm sürücülerin saygı çağrısında bulundu. Sonuçta, bir dizel 170 hp C270 CDI oldu!

Sonra ışık tanınmış stüdyo AMG iyileştirilmesi meşgulken özel, spor araba, dışarı çıktı. Başlangıçta, fotoğrafları, aşağıda verilmiştir "Mercedes W203" potansiyel alıcılar başlık altında bir kompresörlü benzinli motoru sunuyor. V6-motor ile araç C32 olarak tanındı. Ancak, bir süre sonra, 2002 yılında, dışarı stüdyonun AMG ilk dizel versiyonunu geldi! Adını - C30 CDI (I5). Makine oldukça uzun süredir mevcut olan - bu üç yıl boyunca üretti. Sadece 2005 yılında üretimden kaldırıldı.

restyling

Ve 2004 yılında, restyling edildi. iç Dönüştürülen - özellikle, uzmanlar yeni ve modern bir enstrüman paneli, orta konsol ve ses sistemi kurmaya karar verdi. Ayrıca iPod için tam destek sunmaya Bluetooth üzerinden akıllı telefonlar ile etkileşimi düzeldi. Kuzey Amerika'dan alıcılara sunuldu sürümü, bir spor çantayı aldı. Bu model özel bir ayar vardı. "Mercedes W203" Bu sürüm şık tampon, arka spoyler ve yan etekler var.

2004

Şirketin başlamasından yayımlanmasından sonra birkaç yıl yeni motorlarını bir dizi yayınladı. Doğal olarak, ilk şey onlar, "Mercedes Benz W203" otomobillerin başlık altında yüklediniz. Bir V6 - Bu birimler M272 ve OM642 idi. Sadece iki yıl sonra - 2004 yılında bu motorları ile modeli Avrupa'da ve Kuzey Amerika'da ortaya çıkmıştır. Ardından zamanda C240 ve C320 sürümlerini üretmek için durdurdu. Ama diğer vardı - 230, 280 ve 350.

Yeni powertraıns çok daha güçlü olduğunu açıktı. Hatta bir önceki ile karşılaştırıldığında, performans ve motoru artan oranda anlamaya edildi. Yüzde 24! Neredeyse çeyrek. Bu şekilde atığın az miktarda gözlenmiştir ve CO2 emisyonlarını en aza indirmek için.

Ama yine de bir dizel motor ile aynı araba yoktu. Evet, ve bu çok daha verimli motor yeni yerini ve kaputun altında kuruldu - 3 litre, V6. Yenilikçi, Gerçekten güçlüydü C 270. kıyasla genellikle C320 olarak bilinen haline gelmiştir. Onun motoru kadar 224 olarak litre üretir. a., ancak gerektiğinde dizel daha az. Bu arada, (CDI gibi) Model C 220 de bazı değişiklikler yapılmıştır. tabii ki, hiçbir 50-100 atları, ancak 143 ila 150 atlardan kadar - Motor gücü yükseldi. Ayrıca, tüm cihazlar, bir 7-diapaznnym otomatik 7G Tronic mevcuttur.

salon

Çok olumlu tepkiler alır, bir "Mercedes W203" sahiptir iç. sahipleri araba iddia - İç Daha hiçbir şey ihtiyaç tam olarak dekore edilmiştir. Tüm zarif rafine, pahalı, ama fırfırlar olmaksızın. Mercedes en iyi geleneğinde!

İç katı çizgiler ile çok iyi karıştırılır yumuşak ve yuvarlak formlar, bir. gözüne ilk şey çok fonksiyonlu direksiyon yakalar. istediğiniz gibi O'nun şekilde, özelleştirebilirsiniz. pano da şık görünüyor. Üstelik, çok ergonomik olduğunu.

