SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kronik apandisit: Kadınlarda Semptomlar, tanı, tedavi

Kronik apandisit kadınlarda öncelikle teşhis ve çok nadir bir hastalıktır edilir. Hastalık apandisit dışında herhangi bir yolla, akut apandisiti giderici gelişir. Bu tanı olan kişiler risk altındadır ve bir doktor gözetiminde tutulmalıdır.

Kronik apandisit nedenleri

Ek - Hastalık çekum ekinde duvarlarında iltihabıdır. İstatistiklere göre, kadınlar bu patoloji erkeklerden daha sık olduğunu gelişir. apandisit iki biçimi vardır:

 1. Primer kronik bir süreç - apendiks indolent enflamasyon, akut belirtileri neden olur. Hastalığın hiçbir deneysel veya enstrümantal onay yaşandığında Tanı, hangi sağ karın ağrısı belirtileri vardır.
 2. İkincil kronik bir süreç - apandisit tekrarlayan akut sırasında meydana gelir. Bu hastalığın ana nedeni düzgün hangi doku lahanası izleri görünür ve tıkanıklık gelişebilir desteklenmektedir. İnsan Hayatboyu işkence tekrarlayan ağrı ikincil kronik sırasında.

Kronik apandisit, belirtileri genellikle önceden kaldırmak için daha iyidir, tekrarlar. vücudu etkileyen olumsuz faktörler, akut apandisit gerektiren cerrahi gelişmesine yol açacaktır ki, akut neden olabilir.

belirtiler patoloji

Birçok sindirim ve ürogenital hastalıklar, kronik apandisit aynı belirtileri vardır. Kadınlarda Semptomlar hafif formda ortaya çıkabilir ve dikkat neden olmaz. apandisit ana belirtileri:

 • şiddeti ve onun sağ tarafında bir dırdır ağrı - yağlı gıdalar ve egzersiz ağrısı yeme aşırı yemek sonrası büyük ölçüde artırılmıştır;
 • Sindirim süreçleri ihlal - sürekli adam şişkinlik, bulantı, kusma, kabızlık veya ishal eşlik;
 • mesanede ağrıları, üreterler kadınlarda bel ağrısı yumurtalık ve vajinanın alanında dağıtılan ve erkeklerde rahatsızlık rektum görünür olabilir, vardır;
 • idrar hızlandırır ve ağrılı olur;
 • hipertermi geliştirir - vücut sıcaklığı 37,5-38 dereceye kadar yükselir akşamları.

Sağ rahatsızlık herhangi bir biçimde olursa iliak bölge ve bağırsak bozuklukları ortaya çıkması komplikasyonları önlemek için acil tıbbi yardım almalıdır.

Kronik apandisit: Kadınlarda Semptomlar

inflamasyon hastanın atak sırasında çekerek veya göbek ve sağ iliak karın bölgesinde lokalize ağrı ağrıyan hisseder. O senin sol tarafta yalan söyleyemem, hareket zorluklar bulunmaktadır. Çoğu zaman, bu semptomlar gece veya sabah anda ağırlaşmaktadır.

bunun için tipik olarak şiddetli ağrı, orada Jinekolojik muayene olan karın palpasyonu. adneksiyal hastalığı kadınlar, ciddi komplikasyonlara yol açan, zamanında şiddetlenmesine tanıyamaz.

kadın vücudunun anatomik yapısının özellikleri menstrüasyon ve cinsel ilişki sırasında karın ağrılarına kışkırtmak. Bu ürogenital ve sindirim sistemlerinin yakın kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir şüpheli apandisit göz ardı edilmemelidir.

Kronik apandisit teşhisi

ekin tespit kronik inflamasyon oldukça zordur. Patoloji belirtiler belirgin değildir ve birçok sindirim ve ürogenital hastalıklara ayırt edebilir.

detaylı araştırma ve İlk muayeneden sonra hastaya daha ileri testler yapılmalıdır. Akut , tanı apandisit zamanında gerçekleştirilir, hastada ciddi komplikasyonlara neden olmaz.

Kronik apandisit olarak, doktor Aşağıdaki teşhis önlemleri reçete edilebilir:

 1. karın boşluğuna X-ışını inceleme - kronik iltihabik işlemin gelişimini teşvik çekal ek dışkı herhangi bir tıkanmaya işaret eder. Çoğu zaman bu olay çocuklarda görülür.
 2. Kan Analizi - Bu hücreler, herhangi bir organizmada enflamatuar hastalık gelişimini göstermektedir, çünkü, kandaki lökositlerin sayısının belirlenmesi için gerekli.
 3. İdrar tahlili - Kronik apandisit azından tüm göstergeler normal karşılanmalıdır. içinde görünüm kırmızı idrar ve beyaz kan hücrelerinde, bir bulaşıcı hastalık varlığı, ve böbrek hastalığı gösterir.
 4. Ultrason Apandisit - hızlı ve doğru bir şekilde ekte iltihabı veya apse belirlemesine olanak tanır. Ultrason muayenesi Eğer çekum ekinde kronik enflamasyon benzer belirtilerle genitoüriner sistem hastalıklarının varlığını dışlamak için izin verir.
 5. Bilgisayarlı tomografi - benzer belirtiler ilgili tüm hastalıklar hariç tutar.

