SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl olmak - bir boğaz ayak başparmağı?

Bacaklar bize hareket sağlar. bir destek işlevi yerine uzuvların Bu güçlü çift. Şimdi, çoğumuz ayakları ile ilişkili hastalıklar hakkında şikayetçi. Hareketsiz yaşam tarzı - alt uzuvları etkileyen hastalıkların ana nedeni. Ne yazık ki, zamanımızda spor rafa gitti. Gençler bilgisayar oyunları ve gürültülü gece kulüpleri tercih ederim. Genellikle durumlar vardır Durum ne olursa olsun zaman bir boğaz başparmak ayağında. Tabii ki, bağımsız nedeni neredeyse imkansızdır belirler. Bu makale başparmak ve eklemlerin kemiklerde ağrıya neden ana hastalıkları ele alacak nedeni budur. nedenler aslında bir yeri vardır.

esas olarak, aşağıdaki hastalıkların Boğaz başparmak: artrit, artroz, bursit, ve gut. Bu hastalıkların her biri tüm bacak normal işleyişi için ciddi bir tehdittir. Bize tek tek rahatsızlıkları her karakterize edelim. Gut - halk denir bir hastalık "et yiyen hastalığı." eklemlerde, kristalin formu mevduat alışverişi maddeler - bu ürünün pürin büyük miktarda içerir olması. orta yaşlı erkekler - riskine rağmen. Ağrı onun anilikle ve şiddeti ile karakterize edilir. Ağırlıklı olarak ayakları üzerinde başparmak eklemleri etkiler. Bu alanda, "yakalanan" hastalık mor renk olur. Günlük diyet eti dışlayan bir diyet - en iyi yolu bu hastalıktan kurtulmak için. Gut - Ayak başparmağının zarar çünkü bunların nedenlerinden biri.

, Ayak eklemleri etkileyen bir diğer hastalık artrittir. hyalin kıkırdak ve kemiklerin deformasyonu, doğrudan eklemlerin oluşturulmasına dahil - basit ifadeyle. Çoğu zaman, hastalık yaşlılarda kendini gösterir. osteoartrit muzdarip hastalar, daha az hareket etmeye çalışın. Ancak, bacak kaslarının gözlenen hızlı atrofi. artrit birkaç büyük nedenlerinin tanımlanması: aşırı yük bacaklar, metabolik bozukluklar, alkollü içecekler, tiroid hastalığı ve diyabet sık tüketimi eklemleri. Eğer bir boğaz başparmağı ve doktor osteoartrit diyorsa, bu bir ayak masajı ve fizyoterapi kaydolmak için en iyisidir. Her durumda, doktor tedavisinin bir ders reçete edecektir.

Reaktif artrit - semptomlarının tarafından tespit edilebilen bir hastalık, aralarında baş - bu alt ekstremitelerde birinin başparmağını nüfuz bir acıdır. Hastalığın Psöriyatik tip eklemlerini etkileyen iltihabı neden olur. ana nedeni olan bir reaktif artrit, yakın zamanda bulaşıcı bir hastalık veya sık stres transfer. hastalığının tedavisi belirli hormonlar, immünomodülatörler ve anti-enflamatuar ilaçlar kullanılmasıdır.

Bazı durumlarda, eklem nedeniyle bursit için başparmağı ağrıyor. Hastalığın gelişmesiyle birlikte periartiküler seröz torba iltihabıdır. Vurmak ayak başparmağı, bursit metatarsofalanjial iltihabı neden olur. Sonuç tümör gibi dış oluşumu vardır. Bazı insanlar sözde "darbe" rahatsız ayakkabı giyiyor için ayak başparmağında görünür inanıyoruz. Ancak bu doğru değildir. bursit tedavisi değişiyordu. yardımcı ortopedik tabanlık yardımcı olacaktır hastalığın erken evrelerinde, size eklem ileri deformasyon kaçının. Hastalığın daha sonraki aşamalarda anti-inflamatuar ilaçlar almak gerekir.

Gibi çeşitli nedenlerle, bir boğaz başparmağı görebilirsiniz. Bu geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir ciddi bir sorun olduğunu unutmayın. erken aşamalarında tedavi yapan var - "Eğer bugün neler yapabileceğini yarına ertelendi yok!".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.