Standart bir merkezi ekran, dip-ışık ve diğer birçok fonksiyona sahiptir. Bir dizel motorlu araçlarda, örneğin, ısıtıcı ayarlayın. Teknede teşhis sisteminin - Benzin motorlu versiyonda. Diğer ekipman sipariş edilebilir. Ve bu hemen hemen. Navigasyon sistemi, otomatik klima tesisatı, radyo ve CD-çalar, kontrol sistemi (ses) ... Bu, farklı fonksiyonların sadece küçük bir listesi! Genel olarak, Mercedes-Benz geliştiriciler sorumlu ekipman sorunu yaklaştı.

süspansiyon

Bu aynı zamanda "Mercedes W203" bahsediyor, dikkat dikkat edilmelidir önemli bir konudur. arabanın süspansiyon Yorumlar çok olumlu olur. Bu modelde selefi aksine, "McPherson" var çünkü bu, anlaşılabilir (2 kollu süspansiyon oldu). Ama bu ön. Arka ve sol çoklu bağlantı. Ayrıca, uzmanlar yeni hava soğutmalı disk frenler daha gelişmiş direksiyon gelişmiş ve donanımlı var. Ve yine "Mercedes C180 W203" ya arka tekerlek ve dört tekerlekten çekiş ile olabilir.

Oysa bu makine tescilli ve ünlü 4MATIC sistemi ile donatılmıştır. Budur sadece bu seçenek yalnızca sürümleri C320 ve C240 geçerli olacaktır. normal sürümü hakkında konuşmak, o zaman bütün 6-bant mekaniği kalktı. Bireysel müşterinin isteğine göre bir 5 vitesli otomatik ayarlayabilirsiniz. Bir Restyling varken Ve 2004 yılında, 7 vitesli otomatik şanzıman 7G-Tronic ile sürümünü izin başladı.

Ve tabii ki, ESP ve ABS. Her makine montaj monte edildi.

güvenlik düzeyi

"With Mercedes W203" sadece yüksek kaliteli araba değil. Aynı zamanda mükemmel bir güvenlik sistemi ile bir araç. 2000 yılında yenilik yaklaşık 20 farklı teknik yenilikler içeriyordu. Şirketin planları W203 projesini ortaya çıktı gibi zamana kadar, bu teknolojilerin üst segment otomobil münhasıran kullanılmaktadır. compl dört alışveriş hava yastıklarını (uyarlanabilir ikisi ve iki - tarafı). iki yolcu bir seçenek olarak sunuldu. böylece bir perde hava yastıkları ve dahil edildi.

Bu arada, Euro NCAP testleri sonrasında yeni ürün çok daha güvenli selefinden daha olduğunu öğrendim. aktif ve pasif güvenlik seviyesi çok yüksektir. Toplam - Beş yıldız üzerinden dört. Bu büyük bir göstergedir. Hangi Mercedes-Benz kadarla kararı aldı ve 2002 yılında tekrar testini geçtikten sonra, beş yıldız aldı. Bu arada, test "Mercedes C180 W203" oldu.

Klasik hat

Birkaç donanım seviyesi potansiyel alıcılara sunulan "Mercedes Benz W203". Daha net olmak gerekirse - üçünde. Ve ilk, her zaman olduğu gibi, klasik. she donatılması fakir değildir. Direksiyon kolonu açı ve yükseklik olarak ayarlanabilir. Bu arada, direksiyon By. (Basit değil ve farklı şeyler için bölmeleri olan) kol dayama elektronik olarak ayarlanabilen ve ısıtmalı ile donatılmış, dış aynalar vardır. Koltuk başlıkları, elektrikli camlar, cam hava yastıkları, otomatik ısıtma ve havalandırma, klima kontrolü, sensörler çeşitli. Bütün bu klasik konfigürasyon içindedir. Bir kilitleme sistemi ELCODE de bulunmaktadır, 6-bant manuel şanzıman, anti-toz filtresi, takometre, seyahat bilgisayarı, ve daha fazlası. Genel olarak, ekipman öğeleri düzinelerce vardır. Bu yüzden kendinizi W203 satın almış kadar çok insan, klasik sürümü için yerleşmeye karar verdik hiç şaşırtıcı değil. Sonuçta, ihtiyacınız olan her şeyi var.

zarafet

Bu da başka bir bütünüdür. Yukarıdakilerin hepsi ek olarak, bu sürümler hala bir şeyler övünebilir. Örneğin, bu modifikasyon kolları zorunlu olmadan, ama yüksekliği ayarlanabilir olarak (merkez konsola ek olarak). Ve bir arka ışık ile donatılmış ön kapıya - çok daha kolay girmek ve karanlıkta araç bırakmak. Çatı ve pencereler ve tüm bittiğinde Alüminyum görünümlü. Bir Salon - Doğal asil ağacı. Zaten tahmin etmek mümkün olduğu gibi ızgara da krom. Ne direksiyon deri yapılmış olsa dahi, bittikten kalitesi hakkında söyleyebiliriz.