Doğru tanı için yapılması gerekli olan vücudun tam muayene ve ilgili patolojiyi ortadan kaldırır. Herhangi şüpheli apandisit teyit veya yetkili hekim tarafından yalanlanan edilmelidir.

patolojileri tedavi etmek için yöntemler

tedavinin temel yöntemi, açık teknik veya laparoskopik kullanılarak gerçekleştirilebilir apandis ameliyatı vardır. ekinde iltihaplı kaldırılmasına yönelik karar anket sonuçları, semptomların şiddetine ve hastanın genel durumu temelinde bir doktora götürür.

Bazı durumlarda, kaldırma sürecini, apandisit komplikasyonları açısından yüksek risk reddedebilir. Ancak, doktorlar (hastalığın ortadan kaldırılması cerrahi müdahale olmadan mümkün olması durumunda) gerekli konservatif tedaviyi sağlamak zorundadırlar.

Muhafazakar tedavi bağırsak bozuklukları etkisiz hale antispazmodik ilaçlar, fizik tedavi ve araçları alarak içerir.

Laparoskopi apandis ameliyatı

Laparoskopi - ucunda bir kamera ile bağırsağa ince bir tüp tatbik edilmesiyle gerçekleştirilmektedir denetim. Bu yöntem, bağırsakta herhangi bir hastalığın saptanmasına izin verir. Laparoskopi APENDEKTOMİNİN modern yöntemdir.

Karın duvarındaki ameliyatı için üç kesim yapın. Bunlardan biri Laparoskop sokulur. Bu karın boşluğunda meydana şeyi görmek ve eylemlerinin yönünü ayarlamak için cerrahlar sağlar.

Laparoskopi apendektomi ölçüde postoperatif dönemini kolaylaştırır - birkaç saat içinde hastanın yataktan alabilirsiniz. Rehabilitasyon süresi açık apendektomi ile daha kolay ilerler ve yara izi neredeyse görünmez.

rehabilitasyon ve konservatif tedavi Diyet

Her hastalıkta olduğu gibi, kronik apandisit özel bir diyet gözlemlemek gereklidir:

 • Günlük menüden kızartılmış ve yağlı yiyecekler, keskin tuzlu dışlanması gerektiğini;
 • Menü küçük porsiyonlar halinde 5-6 öğüne bölünerek alınmalıdır;
 • Hariç tutmak ve meyveli içecekler, meyve kompostosu ve yeşil çay tercih etmek isterseniz Siyah çay ve kahve;
 • tatlı soda, koruma, etler ve çeşniler de menüden ortadan kaldırmak gerekir;
 • diyet dengeli ve ürünlerin tüm kategorileri içermelidir.

Sadece ekinde kronik inflamasyon akut atağında rahatsızlığı ve ağrıyı en aza indirecektir tüm doktorun talimatlarını gözlemleyerek.

Kronik apandisit komplikasyonları

En tehlikeli komplikasyon - zaman akut formuna dönüşür kronik apandisit. Semptomlar ağırlaştırılmış aynı anda kadınlarda, şiddetli ağrı, kusma, artmış vücut ısısı vardır.

Belki de appendiküler infiltrat gelişimi - dokuların iltihabik değişiklikler, sıkıca birbirine lehimlenir. Bu reçeteli ağrı kesici, antienflamatuar- ve antibiyotikler, hem de fizyoterapi gerektirir. akut semptomlar (yaklaşık olarak 2-4 ay) kabartma sonra apandisit yapılması tavsiye edilir.

Kronik iltihap akut formu patolojisine geçişi tetikleyecek yapışıklıklar, neden olabilir. ekte adezyonların neden apandisit komplikasyonları, fizik tedavi yöntemleri ortadan kaldırılır veya cerrahi kullanıyor.

Hamilelikte Kronik apandisit

fetusun kademeli büyüme karın boşluğuna yer değiştirmesine neden ve ürogenital sistem organlarının üzerine basınç uygular gibi, ekte iltihabı, akut form kazanmak ve anne ve doğmamış çocuk için tehlikeli olabilir. Yakından kronik apandisit gibi bir tanı mevcudiyetinde durumlarını takip etmek önemlidir.

Kadınlarda Semptomlar birçok jinekolojik ve ürolojik hastalıklar benzer ve zaman tırmandığı farklılaştırmak için bakım ve doktorların sorumluluğu gerektirebilir. deneyimlerini ve ekte inflamasyon ile birlikte tehlikeleri önlemek için, gebeliğin planlanması aşamasında çıkarmak için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.