Gıda ve içecekAna yemek

Kepek ekmeği: zarar ve fayda, kalori kompozisyon

Modern marketler Sayaçlar ekmek ve taze hamur işleri farklı türde dolu. Özellikle dikkat sağlıklı gıda taraftarları ve gıda alımının kalitesi üzerinde izliyor insanlar, kepek ekmek gibi bu ürünü vermek. Zarar ve kepek ile pişmiş ürünün faydaları özellikle kilo vermek isteyenler arasında tartışılmıştır, ama tamamen ekmek vazgeçmek çabasında değildir.

Yoksullar için Gıda

Birkaç yüzyıl önce, böyle bir ürün fakir ve yoksulların ayrıcalığım kabul edilmişse, bu, şimdi tam tersine, insanlık yüksek kaliteli kepek pişirme lehine beyaz unla yapılmış ürünlere reddeder. Tüccar sınıfı, elbette, zamanında bile basitçe o yoksul gıda göz önünde bulundurarak, kullanışlı kepek ekmeği ne sorusuna, düşündü vermedi. Medeniyet, geliştirilen araştırmacılar deneyler yaptılar, deneyler ve birçok gıda ürünleri görüşleri değişti. Yaklaşık yirmi yıl önce, görüş ve kepek ekmeği üzerinde önemli ölçüde değişti.

Bugün birçok fast-food beslenme beyaz et, tatlı içecekler yeşil çay, kekler ve hamur işleri ve taze meyve ve kepek unu ekmek beyaz ekmek tercih ederim. Onunla ve başlamak böylece Zarar ve bu ürünün faydaları, kompozisyon tarafından açıklanmıştır.

Besin değeri ve bileşimin

sahip kimyasal bileşimi, çalışma sayesinde kepek ekmeği, doğru teşhis ve kitlelere tebliğ edildi zarar ve ürününün kullanımını. O zamandan beri, ve un insanlar "atık" üretimine sevmeye başladı.

 • kepek ekmek bileşim toksinlerin vücut arındırarak, bağırsak "temizler" yararlı elyaf içerir. Kandaki kolesterol seviyesinde bir artış ile, doktorlar hep kepek ekmek yemek önerilir. Diyet lifleri kan temizleyici ve kötü kolesterol seviyesini azaltmaya yardımcı olur.
 • Eğer bağışıklık sistemini güçlendirmek veya birikmiş toksinlerin kurtulmak istiyorum, o da vitaminler açısından zengindir kompozisyon olan kepek ekmeği yemek için tavsiye edilir. Vücut bağışıklık sistemini güçlendirerek, virüsler ve mikroplar ile baş yardımcı olduğu bilinmektedir Burada ve C vitamini,. yararlıdır Burada ve B vitamini sinir ve kalp-damar sistemini etkiler. E vitamini ile ekmek dahil ve bu dokularda birikebilir tehlikeli serbest radikallerin kurtulmak için yardımcı olur.
 • Metabolik süreçleri kepek ekmeği oluşturan mineralleri yardımcı geliştirir.
 • insan vücudunda meydana gelen pek çok hayati süreçleri düzenler, "lipominovaya asit" olarak adlandırılan özel bir madde sağlar.
 • ürünün bileşimi hemen hemen tüm periyodik tablo içerir. Ama bunun dışında çinko sağlamaktır. Bu madde olumlu, seksüel üreme ve sinir sistemlerini etkileyen sağlar olduğunu. Buna ek olarak, çinko - önemli bir stabilize edici madde, beyin.

kilo kaybı Faydaları

Kepek ekmeği, hasar ve bugün tartıştığımız hangi kullanımı sağlıklı bir diyet pişirme ifade eder. Birçok kişi tamamen diyette un ürünlerin kullanımını terk gerektiğini düşünüyorum. kokulu somun, hamur işleri, pastalar, rulo ve gevrek Fransız baget ile mağaza raflarında geçmiş bir hız kesinlikle. Ama kepek ekmek raflarda yakın kalmak için tavsiye edilir.

Beyaz ekmek veya somun bizim rakama zararlı olan tek marka olan basit karbonhidratlar, Bileşiminde içerir. Başka bir şey - kepek ekmeği. Sorun alanlarında bir rezerv olarak gecikmiş olmayacak karmaşık içeren Karbonhidratlar,. Bunlar yararlı enerjiye sonunda dönüm, uzun bir süre vücut tarafından işlenir. Sonuç olarak, kepek tahıl rakam için sadece kötü, ama hatta hızlı yağ yakma teşvik etmektedir.

kalorifik değer

On beyaz daha düşük yüzde on iki ile Kalori ekmek buğday ekmeği veya somun. Ürünün Yüz gram yaklaşık 248-250 kalori içerir. kullanışlı kısım sadece kilo kaybı sürecini yardımcı olduğu göz önüne alındığında, tür kepek ekmek gibi bir ürün vazgeçmek gerekmez. Kalori önemli olsa, içerir, ancak aşırıya kaçmadan o nefret kilogram kurtulmak yardımcı olabilir.