Ayrıca iç döşeme tarzlarından yürütülen ödeme krom yan pervaz ve tampon boyalı gövde rengi kapı kolları ve emniyet kemeri üzerinde not edin. Hatta vites kolu deri kesilmiş. Ses tonu, tabii ki, iç döşeme renkleri karşılık gelir.

Avantgarde

Bu sağlanan üç ekipmanın son kümesidir. Yani, önceki iki anlamak gibi, onlar oldukça zengindir, kabul edilir ve edilmiştir. o, son "Mercedes W203" ekipmanın en lüks kümesi nedir? Özellikleri, biz etkileyici, diyebiliriz. Yukarıda listelenen edildiğini Bütün bunlara ek olarak, büyük lastik R16, pencere ve çatı Anodize alüminyumdan bitmiş, siyah ızgara, 7Jx16 krom kaplı alaşım jantlar, deri direksiyon simidi hala vardır ... Bu gerçekten etkileyici. alüminyum trim Özellikle memnun! Hatta kapı eşikleri özel bir formda yapılır. Dahası, güneşlikler aydınlatmalı ayna ile donatılmıştır. mavi cam, ısı emici - Ve son olarak, bu ekipmanı ne sürprizler.

Brabus

Herkes stüdyo profesyonellerinin farkında zaten zayıf denilen olamaz arabalar, en pahalı ve güçlü arabalar yapmak. Bu "BRABUS". Ve bu şirket W203 göz ardı olmaz. Onun uzman canavar bu "Mercedes" ve yolların fatihi yaptık. Kapağın altında, aracın 5.8 litre tutarında V8 motoru, monte edilebilir. Ve gücü 400 atlar! Piston, silindir bloğu, krank mili - stüdyonun bütün uzmanlar "Brabus" devraldı. Dahası, özel bir egzoz sistemi artan verimlilik bu model için özel olarak geliştirilmiştir. Bu paslanmaz çelikten imal edilmiştir. arabanın yüzlerce kadar biraz üzerinde 4,5 saniyede hızlandırır. Bir motor 5-hızlı otomatik kontrol edilir.

Ne dış ve iç dersiniz? Brabus tüm iyi gelenekleri. Zarif makine kayıp değil, ama yine de daha dinamik ve sportif bir görünüm haline gelmiştir. 19 inç diskleri ve alüminyum kaliperler buna belirli bir baharat ekledik. İç da çok başarılı dönüştü - tüm deri BRABUS ve diğer yüksek kaliteli malzemeler kesilmiş. Özel bir önem 300 km / s azami flaunts kalibre hız göstergesi, ödenmiştir.

Maliyet ve yorumlar

"Mercedes C W203" - bu çok özel bir araba. Onları kendi İnsanlar neyi küçük makine işlemini sürüş gelen bu kadar zevk vermek mümkün olduğunu söylüyorlar. Dışında bu başka "Mercedes" değilse. sahipleri iddia - arabada bütün irtifada. Şık görünüm, sofistike iç, büyük tutuş özellikleri yumuşak taşıma ve nezih güç. Sürücüler Bir araç, ama yaşam biçimi ve yolda gerçek bir dost değil, sadece olurdu arabanın bulundurma almak istiyorsanız, W203 almalı söylüyorlar. Bu makineler ışık iyi durumda bir "Mercedes" bulmak için, 10 yıl önce durdu gitmek olmasına rağmen oldukça gerçek. en azından bu ve - Ama böyle bir arabanın yarısını ödemek zorunda kalacak. Ancak, bu model buna değer olduğunu itiraf etmeliyim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.