Sanat ve EğlenceMüzik

Nasıl sıfırdan elektro gitar çalmayı öğrenmek

Daha popüler gitar olacak bir müzik aleti, hayal etmek zor. Genel kanının aksine, insanlar düşündüğünüz kadar zor değil oynarlar. Tabii ki, yıllar sürer, ama en temel teknikler 1-2 ay olabilir öğrenmek ve aylar hatta birkaç güvenle favori gruplarından şarkıları çalabilir tüm inceliklerini ve nüansları anlamak. Peki do öğrenmek çalma elektro gitar?

Genel olarak, her zamanki akustik gitar çalmayı öğrenmek hala bazı farklılıklar elbette elektro gitar öğrenme çok farklı değil, ama. akustik ve elektrik gitar üzerinde ses farklı üretim teknikleri hareket eder. Elektrogitar genellikle arabulucu oynadı ve parmaklarını akustiği üzerine. Ve akustik arabulucu parmakları arabulucu gibi bir ses vermek mümkün değildir, çünkü elektrik parmaklar özellikle, oynamaz ki de mümkündür oynarsa. Akustiği elektrik gitar çalmayı öğrenmek mümkündür değil, olmadığı sorusudur.

yanıltıcı №1

oynamayı öğrenmek için, mutlaka pahalı ve iyi bir araç üzerinde savurganlık. Tersine, düşük kaliteli gitar bir çalışmada ise, daha akıllı aracına geçiş oynamak için çok daha kolay olacaktır.

Bu acemi gitaristler arasında oldukça yaygın bir yanlış anlaşılma onun enstrümanı almak olduğunu. Dikte o is ya önemsiz hırs, ya da hiç az banal cehalettir. Bildiğiniz gibi, para canlısı iki defa öder.

derecesi ile ölçülür asla Profesyonellik gitarist hangi "öldürüldü", o bir enstrüman çalabiliyor. Standartların altında gitarlar çoğunlukla (eğer bir şey hızını oynuyorsanız, özellikle kötü perdeler üzerinde sıfırdan kolay, ama çok kolay değil) şişkin bruted yanlış ellerin açıklamada hatta yaralanmalara yol açabilir perde, rahatsız boyun, var.

Bu gitarlar genellikle kötü ses ve işitme için sahip travma doludur ve parmakları çizik daha zor geri yükleyin. Satın o marka gitar ünlü gitar oyuncular da do not ihtiyaç için, çünkü is not Gerçek şu ki kesinlikle karar alınması gerektiğini fark kendilerinde bu alan daha.

Kim başlayanlar için bir kalite enstrüman çok demokratik bir fiyata satın alınabilir olduğunu. Elektrik gitar için bu 8000 ila 15 ruble aralığındadır. elektro gitar çalmak ve enstrüman almaya öğrenmek konusunda bilgi için, bu makalede ele alınacak.

yanıltıcı №2

Ben kulakları yok çünkü gitar çalmayı öğrenmek olamaz.

İşitme hiç değildir. Hemen birileri o imkânı bulur daha iyi ve daha keskin ve birileri gelişmemiş. İşitme Bunun birçok egzersizler vardır ağın her zaman fayda geliştirilebilir.

Başka benzer yanılsama: o duruşma yapmaksızın elektrik gitar çalmayı öğrenmek zordur. Evet, eğer bir nedeni sen do not Talep veya teneke değil geliştirmenize, müzikal kulak, sen irade değil be edebilmek için pick up melodi tarafından kulak veya transfer o ses, ancak kutu oyun olmadan - notlar veya Tablature.

yanıltıcı №3

Bir gitar şarkı söylemeye, ama yapamıyorum.

o şarkı olmadan elektrik gitar çalmayı öğrenmek zor mu? Belki bu hata ve amatör gitaristler bir daire içinde mantıklı ama temelde bu saçmalıktır. Istediğiniz etmeyiniz eğer - - şarkı söyleyerek ve bir alet kendini eşlik etmek istiyorsanız çok sorunsuz, teknoloji vurgu, müzik karmaşıklığını olun.

Bu is çoğunlukla mümkündür etmek gözlemlemek nasıl yürütme karmaşık ve güzel melodileri ve pasajlar nedenleri çok ölçülü tepki insanlar cahil müzik ve üç "hırsızlar" akorları yerinde olmak öğrenildi üç gün, değilse daha az, kalabalık olur heyecanlı.

