SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Menenjit: Hastalığın belirtileri

Menenjit beyin ve omurilik kapsayan zar gelişir inflamatuar süreci olarak adlandırılan. virüsler, bakteriler, mantarlar, protozoa, beyin ve zararlı etkilerinden onun zarlarını korur bariyerini alabilirsiniz - enfeksiyon iltihabı başlatır. İnsan bağışıklık sistemini azaltılması, beynin kendisini etkileyen çocuk yaşı ve kronik problemleri (örn beyin veya hidrosefali ateroskleroz damarları), büyük ölçüde menenjit gibi bir hastalık gelişimine katkıda bulunur. Hastalığın belirtileri her yetişkin bilmesi gerekir.

Hastalık nerede yaşıyor

bir zamanlar damlacıkları tarafından vücuttaki bakterinin, iltihap neden olmadan, Beyin zarları nazofarenks hariç herhangi bir yere ulaşmak için bir yol üstesinden zaman 1. Bakteriyel menenjit, bazen birincil olduğunu. Bu, "know how" Meningococcus, pnömokok ve Hemofilus influenza. Ve bu menenjit hastasından sözleşmeli olabilir bu durumlarda (ve yalnızca ile hemen hemen her zaman olduğu meningokok enfeksiyonu ve sadece bu zamana kadar kişi antibiyotik dikmek başlayacak gibi).

Daha yaygın ikincil bakteriyel menenjit, yani belirtiler ortaya:

- kafatası nüfuz eden bir yarada sonra çözünür;

- otitis media, rinit, pnömoni, sinüzit, frontal sinüzit, kafasına kaynama veya kan çıbanı ortaya başlangıcından itibaren birkaç gün;

- Kan bakteri beyin de dahil olmak üzere ve düşme, vücuda yayılır sepsis, içinde.

Eğer boğaz veya kulaklarıyla sık sorunlar varsa veya kulağa veya burundan beyin omurilik sıvısının sürekli çıkış yapılmadığını Yani, özellikle menenjite yakalamak için risk altındadır. Duruma katlanmak gerekmez. Çıktı burada - do beyin MR ve beyin cerrahı veya KBB doktoru çalışmasına istişare gelmek için. Genellikle kafatası defekti yeniden inşasını yapmak ve daha sonra sürekli hastalığı unutmak mümkün olduğunu çıkıyor.

2. Viral menenjit öpüşme havadaki virüs, cinsel kirli eller, yemekler generalini, yenildiğinde başka bir kişinin temiz cilde döküntü içeriğini alır ve hatta plasenta yoluyla, gelişir. Bu virüs, polio gibi (enterovirusler), virüsler olabilir kızamık, kızamıkçık, herpes, enfeksiyöz mononükleoz, suçiçeği, kabakulak ve grip.

Yani menenjit menenjit olan bir hastada doğrudan bulaşmaz. Bu sadece herkesin virüs var yemek yiyor bir durum olabilir. Veya ekibinin daha fazla virüs yayma (hapşırma konuşma ve öksürme ile) aktif Hasta bir insanı ve geliyor. menenjit (ve çocuk yuvaları ve yaz kampı salgınları) ile hasta ilişkilendirmek veya tüketilen çiğ gıda Sonra belli.

menenjit başlarken?

Hastalık başlamadan önce bu insan mikrop girmesini tarihten itibaren birkaç gün sürer. Yani, (bakteri meningokok kaynaklanan yani) bulaşıcı menenjit belirtileri genellikle enfeksiyondan sonra 2-7 gün gelişir. Doğrudan ağrısı ve boğaz ağrısı olabilir menenjit belirtileri öncesinde, seçim başlangıçta net mukoza, beyaz veya sarımsı mukus değildi. menenjit ardından görünen (hastalığın belirtileri deneyimli bir doktor görmek çok zor değil).

Viral menenjit da, küçük olduğu prodromal dönem fenomen. Onlar ARI (öksürük, keyifsizlik, sıcaklık artışı, burun akıntısı) hatırlatmak, ancak menenjit kızamık, şeklin meydana gelen viral hastalıkların komplikasyonu ise su çiçeği, kızamık, kabakulak, ya mononükleoz.

Menenjit: Hastalığın belirtileri

Vücut sıcaklığı artışı, güçlü bir baş ağrısı, yaygın bir karakter vardır. Bu - menenjit iki ana semptomlar.

  1. Sıcaklık artışları çok yüksek sayılar kadar, menenjit akış ve 37,4-37,8 derecede olabilir hep değildir.
  2. (- diğer yerelleştirme en azından) baş ağrısı tapınaklarda veya bütün kafa içinde hissedilir. O ilk o zaman onlara cevap olmaktan çıkar, ağrı kesici kaldırıldı. Bu ağrı göğsüne (beynin iltihaplı membranların böylece daha az gerginlik) için dizlerinizi çekerek, onun yanında genellikle yatmak etmeye zorlar ve olduğunu. Bu yüksek seslerden ve parlak ışık tarafından geliştirilmiştir.
  3. rahatlama getirmiyor ve gıda alımı ile ilgili olmayan Bulantı ve kusma. İshal gıda zehirlenmesi önemli bir farktır hastalığı, eşlik etmediği.
  4. Baş dönmesi.
  5. Normal dokunmatik anlamlı rahatsızlık neden tüm vücutta cilt, artan duyarlılık.
  6. Letarji, uyuşukluk.
  7. 38 derecenin altına arkaplan sıcaklığına - Çocuklarda her sıcaklıkta arka planına karşı yetişkinlerde Nöbetler.
  8. Döküntü: Menenjit hastalığının bir komplikasyonu olan kızamık veya kızamıkçık benzer. koyu lekelerin görünümünü karakterize sıklıkla menenjit ile komplike olur meningokok ve diğer bazı enfeksiyonlar için. Yüz gerçekleşmeyebilir üzerinde Önce, ardından son durumda vücut üzerinde ayak ve ellerde, kalça görünür. Bu döküntü özelliği kaşınmaya etmediğini yok veya soluk etmez ise cilt germek ya da deri, cam (cam tüp) baskı için altına. Bu kanama ve tehlike tamamen aynı elemanları tüm iç organlarında ve hatta kalp ve böbreklerde ortaya çıkmasıdır. Menenjit oluşabilir Ölüm gibi değil, ama böbreküstü bezlerinde kanama ile. İsilik bakınız nedenle, ambulans çağırın, olsa bile diğer semptomlar henüz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.