Mide ve bağırsak için faydaları

O ekmek ve kepek mideyi ve bağırsakları normalleştirmek için yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. un içine işlenmiş olduğunda, buğday kabuğu, vücuda giren bu şişer ve tokluk hissi yaratır. kepek ekmeği ve aynı dilim daha sağlıklı ve daha iyi beslenen küçük bir parça, sadece baget veya beyaz ekmek kesilmiş.

Uzmanlar kepek ekmeği ana görev olduğunu - bu purgation. Bundan başka, ürün iştah azaltır. kepek Yeme muharebe ülser ve sindirim problemlerine yardımcı olur. Bu ekmeğin bir parçası olan maddeler, vücut yavaş yavaş böylece glisemik indeksi düşürmek için yardım nişasta absorbe yardımcı olur.

kalp, kan damarları ve dolaşım sistemi için faydaları

Çoğu zaman, doktorlar şeker hastaları için beslenme kepek tahıl öneriyoruz. Buna ek olarak, önemli ölçüde kan şekeri seviyesini azaltarak erken dönemlerinde hastalığı ile başa çıkmak için yardımcı olur. Faydalı vitamin ve mineraller, kalbin normalleşmesi, düşük kolesterol katkıda kalp krizi, koroner arter hastalığı ve felç riskini azaltır. Gemi tonda gelir ve kalp kasını güçlendirir.

Kullanım Şartları

Uzmanlar diyet kepek ekmeği içine girmek niyetinde olmadığını dikkate bazı nüansları almak öneriyoruz. Ürünün Zarar ve faydaları, içeriğine değil, aynı zamanda doğru kullanımı üzerinde de bağlıdır.

 • sık kabızlık yanlış normunu olan bağırsak, sorun söz konusu olduğunda, her gün ekmek iki veya üç dilim tüketilmelidir. Ayrıca, hemoroid ve kabızlık hamile kadınların önlenmesi veya tedavisi için kepek ekmek dilimleri eşleştirmek için tavsiye edilir.
 • Diyet esnasında bir veya iki küçük parçalar izin verdi. daha az bol ürün, içerdiği daha kaba mineral elyaf un olacaktır. Küçük dilimler (10-20 gr) hızla açlık hissi kaldırabilir ve uzun süre vücudu doyurmak için. Kepek ekmeği bir muz ya da fındık daha "kârlı" çerez olarak kabul edilir.
 • bağırsakları temizlemek, hem de kahvaltıda yenen siyah ekmek sadece bir parça, yardımcı olacaktır cilt problemlerine (akne, döküntüler) kurtulmak. Akşam, elbette, fırın ürünleri her türlü vazgeçmek daha iyidir.
 • Hiçbir zaman o kalıp varsa, o kötü propechen veya satmak son tarihine kadar olan, kepek ekmeği yiyin. Gelecek için Ekmek satın almaya değer değildir.
 • Dünün ekmek taze kırıntısı göre çok daha kullanışlı olarak kabul edilir.

Tehlike ve zarar

mısır kepeği kontrendikasyonlar sağlık sorunları şunlardır:

 • Akut gastrit.
 • Pankreatit.
 • Kolit.
 • Osteoporoz.
 • Mide ülseri veya onikiparmak bağırsağı ülseri.
 • Akut hemoroid.
 • Yüksek sıcaklık ve akut faz gribi.

Hasta mukoza zarının akut iltihabı varsa, doktorunuz onu kepek ekmeği kullanmak asla bildirecektir. Hastalık bir dinlenme aşamasında Ama eğer, kepek, aksine, iyileşme süreci üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Kullanmadan önce, doktorunuza danışın emin olun.

En önemli kural - uyumluluk önlemleri. Hatta obezite ekmek yiyebilir, ancak, kullanışlı ve iyi seçilmiş bir kalite olmak için önemlidir. Kepek ekmeği tüm hastalıklar için her derde deva değildir. Bu, vücudunuza destek sağlık sorunları bazılarının kurtulmak ve daha ciddi bir durumun gelişmesini önlemek için güçlü bir üründür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.