Deneyin değil ödeme dikkat etmek o eğer gerçekten Oyun iyi, müzisyenler irade konuşması olumlu hakkında sizin çalışma ve onların yorumlardır çok daha önemli profesyonel büyüme daha yorumlar anneler, nineler ve arkadaşları, vb. D. Hiçbir zaman let herkes suçlama sen beceriksizliği en azından bazı etkiye sahip olmamalıdır size böyle bir açıklama yapmamıştır kişinin görüşünü - sebebiyle şarkı bağımsız bir parti oynamak değil gerçeğine.

araç seçimi

Fiyat asla belirlemez kalitesini ama arkadaşlarınız gitaristler danışın 5'ten 20 bin daha iyi bir gitar satın şansı. Için başlayanlar, sen teneke seçim elektro gitar için küçük bir fiyat, ama iyi bilinen ve güvenilen bir marka.

 • epiphone;
 • Ibanez;
 • Çamurluk Squier;
 • Yamaha;
 • Jackson.

Tüm dizeleri geliyordu ve yukarı biçilen veya ses aşağı olmadığını kontrol aracı ayarlamak, mağaza tuner atın. Harcama senin eli üzerinde yan ait boyun e bkz ne kadar iyi cilalanmış perdeler, rulo bölme. Eğer renk ve formda ister gitar emin olun, bu çok önemli bir psikolojik andır: güzel görünümlü aracı öğrenmek için motivasyon verecektir.

ilk adımlar

Sen paketten çıkarılması, koltukta oturdu ve hızla elektrik gitar çalmayı öğrenmek nasıl düşünerek eve getirdi, ilk enstrümanı satın almış.

İlk olarak, mağaza zaten kurulmuş olsa bile, yapılandırın. tuner kullanılır yapılandırmak için, aynı müzik mağazasında satın alınabilir. Eğer rahat olarak bu durumda geri kollar ve kaslarında rahatsızlık yaşamamış ki, en önemlisi, gitar al.

o değilse PC'de ilk kez, bunu değiştirir özel bir program indirebilir ve ona bir gitar bağlamak, comboya gitar bağlayın. Gerek favori şarkı ve soloları notaları aramaya acele, henüz hala oynamak mümkün olacak, ancak öğrenebilir ölçek ve basit melodiler oynamak için. Eğitimin elektrik prensibi akustiği biraz farklı olmakla birlikte, genel olarak, hiçbir şey karmaşık.

sağ kolu Çıkarma

perdeler üzerinde Sol el sıkışmak dizeleri perde ve üretilen bu çok sağlam sağ elini değiştirmek nedenle tüm gitar oyuncu oynamak için: sağ akrep-yelkovan ve sol akrep-yelkovan hem. Var özel gitarları için sol elini kullananlar, nerede zıt isimli doğrudur, ama pratikte, bunlar çalınan muhteşem ve sağ elini kullanan modelleri, yanında solak gitar are biraz pahalı.

Yeri senin sağ böylece önkol yatıyordu üzerinde bükme gitar ve o fırça asılı üzerinde dizeleri, böyle bir dal. Altıncı dize en üst ses çıkarmak için denemek için baş parmağınızı kullanın. To do bu, sadece hafifçe çekme dize aşağı biraz tarafından kendisi. Altıncı, beşinci ve dördüncü dizeleri bas kabul edilir: Bunlardan ses parmağını kaldırıldı. Bir saniye, adsız - - ilk üçüncü dize, ortalama için İşaret Parmağı "sorumlu".

Özü ses gelen alt dizeleri, aşağıdaki gibi: ile senin parmak ucu, sen yank dize gelen aşağıdan yukarıya ve biraz üzerinde. sağ elinizle kaldırılmasını güvenceye almak için, çok fazla oynayabilir. aşağıdaki gibi kolay oynanır: altıncı dizesi, üçüncü, ikinci, birinci, ikinci, üçüncü. Her dize, belirli bir parmağına "bağlı" olduğunu unutmayın.

Başka bir katılım Hiçbir şey için kullanılan bu tür bir kaba kuvvet Metallica grubu bileşimi önemli. Eğer aracıyla daha güvende hisseder sınıflar, iki hafta sonra, şarkıların tanıtım uygulamaya deneyebilirsiniz. Sonraki giriş bu şarkı acemi zorluklara neden olabilir barre resepsiyon, bulunur bulunmaz, tavsiye edilmez yürümeye başlar. Diğer tıngırdatmaya:

 • bas (altıncı, beşinci veya dördüncü), üçüncü, ikinci, üçüncü, birinci, üçüncü, ikinci, üçüncü,
 • Bas, birinci, ikinci, üçüncü,
 • bas, üçüncü, birinci + İkinci (aynı zamanda çekme), üçüncü;
 • bas, üçüncü + birinci, ikinci +.

Çıkarma sol

Başparmak gitar boyun arkasında ve sanki, dayanır, ona sarıldı. Sıkıştırılmış özellikle de buna değer, o aradığım yakın çubuğu, ne zaman başlangıç için oynat. bir elma tutma gibi bir kubbe fırça tür şekil. Bir parmak şeklini muhafaza bastığınızda, boyun yaymak değil, kaldırmak kalmamak Strings parmak basılmalıdır.

Önemli: Biz arka tarafında elini bakarsak görebiliriz olanların yastıkları ve biz tırnak altında baktığımızda gördüğümüz olanları basmayın. Sol el bütün parmaklar eşit ölçüde iyi ses çıkarmak gerekir.

Sol El İçin Egzersiz

 • "Yılan" - Dizini bırakmadan sonra, aynı ipte şekilde aşağıdaki orta parmağını kenetlenmiş, sağ elin sesi çıkarmak, parmağı dize çimdik ve tekrar ses çıkarmak. Sonuç olarak, tüm 4 parmak bir ipe doğrultusunda ayakta durmak zorunda. Sonra tersini yapmak: Biz böylece, küçük parmak, özü sesini kaldırmak yüzük, özü kaldırmak ve.
 • "Örümcek" - başlangıcı is aynı olarak "yılan", ama sonuçta parmaklar, biz are üzerinde bir dize biz do not remove kurulmaktadır ve işaret parmağı şimdi alma ile ilgili dize kadar yüksekse, ama en aynı şekilde, birlikte diğer parmaklar aynı dize kalır. Yani dönüşümlü yukarı parmaklar "taramak" hareketli ve sonra sadece "aşağı kaydırın". Tut ki bu tatbikatlar tüm notlar var geliyordu temiz değil sarstı basın aşağı dizeleri sıkı. Yavaş yavaş tempoyu artırmak.

Nasıl Tablature okumak için?

Hala sıfırdan elektro gitar çalmayı öğrenmek konusunda düşünür ve her gitarist oynadığı gerçeği düşünür. Bu notlar üzerinde veya Tablature üzerinde ya da yapılabilir. Müzikal gösterimde kendisi kadar büyük olduğunu, ancak çok az insan kendi başlarına bunu anlamak için olsun, en başarılı seçenek öğretmenin açıklama şöyle olacaktır: Bu elektrik gitar çalmayı öğrenmek için nerede sorudur.

Sekmeler kullanmak çok daha kolaydır. ince dize - Altı Şeritler, üst sahiptir. Gelen bu Şeritler are numaralarını belirten perdeler. Böylece, dize ve ses çıkarmak istiyorsanız hangi perde bazılarını görüyoruz. Tek önemli dezavantajı Tablature is o is neredeyse imkansız rapor takibi ait ritmi. uzun notlar daha vardır sayılar arasındaki boşlukları yapmak, ancak Tablature notları çalışmaz gibi ritim dikkat: Evet Tablature yaratıcıları telafi etmek her şekilde çalışıyor.

Bu bir acemi oynar?

 • Dragons, Green Day, Mars için 30 Saniye Imagine gibi Pop-rock grupları, Sum 41 - Onların şarkıları çok basit ve eli almak için uygundur.
 • Daha klasik şeyler gibi Akrepler şarkı, AC / DC. İlle sadece bazı rifleri öğrenebilir, karmaşık soloyu almaya.
 • Eğer Talep şey biraz daha karmaşık, sen teneke ödemeli dikkat etmek Metallica ve Megadeth (daha önce dört ay eğitim için bu şarkılar başlangıç anlamsız). Gerisi önemli siyaha Fade, kuklaların Muster (çok güzel bir yalnız, bu basit ve kitlenizin takdir edecektir), sandman, Güven, Promise (birkaç balladların Megadeth biri) girin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.